Kā iesākt pavasari? Superfoodi enerģijai un labam garastāvoklim

Pēc garās ziemas jūties mazliet sašļucis vai saaukstējies? Šis raksts ir tieši tev! Dalos ar vislabākajiem superfoodiem un paņēmieniem, lai justos lieliski.

Zaļumi un dīgsti

Beidzot ir klāt diedzēšanas un zaļumu laiks! Tie ir uzturvielām bagātāki par dārzeņiem – dīgstos ir pat par 50 reizēm vairāk uzturvielu! Pēdējā laikā Biotēkā īpaši apspriežam brokoļu sēkliņas. Tajās ir aktīvā viela – sulforafāns, kurš ir arī puķkāpostos un kāpostos. Par sulforafāna klātbūtni liecina brokoļiem raksturīgā viegli asā garša. Pētījumos pierādīts, ka tieši sulforafāns iedarbojas kā pretiekaisuma viela, novēršot ļaundabīgo šūnu veidošanos un regulējot cukura līmeņa problēmas asinīs. Vairāk par diedzēšanu lasi šeit.

Ābolu sidra etiķis

Ideāli, ja katru rītu pagatavosi īpašo eliksīru, kuru dzersi tukšā kopā ar siltu ūdeni, svaigi spiestu citrona sulu un medu! Šis īpašais dzēriens iekustinās ķermeni, gremošanas sistēmu un iedarbosies kā enerģijas dzēriens. Es izvēlos Raw Health ābolu sidra etiķi.

  Kokosriekstu eļļa

Mans mīļākais veids kā pagatavot superenerģijas dzērienu, jeb tā saukto bulletproof kafiju – tējkaroti kokosriekstu eļļas iemaisu rīta kafijā – tā rezultātā kafija būs maigāka gremošanas traktam, turklāt kokosriekstu eļļa palīdzēs arī sadedzināt liekās vēdera krociņas un radīs sāta sajūtu uz vairākām stundām. Īpaši izteiksmīgu kokosriekstu aromātu piešķir Rapunzel extra virgin kokosriekstu eļļa.

Kviešu zelmeņa tabletes

Ideāls atklājums tiem, kuriem kviešu zelmenis tīrā veidā neiet pie sirds tā specifiskās garšas dēļ. Kas būtisks kviešu asnos?  Hlorofils – pigments, kas pēc savas uzbūves ir pārsteidzoši līdzīgs hemoglobīnam mūsu asinīs. 6 grami kviešu zelmeņa tablešu vidēji satur 18 mg hlorofila. Tablešu sastāvā esošajam kviešu asnu pulverim piemīt arī attīrošs efekts, ko sekmē krietna šķiedrvielu deva – veseli 53%. Vairāk par kviešu asnu pulveri lasi šeit.

Hlorellas kapsulas

Mīļie veģetārieši, šeit ir B-12! Bieži vien nogurums un nespēks tiek asociēts ar B vitamīna trūkumu. Turklāt B-12 ne vien sniedz enerģiju, bet nodrošina arī normālu nervu sistēmas darbību, sarkano asinsķermenīšu normālu veidošanos, imunsistēmas darbību un nepieciešams pat šūnu dalīšanās procesam!

Kokosriekstu ūdens

Sanskritā kokosrieksts tiek saukts par ‘’kalpa vriksha’’, kas nozīme ‘’koks, kurš dod visu nepieciešamo, lai dzīvotu’’. Pierādīts, ka kokosriekstu ūdenī ir augsts elektrolītu daudzums, kas palīdz ātri atjaunot organismu dehidrācijas gadījumā. Uzturot veselīgu elektrolītu līdzsvaru organismā, mēs esam enerģiski, mierīgi un ķermenis nav sasprindzis.

Dzelzs + C vitamīns

Biotēkā esmu atradusi īpašu Gse-Vertrieb Phyto Vitamins kompleksu, kura sastāvā augu izcelsmes dzelzs, kas iegūta no karija koka lapām un 100% dabīgs augu izcelsmes C vitamīns no Indijas ērkšķogām jeb amlas. Augu izcelsmes dzelzs ir daudz saudzīgāka pret gremošanas sistēmu, salīdzinot, piemēram, ar uztura bagātinātāju un zāļu sastāvā plaši izmantoto dzelzs glukonātu (to bieži iesaka lietot dzelzs nepietiekamības gadījumos).

Dzels palīdz samazināt nogurumu un nespēku, veicina normālu skābekļa transportēšanu organismā, veicina sarkano asinsķermenīšu veidošanos un piedalās arī šūnu dalīšanās procesā. C vitamīns uzlabo dzelzs uzsūkšanos, veicinot normālu imunsistēmas un nervu sistēmas darbību.

Baobaba pulveris

Baobabs tiek uzskatīts kā spēka un izturības simbols. Tas bagāts ar šķiedrvielām un C vitamīnu. Šķiedrvielas ir labs palīgs gremošanas procesā un darbojas kā zarnu birste. Laba zarnu trakta darbība iespaido gan garastāvokli, gan izskatu (daudzas ādas problēmas ir saistītas ar neveselīgu zarnu trakta darbību).

Uz veselību!

Rakstā pieminētos produktus var iegādāties veikalu tīklā “Biotēka” un internetveikalā Bio.lv

paraksts_biobl_IlIlva Bekmane

Bloga autore

Jau vairāk kā 3 gadus esmu daļa no Biotēkas. Un esmu viena no pirmajām, pie kuras nonāk jaunākie bio produkti un tendences. ''Zaļš'' un bioloģisks dzīvesveids ir mana ikdiena. Tādēļ arī esmu izveidojusi šo blogu, lai dalītos savā kaislībā un zināšanās par ilgtspējīgu dzīvesveidu un palīdzētu arī jums izdarīt pareizās izvēles!

Cieņā pret sevi un pasauli sev apkārt,
Ilva Bekmane

Pārdomām

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti *