Intervija ar Biotēkas dizaineri Katrīnu Kurmi. Visa iedvesma dzīvei un darbam ir dabā.

Šodien saruna ar Biotēkas dizaineri Katrīnu Kurmi jeb vienkārši – mūsu Kati 🙂 Par viņas ceļu uz Biotēku, iedvesmas avotiem, dabīgo produktu nozīmi meitas audzināšanā un pašas mīļākajiem dabīgajiem produktiem!


Katru no manām kolēģēm uz Biotēku ir atvedis savs īpašais stāsts un pārliecība. Iepriekšējās intervijas:

Interviju ar zīmolu vadītāju Agnesi Banderi lasi šeit.

Interviju ar BIO pārtikas zīmolu vadītāju Egiju Paroli lasi šeit.

Interviju ar BIO kosmētikas zīmolu vadītāju Santu Dimanti lasi šeit.

Interviju ar Biotēkas veikalu vadītāju Kristīni Taubi lasi šeit.

Interviju ar www.bio.lv vadītāju Līvu Šķesteri lasi šeit.

Interviju ar Biotēkas uztura bagātinātāju vadītāju Vinetu Vītiņu lasi šeit.

Interviju ar Biotēkas zīmolu vadītāju Initu Kokoreviču lasi šeit.


Tev ir ļoti kreatīvs amats, palīdzēt veidot Biotēkas vizuālo tēlu, kas Tevi iedvesmo, kur Tu smelies iedvesmu?

Iedvesmu lielākoties smeļos esot dabā. Skan banāli, bet Māte Daba mums piedāvā visu – krāsas, ēnas, tekstūras, smaržas, formas utt. Vienkārši liela daļa cilvēku ikdienā ir noguruši, norūpējušies un nepamana dabas burvību. Neatkarīgi no gadalaika un laika prognozes kā bērnībā tā tagad, vienmēr jūtu saviļņojumu par vasaras lietu.. par rozā debesīm, kuras šad tad iekrāsojas virs koku galotnēm.. par rudens lapām saulrietā.. Nespēju vien uzskaitīt, jo ievērības cienīgs ir it viss dabā. Daba mums ir jāsargā un jārūpējas par to, dzīvniekiem.. visu dzīvo, jo tas viss dod dzīvību arī mums!!! Pirmais ceļš uz skaistu dzīvi, draudzību un mīlestību, kā pret sevi tā pret dabu, ir DZĪVOT ZAĻI – nekaitēt dabai un nekaitēt sev!

Jau daudzus gadus mana iedvesma ir arī mans hobijs – fotografēšana. Daudzkārt dodos fotografēt dabu un iemūžinu dabas nianses, vēlāk ieskatoties bildēs un ja nepieciešams tās apstrādājot speciālā programmā, es smeļos šo iedvesmu jau interpretējot to kādā dizaina maketā vai tas paliek prātā – ideju lādē, lai īstajā brīdī to pielietotu.

Protams, iedvesmu smeļos arī apmeklējot mākslas pasākumus. Savulaik piedalījos ”Buto” improvizācijas teātrī. Tas ir īpaši un ne visiem ir drosme to izdzīvot. ”Buto” ir japāņu avangarda deja, kas attīsta ķermeņa apzināšanos, prāta un ķermeņa vienību, palīdz atklāt personības iekšējos resursus. Lūk, šīs te spēles ar apzinātību arī bija mans iedvesmas avots, jo šī iedvesma ir kaut kas kas nāk no nekad neatvērtām zemapziņas lādēm. Man kā māksliniecei patīk eksperimentēt, tāpēc arī mēdzu iesaistīties interesantos projektos, kuri dod iedvesmu mūžam!

Vienmēr apbrīnoju kā Tu vari noturēt fokusu tik ilgi un sakoncentrēties garajam darbam pie datora?

Noturēt fokusu patiešām ir grūti 8h un citreiz pat vairāk dienā, bet par cik man nav jāstrādā tikai ar lieliem projektiem, bet arī ar daudz maziem projektiņiem, tad dienas laikā, “nolecu” no viena darba uz otru, vienkārši jūtu, kad ir tas brīdis, ja sāku šaubīties par kādu niansi savā maketā, tad turpinu vai iesāku citu.

Modrību kā tādu man palīdz uzturēt kafija vai zaļā tēja. Biotēkā atklāju ļoti gardu Simon Levelt zīmola kafiju un zaļo tēju, citus rītus nespēju izvēlēties kuru dzert 🙂 jo abas garšo lieliski un dod mundrumu! Man ļoti nepatīk agri celties un tās man ir lielas grūtības 🙂 cīniņš ar sevi no rītiem, tādēļ tas kā es atmostos un rīta rituāli arī ietekmē manu spēju noturēt uzmanību dienas garumā uz darba niansēm. Katrā maketā ir smalkas nianses, kur katrs milimetrs ir no svara, tādēļ nevaru atļauties būt miegaina.

Pastāsti kā Tu nonāci līdz Biotēkai, kāds ir Tavs stāsts?

Biotēka atrada mani! 🙂 Uzņēmuma vadītājs meklēja mākslinieku, un es tajā laikā daudz nodarbojos ar fotografēšanu, biju savas mākslas bildes publicējusi internetā, mākslinieku interneta vietnē. Un.. vienu dienu atskanēja zvans! Tajā laikā, kad tas notika, es jau biju gatava Biotēkai, tā vienkārši bija jābūt.

Īsi pirms ierados Biotēkā, biju mainījusi savu dzīves stilu. Pārtraucu ēst gaļu, sāku piedomāt ko ēdu, ko dzeru, cik daudz. Šīs pārmaiņas ieviesu domājot par savu veselību. Atceros, ka tajā laikā tas, ka cilvēks neēd gaļu, vēl cilvēkos izraisīja lielu izbrīnu un pat tādu kā nosodījumu, neviens to nespēja saprast – kā tā var pēkšņi cilvēks izlemt dzīvot atšķirīgi. Es jutos aizvien labāk un arī apkārtējie pierada pie manām uztura izmaiņām, pieņēma to kā normu.

Tā nu ļoti likumsakarīgi sapratu, ka ejot šo ceļu, Biotēka ir tā turpinājums! Biotēka palīdzēja man iegūt aizvien vairāk iedvesmas un katru dienu uzzināju vairāk par sastāvdaļām un veselīgu dzīvesveidu kopumā! Tas kļuva ne vien par darbu, bet arī par dzīvesveidu.

Tagad audzini savu meitiņu, kā ir mainījies Tavs skatījums uz dabīgajiem produktiem un to nozīmi mūsu ikdienā?

Mana meitiņa jau no dzimšanas zina tikai eko produktus un visu kas ir dabīgs – nācis no dabas. Nekādas ķīmijas un sintētikas netuvinu viņai pat klāt. Ja iepērkos kādā citā veikalā, tad lasu sastāvus, skatos vai ir kādi ekomarķējumi, bet Biotēkā iepērkos droši, jo zinu ka viss ir dabīgs un sertificēts. Atliek tikai izvēlēties un zināt, kurā vecumā bērniem ko drīkst piedāvāt. Par cik es pati jau sen tā dzīvoju un vīram iemācīju, tad meitiņa protams arī mums ir eko dabas bērns :)))

Meitiņai ļoti iet pie sirds Holles piena maisījumi zīdaiņiem, neko labāku nevaru iedomāties ko piedāvāt savam bērnam no maisījumiem. Tā sanāca, ka diezgan ātri vairs nevarēju pati barot savu meitiņu, un nācās pieņemt lēmumu par maisījuma izvēli. Zināju, ka citos veikalos nopērkamie maisījumi ir ar piedevām.. tos saldina, lai bērns to gribētu dzert utt. Tas man šķiet nejēdzīgi, pat zīdaiņus radināt pie saldinātājiem un smaržiņām, tāpēc es skrēju uz Biotēku un bez domāšanas sapirku Holles zīmola piena maisījumus. Par cik tagad meitai ir jau gandrīz 11 mēneši lietojam arī citus produktus, piemēram dārzeņus ar griķiem vai rīsiem, tad nu griķus un rīsus arī iegādājos Biotēkā, tie nav apstrādāti un nāk no ekosaimniecībām. Kas gan var būt vēl labvēlīgāks ko piedāvāt bērnam kā kvalitatīvs, tīrs produkts!

Tagad vasarā daudz laika pavadām ārā, un protams, tādu dārzeņu zupu vai biezeni burkā līdzi ņemt piemēram uz jūru nav ērti, tāpēc mēs ņemam līdzi Holle sausiņus un Mogli smūtijus, kurus ērti bērns var satvert rokās un notiesāt pat braucot ratos. Protams pa ceļam vēl vienmēr pie kādas zemnieku tantiņas nopērkam zemenītes vai citas odziņas un abas ar baudu tās notiesājam. Esot pie dabas viss garšo vēl labāk 🙂

Ādas kopšanas ziņā arī izvēlos Biotēkā nopērkamos produktus, gan sev, gan meitiņai. Piemēram, meitiņas vannošanai, 1x nedēļā lietojam zīmola Coslys attīrošo želeju ķermenim un matiem, kas domāts tieši pašiem mazākajiem un nekož actiņās.

Māju uzkopju arī ar eko līdzekļiem. Kādreiz izvēlējos ķīmiju, lai koptu grīdu un virsmas, šķita ka efekts būs labāks, bet kopš meitiņas piedzimšanas pilnībā pārgāju uz eko tīrīšanas līdzekļiem, kuri dod tādu pašu efektu un aromāts nav tik kodīgs, pietam tie ir droši veselībai un nekaitē videi. Meitiņa visu laiku dzīvo pa grīdu un protams rokas arī regulāri “dzīvojas” pa muti 🙂 tāpēc ir svarīgi ar ko esmu mazgājusi grīdu un citas virsmas. Un ja man gribas kādu īpašu aromātu mājoklī, tad mazgāšanas līdzeklim piepilinu pilienu ēteriskās eļļas. Mums ir arī koka difūzeris, kuru lietojam, lai radītu noskaņu un svaigumu ar aromāta palīdzību, kad nāk ciemiņi! Esmu citrusa aromātu cienītāja, tādēļ izvēlos vai nu citrona vai saldā apelsīna ēterisko eļļu. Šie aromāti mani uzmundrina un palīdz saglabāt modrumu!

Tev noteikti arī pašai ir mīļākie dabīgie produkti, ar kuriem vēlies padalīties? Atceros, ka agrāk, sekojot Tavam ieteikumam, jau esmu iegādājusies vairākus!

Jā, man ir mīļākie produkti, kurus lietoju regulāri, kā kādreiz smejos veikalā sakot pārdevējai, ka nevaru bez šiem produktiem dzīvot!:) Un kad tie beidzas, tad vēja spārniem nesos uz Biotēku.

LOGONA MAIGS LĪDZEKLIS KOSMĒTIKAS NOŅEMŠANAI AR BIO ALVEJU UN BIO DAMASKAS ROZI

Šo līdzekli acu kosmētikas noņemšanai es lietoju, šķiet jau vairākus gadus. Kā izmēģināju, tā nevaru šķirties. Tam ir viegla eļļaina konsistence un tieši tādēļ ir viegli noņemt gan parasto skropstu tušu, gan ūdens noturīgo. Noskalojot visu nost nepaliek sausuma sajūta, bet šķiet, ka āda ir pabarota un svaiga.

LOGONA maigs līdzeklis kosmētikas noņemšanai ar bio alveju un bio Damaskas rozi visiem ādas tipiem

DR.HAUSCHKA KOMPAKTAIS PŪDERIS, 01 MACADAMIA

Mans mīļākais pūderis! Viegli klājas, nav sajūtas, ka būtu kārta ar pūderi virsū uz sejas, pielāgojas ādas tonim un lieliski matē sejas ādu. Man ir kombinētas/taukainas ādas tips un šis pūderis man ir tik iecienīts arī tādēļ, ka tas neaizsprosto poras, āda elpo un to pēc vajadzības var uzklāt atkārtoti dienas laikā.

Attēlu rezultāti vaicājumam “dr hauschka macadamia powder”

JOHN MASTERS ORGANICS CINKA UN SALVIJAS ŠAMPŪNS AR KONDICIONIERI

Parasti 2in1 nelietoju, bet šis šampūns ar kondicionieri ir lielisks. Mati netaukojas tik ātri, ir gludi, viegli pēc žāvēšanas ar fēnu un aromāts ir ļoti patīkams.

JOHN MASTERS ORGANICS CINKA UN SALVIJAS ŠAMPŪNS AR KONDICIONIERI

ATTITUDE VEĻAS MAZGĀŠANAS LĪDZEKLIS BĒRNU DRĒBĒM “SWEET LULLABY”

Šo veļas mazgāšanas līdzekli lietoju, lai izmazgātu meitiņas sašmulētās drēbes. Ļoti jauks aromāts, tāda bērnības smarža saldi svaiga.

Attitude veļas mazgāšanas līdzeklis bērnu drēbēm “Sweet Lullaby” ALLOS KRĒMS MAIZĪTĒM TOSKĀNAS GAUMĒ

Mūsu mājās šis ir brokastu sāļais našķis, kuru smērējam uz maizītēm. Ļoti garšīga piesātināta garša, kura neapnīk.

Allos krēms maizītēm Toskānas gaumēVarbūt Tev ir kāda iecienītākā recepte, ar kuru vēlētos padalīties? Zinu, ka Tu neēd saldumus un ofisa meitēnēm paliek vairāk kūkas

Jā 🙂 saldumus patiešām ēdu ārkārtīgi reti. Kad ciemos pasniedz kūku, tad es jau sāku plānot kam atdošu savu gabaliņu 🙂 Saldumus neēdu nevis tādēļ, ka tas ir neveselīgi, bet tādēļ, ka man vienkārši nav tāda kāre uz tiem. Es labāk izvēlos sālītu gurķīti 🙂 Vienīgais, kas mani interesē no saldumiem ir saldējums un medus pie tējas. No pusdienu maltītēm visbiežāk mums mājās galdā tiek likti rīsi. Mūsu mīļākā tradicionālā recepte ir RĪSI ar dārzeņiem un tomātu pastu!

Nepieciešamie produkti:

100g Rapunzel gargraudu rīsu

2 Latvijas burkāni

2 sīpoli

2 Latvijas sulīgie tomāti

1 paprika

1 cukini

2 daiviņas jauno ķiploku

2 ēdamk. tomātu pastas vai Rapunzel kečups

Himalaju rozā sāls pēc garšas

Sonnentor maltie pipari un asais karijs, ja esat asumiņu mīļotāji

Sauja svaigu pētersīļu

Pagatavošana:

Sālsūdenī liek vārīties rīsus. Sīpolus sasmalcina, burkānus sarīvē rupjās skaidās, abus sakarsēta eļļā apcep. Papriku sagriež strēmelītēs vai gabaliņos, cukini – pusriņķīšos. Arī tos liek klāt sīpoliem un burkāniem un apcep. Pievieno tomātu pastu un gabaliņos sagrieztus tomātus, apcep un uz mazas uguns nedaudz pasautē, iemaisa sasmalcinātos ķiplokus, sāli, piparus un aso kariju. Beigas iemaisa izvārītos rīsus un zaļumus.

Ko Tu ieteiktu bloga lasītājam, ceļā uz dabīgāku dzīvesveidu? Kāds novēlējums vai arī Tavs veids kā nodzīvot katru dienu skaisti un pēc iespējas veselīgi?

Par to, kādi mēs esam, esam atbildīgi mēs paši. Mēs paši veidojam sevi un vidi sev apkārt. Ja vēlamies būt veseli, izskatīties lieliski un justies enerģiski, tad jārīkojas un jādzīvo atbilstoši. Jāpiedomā pie tā, kā dzīvojam, ko ēdam, ko lietojam ikdienā un kā ietekmējam vidi sev apkārt. Mēs dzīvojam gadsimtā, kurā strauji viss mainās, kur laiks plūst ar tādu ātrumu, ka nespējam tam līdzi tikt, tāpēc ir vērts kaut uz brīdi apstāties, lai ieraudzītu skaisto sev apkārt un apdomātos, kādi mēs esam un kādi vēlamies būt! Viss skaistais nāk no dabas! Mums ir jāsaudzē un jārūpējas par to, lai tā mums spēj dot skaistumu un veselību!Ilva Bekmane

Bloga autore

Jau vairāk kā 3 gadus esmu daļa no Biotēkas. Un esmu viena no pirmajām, pie kuras nonāk jaunākie bio produkti un tendences. ''Zaļš'' un bioloģisks dzīvesveids ir mana ikdiena. Tādēļ arī esmu izveidojusi šo blogu, lai dalītos savā kaislībā un zināšanās par ilgtspējīgu dzīvesveidu un palīdzētu arī jums izdarīt pareizās izvēles!

Cieņā pret sevi un pasauli sev apkārt,
Ilva Bekmane

Pārdomām

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti *