Intervija ar Biotēkas uztura bagātinātāju speciālisti Vinetu Vītiņu. Neļauj sevi apmānīt ar uzrakstu ‘’dabīgs’’.

Šoreiz intervija ar Biotēkas uztura bagātinātāju zīmolu vadītāju Vinetu. Intervijā mazliet papļāpājām par to, kā Vineta ir nonākusi līdz dabīgajam dzīvesveidam un kādus produktus izvēlas ikdienā. Uzzini arī par to kā dabīgie uztura bagātinātāji atšķiras no aptiekās nopērkamajiem un lasi dažus ieteikumus, kas palīdzēs pret pavasara nogurumu!

Katru no manām kolēģēm uz Biotēku ir atvedis savs īpašais stāsts un pārliecība. Iepriekšējās intervijas:

Interviju ar zīmolu vadītāju Agnesi Banderi lasi šeit.

Interviju ar BIO pārtikas zīmolu vadītāju Egiju Paroli lasi šeit.

Interviju ar BIO kosmētikas zīmolu vadītāju Santu Dimanti lasi šeit.

Interviju ar Biotēkas veikalu vadītāju Kristīni Taubi lasi šeit.

Interviju ar www.bio.lv vadītāju Līvu Šķesteri lasi šeit.

Pastāsti, kā Tu nonāci līdz Biotēkai un kādēļ Tev ir svarīgs bioloģisks dzīvesveids?

“Biotēkā” nokļuvu, jo mani interesē eko dzīvesveids, un darbs “Biotēkā” ļauj nemitīgi atklāt un apgūt ko jaunu – eko joma pašlaik attīstās ļoti strauji. Jau pirms daudziem gadiem sāku aizdomāties par to, kādu kosmētiku mēs lietojam ikdienā, jo sapratu, ka principā visi no tolaik tik ļoti ierastajiem kosmētikas līdzekļiem ir pārsātināti ar cilvēka organismam nevēlamām vielām. Turklāt tik bieži uz iepakojuma ir norādīts “dabīgs” vai “ar dabīgiem ekstraktiem”, bet būtībā tā viena vai divas dabīgās sastāvdaļas labākajā gadījumā parādās pašās sastāvdaļu saraksta beigās…

Sapratu, ka jāmeklē dabīgi sertificēti un eko produkti – jo tā būtībā ir kvalitātes garantija. Sāku ar dabīgi sertificēta šampūna iegādi un tad sekoja arī citu kosmētikas līdzekļu aizstāšana ar veselīgākām alternatīvām. Pašlaik lietoju tikai dabīgi sertificēto un ekokosmētiku. Turklāt ir arī ļoti svarīgi, kādu pārtiku un sadzīves tīrīšanas līdzekļus mēs lietojam – tādēļ priecājos, ka “Biotēkā” visu nepieciešamo var atrast vienuviet.

Kuri ir Tavi mīļākie dabīgie produkti, kurus ieteiktu arī citiem?

Khadi augu izcelsmes matu krāsa ”Dark Brown”. Pārbaudīta vērtība nu jau daudzu gadu garumā. Atveseļo matus un veicina to augšanu, sniedz lāsmojošu spīdumu un ilgnoturīgu, piesātinātu toni. Ar Khadi matus krāso arī mana mamma – krāsojot 2 posmos, Khadi krāsas spēj lieliski nokrāsot arī sirmos matus.

Dr. Hauschka dienas krēms ar melisu. Vienmēr atgriežos pie šī sejas krēma, jo tas ir izcili piemērots manai jutīgajai jaukta tipa ādai.

Comptoirs & Compagnies intensīvi atjaunojošs roku krēms. Tiešām ātri palīdz atjaunot bojātu un vides apstākļu ietekmē cietušu roku ādu.

Coslys līdzeklis roku mazgāšanai ar lavandu un citronu. Ļoti saudzīgs, nesatur ziepes un 1 litra iepakojums pietiek ļoti ilgam laikam.

Dr.Jacob’s ReiChi Cafe. Uzmundrinošs, 20% kafiju saturošs dzēriens ar reiši, guaranu, žeņšeņu, magniju un B12 vitamīnu. Dzērienam ir burvīgs karameļu aromāts, ko tam piešķir pievienotais kokosriekstu pulveris.

Kā mīļāko gardumu vēlos izcelt Rapunzel zemesriekstu-karameļu krēmu, kas ir gluži kā veselīgs “Snickers” burciņā – sastāvā ir gan zemesrieksti, gan karamele, gan kakao. Saldais krēms dabīgi satur kalciju, magniju un cinku, kā arī E vitamīnu no nerafinētas palmu eļļas, līdz ar to – tas ir pat vērtīgs našķis!

Vai esi pēdējā laikā novērojusi izmaiņas eko jomā? Esmu dzirdējusi, ka cilvēkiem ir priekštats, ka dabīgs ir mazāk efektīvs.

Cilvēki arvien vairāk sāk pievērst uzmanību tam, kādu pārtiku, kosmētiku un sadzīves tīrīšanas līdzekļus viņi lieto. Eko turpina attīstīties – tā ir kvalitātes zīme, kas kļūst arvien populārāka. Līdz ar to daudzi ražotāji ar laiku būs spiesti pielāgoties jaunajam pieprasījumam. Pircēji no tā būs ieguvēji, jo varēs iegādāties arvien vairāk ikdienas produktu, kas nesatur veselībai kaitīgas vielas.

Tie laiki, kad eko kosmētika asociējās ar trekniem, eļļainiem krēmiem, jau sen ir aiz muguras – dabīgi sertificētas un ekokosmētikas tekstūra ir tāda pati un pat labāka nekā konvencionālajai kosmētikai. Varbūt vienīgi, pārejot uz dabīgajiem šampūniem, jārēķinās, ka, tā kā tie nesatur silikonus, paies laiks, kamēr mati tiks atjaunoti. Konvencionālajos šampūnos plaši lietotie silikoni tikai aizpilda bojātās vietas, radot ilūziju, ka mats ir vesels, tomēr matus tie neatjauno. Daži cilvēki pat varētu būt pārsteigti, cik patiesībā bojāti ir bijuši viņu mati. Dabīgie matu kopšanas līdzekļi palīdzēs matus atveseļot un veicinās matu augšanu.

Zinu pēc savas pieredzes, ja man agrāk radās nepieciešamība pēc uztura bagātinātājiem, gāju uz aptieku un pirku pirmos, kas pagadījās. Domāju, ka daudzi dara līdzīgi. Jautāšu Tev, kādēļ būtu tomēr jāseko līdzi, kādus vitamīnus un uztura bagātinātājus mēs pērkam?

Tāpat kā pārtikas produkti, arī liela daļa tirgū pieejamo uztura bagātinātāju satur nevajadzīgas piedevas, krāsvielas un konservantus. Turklāt nereti sastāvā ir izmantoti mākslīgi veidoti vitamīni un minerālvielas. Tāpēc, iegādājoties uztura bagātinātāju, vienmēr iesaku izlasīt produkta sastāvu un atcerēties, ka vienam un tam pašam vitamīnu savienojumam var būt gan dabīga, gan mākslīga izcelsme – kas parasti uz iepakojuma netiek norādīts.
Biotēkās piedāvājam dabīgas izcelsmes uztura bagātinātājus no Vācijas, Francijas un Lielbritānijas ar pēc iespējas tīrāku sastāvu. Liela daļa Biotēkas uztura bagātinātāju ir bioloģiski sertificēti, kas garantē papildus kvalitāti. Man ir liels prieks par Vācijas ražotāja “GSE Vertrieb” inovatīvo “phyto vitamins” sēriju, kuras uztura bagātinātāju vitamīni un minerālvielas ir iegūtas tikai un vienīgi no bioloģiski audzētu augu ekstraktiem. Nesen mūsu sortimentam ir pievienojušies 3 jauni “phyto vitamins” kompleksi – sievietēm, vīriešiem un ādai, matiem, nagiem.

Aktuāls jautājums šobrīd – kādi vitamīni pavasarī var kliedēt nogurumu?

Pavasara nogurumu palīdzēs aizdzīt D un C, kā arī B grupas vitamīni. Ja ir pazemināts hemoglobīns, ieteicams palietot uztura bagātinātāju ar dzelzi, piemēram, “phyto vitamins eisen & vitamin C complex”. Ja ir sajūta, ka trūkst enerģijas un motivācijas, iesaku izmēģināt Higher Nature uztura bagātinātāju “DRIVE!”, kas satur aminoskābi tirozīnu, 5 vitamīniem un 5 minerālvielām.

Ir vēlams arī attīrīt organismu no ziemā uzkrātajiem sārņiem. Šim mērķim noderēs, piemēram, Herbadetox kūre ar attīrošiem augu ekstraktiem, kā arī BIO Chlorella – saldūdens zaļaļģe, kas satur B12 vitamīnu, dzelzi un kurai piemīt arī labs attīrošais efekts.

PHYTOCEUTIC HERBADETOX, uztura bagātinātājsGSE-VERTRIEB BIO CHLORELLA, UZTURA BAGĀTINĀTĀJS NO MIKROAĻĢES HLORELLAS

Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.

 Ilva Bekmane

Bloga autore

Jau vairāk kā 3 gadus esmu daļa no Biotēkas. Un esmu viena no pirmajām, pie kuras nonāk jaunākie bio produkti un tendences. ''Zaļš'' un bioloģisks dzīvesveids ir mana ikdiena. Tādēļ arī esmu izveidojusi šo blogu, lai dalītos savā kaislībā un zināšanās par ilgtspējīgu dzīvesveidu un palīdzētu arī jums izdarīt pareizās izvēles!

Cieņā pret sevi un pasauli sev apkārt,
Ilva Bekmane

Pārdomām

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti *