Mac ‘n’ cheese recepte – vegāniska un bezglutēna – video

Šī slavenā macaroni and cheese jeb mac ‘n’ cheese recepte ir īsts komforta ēdiena iemiesojums. Ļoti sātīga, bet tajā pašā laikā arī veselīga! Sastāvā nav glutēns un recepte ir vegāniska. Parasto makaronu vietā izmantoju lēcu pastu, kā arī mērci pagatavoju vien no dārzeņiem un garšvielām! Zemāk zem video receptes atradīsi arī rakstiskas norādes un sastāvdaļu sarakstu.

    Kas nepieciešams?

Kas jādara?

  1. Uzliek katlā vārīties 1,5 l ūdeni. Kad tas sāk burbuļot, ieber lēcu pastu un vāra 8-10 minūtes.
  2. Pat to laiku uzsilda cepeškrāsni līdz 200C. Izkārto sagrieztos dārzeņus uz cepamās plātnes un apslaka ar nedaudz eļļu. Liek krāsnī uz aptuveni 25 minūtēm.
  3. Gatavos dārzeņus liek blenderī, pievieno rīsu pienu. Sablendē. Pievieno visas atlikušās sastāvdaļas un nedaudz ūdeni (~100ml), ja ir vēlēšanās mērci padarīt šķidrāku.
  4. Pārlej gatavo mērci pāri gatavajai lēcu pastai. Ja ir vēlēšanās, tad var veikt papildu soli un šo masu pārkaisīt ar nedaudz kokosriekstu miltiem un ielikt cepeškrāsnī 180C uz 10-15 minūtēm mazliet apbrūnēt. Gatavs!
  5. Ja pāri ir palikusi ”siera” mērce – ļoti labi – tā fantastiski garšos ar apceptiem dārzeņiem un dažādiem graudaugiem kā piedeva!

*Rakstā pieminētos produktus var iegādāties veikalu tīklā Biotēka un internetveikalā www.bio.lvIlva Bekmane

Bloga autore

Jau vairāk kā 3 gadus esmu daļa no Biotēkas. Un esmu viena no pirmajām, pie kuras nonāk jaunākie bio produkti un tendences. ''Zaļš'' un bioloģisks dzīvesveids ir mana ikdiena. Tādēļ arī esmu izveidojusi šo blogu, lai dalītos savā kaislībā un zināšanās par ilgtspējīgu dzīvesveidu un palīdzētu arī jums izdarīt pareizās izvēles!

Cieņā pret sevi un pasauli sev apkārt,
Ilva Bekmane

Pārdomām

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti *