Intervija ar Biotēkas zīmolu vadītāju Santu Dimanti. Mēs kļūtu veselāki acumirklī, ja ēstu mazāk un dzīvotu zaļāk.

Katru no manām kolēģēm uz Biotēku ir atvedis savs īpašais stāsts un pārliecība. Interviju ar Agnesi Banderi lasi šeit. Interviju ar Egiju Paroli lasi šeit.

Šoreiz intervija ar Santu. Viņa ir manuprāt ir īsts super-cilvēks. Jūs ziniet, kad dažkārt šķiet, ka ir cilvēki, kuriem padodas it viss. Pārzināt teju visu Biotēkas sortimentu ar tūkstošiem produkti un dot atbildes uz visāķīgākajiem BIO sfēras un izejvielu jautājumiem, sakārtot grāmatvedības jautājumus, un atnākot mājās samīļot savus bērnus un nākošajā dienā ierasties ofisā kā viena no pirmajām un vēl pastāstīt kā viņa mājās gatavojusi pati savu zobu pastu… un šo visu lietu apjomu pavadīt ar ārkārtīgi patīkamu personību un smaidu. Piebilstot vēl nedaudz, lai apliecinātu jums, ka Santa ir patiesi zaļi dzīvojoša – viņa, manuprāt, ir pirmais cilvēks, kurš ar kāru muti grauž zaļu ķirbji.. un vēl dažādas zaļas lietas. Bet nebaidās rast līdzsvaru arī ar šokolādes tāfelīti. Un, ziniet, šie visi it kā sīkumi – tik ļoti iedvesmo arī mani, dzīvot pārdomātāk, jo nekas jau nav tāpat vien.

Varbūt tad dažos vārdos, kā un kādēļ Tu esi nonākusi līdz šim zaļajam dzīvesveidam?

Paldies manai mammai, kura jau no bērnības ir parādījusi, ka vislielākā vērtība ir pašu audzētam un pašu gatavotam ēdienam un ka 20 gadu vecumā nav ne mazākās vajadzības pēc ķīmiskiem krēmiem. Vienā brīdī es sāku rakt vēl dziļāk – kas ir tajā krēmā, ko vēlos likt uz savas ādas, kas ir manā šampūnā, kas ir šokolādē, ko ēdu.

Bet kādēļ tieši Biotēka?

Biotēka jau no pašiem meklējumu pirmsākumiem bija tā zaļā paradīze, kur varēju atrast šampūnu un šokolādi bez veselībai un videi kaitīgām, atkarību radošām vielām. Un esmu priecīga, ka šobrīd esmu arī otrā pusē, varu būt tā, kura šos produktus piedāvā bio dzīvesveida piekritējiem vai tiem, kuri ir ceļā uz to.

Lai kurā no Biotēkas veikaliem ieietu, viss šķiet mīļš, pazīstams. Priecājos par veikalos strādājošo meiteņu izdomu produktu izvietošanā, sirsnību un patiesumu klientu apkalpošanā un kārtības uzturēšanā veikalos. Sajūta, ka katra no viņam vada savu mazo saimniecību.

Zinu, ka Tu esi īsts zaļo produktu guru, jo biji izmēģinājusi jau ļoti daudz pirms sāki strādāt Biotēkā. Kuri tad tieši ir Tavi mīļākie?

Rapunzel kokosriekstu eļļa. Ļoti plašs pielietojums – var likt pie ēdiena, tajā var gatavot, likt matos, uz ādas.

Rapunzel kokosriekstu eļļa virgin

Bauck hof bezglutēna šokolādes brauniji. Labākais braunijs pasaulē! Šokolādīgs un salds bez gala. Noder slinkiem brīžiem, kad tomēr gribas savām rokām pagatavot ko gardu.

Bauck Hof bezglutēna šokolādes brūnīšu maisījums

Sodasan Orange cleaner. Ja mājās ir jābūt vienam vienīgam tīrīšanas līdzeklim, tad tas ir šis! Perfektas attaukošanas spējas, virsmām, traukiem, pat taukainiem traipiem uz drēbēm – uzliekot pilienu un izmazgājot, traips pazudīs. Glābis daudzās “netīrās” situācijās.

SODASAN UNIVERSĀLS TĪRĪŠANAS LĪDZEKLIS AR APELSĪNU EĻĻU

Dr. Hauschka attīrošs krēms. Tiešām attīra ādu. Ilgstoši lietojot, poras ir kļuvušas tīrākas un mazākas. Āda ir maigāka, svaigāka, tīrāka un sajūta, ka daudz labāk uzsūc pēc tam uzklāto krēmu vai eļļu.

DR.HAUSCHKA ATTĪROŠS KRĒMS

Florame ēteriskās eļļas. Izcila kvalitāte un ārkārtīgi plašs pielietojums, sākot no vienkārši patīkamas smaržas, piemēram, saldajam apelsīnam līdz pat antibakteriālām īpašībām tējas koka eļļai. Florame man ir atklājis brīnumaino ēterisko eļļu pasauli.

Florame tējas koka ēteriskā eļļa

Kādu nākotni Tu vēlētos redzēt šajā visā BIO jomā?

Varētu teikt, ka vēl jāpārkāpj astei un bio būs beidzis kļūt par modes lietu un ieņems stabilu, pavisam ikdienišķu vietu visdažādākajās nozarēs. Bio kļūs arvien pieejamāks un pašsaprotamāks, jo cilvēki sāk ilgoties pēc dabiskām konsistencēm un smaržām. Grib sajust īstu lavandu. Grib mazāk cukura savā svētku limonādē. Un bio industrija to var piedāvāt.

Latvijā būs arvien vairāk bio produktu lielveikalu plauktos. Varbūt pēc laika bio un konvencionālais samainīsies vietām, proti, būs nevis parastais šampūns un bio šampūns, bet gan parastais šampūns un ķīmiskais šampūns. Tas būtu fantastiski! Samazinātos alerģijas, hormonālās, reproduktīvās problēmas, daudzas modernās slimības vienkārši izzustu, mums būtu veselāki bērni un sabiedrība kopumā.

Ko Tu ieteiktu cilvēkam, kas Tev šodien pateiktu, ka grib dzīvot ‘’zaļāk’’? Un ko darīt, ja negribas iztērēt veseli bagātību, pārejot uz dabīgākiem produktiem?

Neaiziet galējībās. Neizmest uzreiz visu pārtikas vai kosmētikas plauktu, lai vietā saliktu bio produktus. Jo tad tas šķitīs dārgi, kaut kas nepatiks, jo būs nevērīgi pagrābts, lai vienkārši būtu plauktā.

Un ja tomēr ir kas tāds no ierastajiem, kas nu āārkārtīgi patīk – nemet viņu ārā, saglabā savā ikdienā! Lai tas būtu silikona šampūns vai rafinētu augu tauku šokolāde. Lai process ar pāriešanu uz bio un pats bio nesagādā negatīvas emocijas. Visticamāk daudzas lietas pazudīs pavisam dabiski, pašas no sevis.

Saprast, ka mazāk ir vairāk. Vakariņās pietiek ar sauju lēcu, pietiek ar vienu sejas krēmu. Atmest pārēšanos un vēlmi pēc vairāk, vairāk, vairāk.Ilva Bekmane

Bloga autore

Jau vairāk kā 3 gadus esmu daļa no Biotēkas. Un esmu viena no pirmajām, pie kuras nonāk jaunākie bio produkti un tendences. ''Zaļš'' un bioloģisks dzīvesveids ir mana ikdiena. Tādēļ arī esmu izveidojusi šo blogu, lai dalītos savā kaislībā un zināšanās par ilgtspējīgu dzīvesveidu un palīdzētu arī jums izdarīt pareizās izvēles!

Cieņā pret sevi un pasauli sev apkārt,
Ilva Bekmane

Pārdomām

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti *