Intervija ar Biotēkas zīmolu vadītāju Agnesi Banderi. Dabīgs ir pašsaprotams

Ar šo interviju aizsākot, vēlos jūs iepazīstināt ar manām Biotēkas kolēģēm. Jeb arī tā sauktajiem insider cilvēkiem, kuri ir tiešā veidā saistīti ar dabīgu dzīvesveidu un dabīgajiem produktiem. Un, kurš gan labāk zinās par dabīgajiem produktiem, ja ne cilvēks, kura ikdienas darbs ir pētīt produktu sastāvus, izzināt, mēģināt un galu galā nodrošināt, lai Biotēkas plauktos vienmēr būtu, kas jauns, interesants un efektīvs?

Pirmā intervija ir ar Agnesi. Viņa Biotēkā ir atbildīga par dabīgajiem mājas tīrīšanas līdzekļiem, ēterisko eļļu pasauli un dabīgajiem un inovatīvajiem zīmoliem Coslys un Urtekram.

Agneses sirsnīgā un vaļsirdīgā personība ir fantastiska iedvesma arī man. Spēju vien apbrīnot kā viņa atrod laiku visam un vienmēr ir priecīga izpētīt vairāk un arī dalīties ar informāciju! Man jāsaka lielu paldies Agnesei par lielu daļu BioBloga rakstu. Viņa nekad man nav atteikusi un ir vienmēr sniegusi padomu un padziļinātāku informāciju, it īpaši par ēteriskajām eļļām un savā pārziņā esošajiem dabīgajiem zīmoliem.

Vēlos sākt šo interviju ar pašiem pamatiem. Kā Tu nonāci līdz Biotēkai un vispār dabīgam dzīvesveidam?

Dabīgi produkti man šķiet pašsaprotami (laikam tāpēc ka neesmu dzimusi pilsētniece). Jau gadiem izvēlos pēc iespējas dabīgākas alternatīvas. Mūsdienās novēroju paradoksu, ka ķīmiskie produkti šķiet pašsaprotamāki nekā dabīgie. Šķiet, ka tas arī ir galvenais iemesls, kādēļ esmu Biotēkā, jo ceru, ka šis paradokss reiz mainīsies un cilvēki atgriezīsies pie saviem pamatiem!

Un kuri tad tieši ir Tavi mīļākie dabīgie produkti, kurus ieteiktu izmēģināt arī citiem?

Dr.Hauschka birstošais pūderis

Labākais caurspīdīgais pūderis, kāds ir mēģināts. Tiešām caurspīdīgs, bez spīdumiem un toņa, matējošs, smalkas konsistences, nejūt un nav redzams uz ādas. Turklāt viens iepakojums, lietojot pilnīgi katru dienu, pietiek veselam gadam.

Attēlu rezultāti vaicājumam “dr hauschka invisible”

Florame ēteriskās eļļas

Tā kā manā pārziņā ir arī ēteriskās eļļas, man ir sanācis padziļinātāk izpētīt to ‘’pasauli’’ un efektivitāti. Tās ir kā brīnumnūjiņa! Vai esi saaukstējies? Varbūt esi satraucies un nevari iemigt? Katrai kaitei ir piemērota ēteriskā eļļa! Manas mīļākās un universālākās ēteriskās eļļas- pozitīvais saldais apelsīns, sildošā bergamote, nomierinošā lavanda un jutekliskais ylang-ylang. Saaukstēšanās laikā pilnīgi obligāta man ir eikalipta ēteriskā eļļa.

Attēlu rezultāti vaicājumam “florame essentielles”

Florame elektriskais difūzeris

Difūzeri uzdāvināju sev uz pagājušajiem Ziemassvētkiem! Un tā šķiet, ka ir līdz šim labākā dāvana sev. Bez elektriskā difūzera ēteriskās eļļas tomēr nevar izbaudīt tā, kā ar to. Difūzeris izsmidzina eļļu telpā vienmērīgāk un smarža ir daudz izteiktāka kā, piemēram, izmantojot eļļas lampiņu ar sveci. Turklāt jāpiemin, ka elektriskai difūzeris kalpo arī kā neparasts interjera elements.

Attēlu rezultāti vaicājumam “florame diffuseur”Attitude mazgāšanas līdzeklis veļai ar savvaļas ziedu smaržu

Man šķiet neizskaidrojami, kādēļ ir jāizvēlas agresīvi un ķīmiski līdzekļi, ja šis līdzeklis ir tik fantastisks! Mazgā perfekti, nelielā koncentrētā litra pudelīte pietiek veselām 35 mazgāšanas reizēm (tātad, ekonomiski). Turklāt veļa ārkārtīgi patīkami smaržo! Tā kā man ir ļoti jutīga āda, tad patīk arī tas, ka šis līdzeklis ir hipoalerģisks.

Attēlu rezultāti vaicājumam “attitude ar savvaļas ziedu smaržu”

Coslys līdzeklis roku mazgāšanai ar organisko ābolu ekstraktu

Nebūšu oriģināla un teikšu, ka tāpat kā daudziem citiem, arī mans mīļākais roku mazgāšanas līdzeklis ir šis. Pēc sulīgiem āboliem smaržojošas, ekonomiskas roku ziepes, kas turklāt satur daudz maigāku ziepju bāzi kā vairums citu roku mazgāšanas līdzekļu. Lielisks ikdienas lietošanai, vienu iepakojumu turu vannas istabā un vienu virtuvē!

Attēlu rezultāti vaicājumam “coslys apple”

Zinu, ka esi liela saldummīle, tāpat kā es. Atminos, kā devāmies pēcpusdienas kūciņu meklējumos 😊 Kurš ir Tavs mīļākais dabīgais gardums?

Esmu apsēsta ar Rapunzel marcipāniem (zinu, ka pēc mana ieteikuma jau daudzas kolēģes esmu padarījusi ‘’atkarīgas’’ no šī garduma). Sastavā ir īsts un tīrs marcipāns ar tikai 2 sastāvdaļām – mandelēm un medu, kas tiek pasniegts šokolādes glazūrā. Otrs našķis ir Vivani baltā rīsu dzēriena šokolāde ar zemenēm un vafeļu gabaliņiem, domāju, ka tā ir saldummīļa sapnis, turklāt nesatur laktozi un piena produktus – piemērota vegāniem.

Attēlu rezultāti vaicājumam “rapunzel marzipan”

Tā kā ir 10 Biotēkas (+ 1 virtuālā Biotēka jeb www.bio.lv), kurā Tev pašai sanāk iepirkties visbiežāk?

Visbiežāk sanāk iepirkties Spice Home Biotēkā un Sky Ulmaņa gatves Biotēkā. Bet tam ir ļoti vienkāršs izskaidrojums – pa ceļam uz mājām. Ja pa ceļam būtu kāds cits veikals, tad dotos turp. Tā kā mūsu veikali ir ērti sasniedzami gan Pārdaugavā, gan labajā krastā – katrs var atrast sev piemērotāko.

Dabīgie zīmoli katru gadu pārsteidz ar kaut ko jaunu, produkti puto aizvien labāk, dabīgās zobu pastas baltina zobus un dabīgie mājas kopšanas līdzekļi māju padara mirdzošu. Kādas vēl tendences Tu saskati, runājot par eko, bio jomu?

Ekoloģiskā zīmola Coslys puķu laukos Francijā aug augi arī priekš Dior. Pāragri spriest, bet varbūt arī lielie zīmoli vēlas kļūt dabīgāki? Bet, kamēr tas nav noticis, no šī mēs varam secināt, ka dabīgie zīmoli tomēr ir lētāki nekā selektīvā kosmētika un izmanto tādas dabīgās sastāvdaļas, kuras ir atzītas par labu arī selektīvās kosmētikas magnātiem!

Šo interviju noslēdzot, vēlos jautāt, ar ko Tu iesaki sākt cilvēkam, kurš tikai apsver domu pāriet uz dabīgāku dzīvesveidu un izvēlēties vairāk dabīgo produktu?

No sirds iesaku aiziet uz jebkuru no  Biotēkas veikaliem un parunāties ar mūsu zinošajām pārdevējām. Viņas ir kā profesori dabīgo produktu jomā. Pārdevējas vienmēr būs priecīgas palīdzēt izvēlēties Tavām vajadzībām vispiemērotākos produktus un pastāstīs par tiem tuvāk!

Bet kopumā iesaku sākt ar ikdienišķām un vienkāršām lietām, kuras izmanto katru dienu. Piemēram, mazgāšanas līdzekļiem, šampūniem, dušas želejām un, protams, pārtiku. Īpaši vēlos uzsvērt sadzīves tīrīšanas līdzekļus – tie ir paredzēti tam, lai attīrītu vidi, kurā dzīvojam, nevis tieši otrādi piesārņotu ar ķimikālijām. Kā arī iesaku ļoti pievērst uzmanību sertifikātam (bioloģiskajam marķējumam), lai pārliecinātos, ka produkts tiešām ir ekoloģisks. Jo dažkārt produkts tiek pasniegts kā dabīgs, bet tam nav neviena bioloģiskā marķējuma un tā sastāvs liecina par pretējo!Ilva Bekmane

Bloga autore

Jau vairāk kā 3 gadus esmu daļa no Biotēkas. Un esmu viena no pirmajām, pie kuras nonāk jaunākie bio produkti un tendences. ''Zaļš'' un bioloģisks dzīvesveids ir mana ikdiena. Tādēļ arī esmu izveidojusi šo blogu, lai dalītos savā kaislībā un zināšanās par ilgtspējīgu dzīvesveidu un palīdzētu arī jums izdarīt pareizās izvēles!

Cieņā pret sevi un pasauli sev apkārt,
Ilva Bekmane

Pārdomām

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti *