Par labāko un vienkāršāko meditāciju

Mana šī gada apņemšanās ir meditēt katru rītu, ko arī 90% gadījumu, veiksmīgi piekopju. Metode – uzlikt modinātāju nedaudz ātrāk un kad tas nozvana, neizkāpjot no gultas, ielikt ausīs austiņas un palaist youtube meditācijas video! Prāts vēl nav sācis darboties un izdomāt atrunas, kamēr atrodos pusmiega relaksētā stāvoklī.

Domāju, ka vairs nav šaubu, ka meditācija ir instruments, ko var piekopt ikviens. Dažiem meditācija ir garu distanču skriešanas rutīna vai vienas un tās pašas dziesmas klausīšanās 100 reizes.  Vai būtu pārdroši teikt, ka 90% veiksmīgāko cilvēku ikdienas pamatā ir meditācija? Šķiet, ka izvēloties līdzīgus paņēmienus, mēs varam sasniegt līdzīgus rezultātus!

Meditācija nav jāmāk, tā vienkārši ir jādara, atrodot sev vismīļāko paņēmienu. Par, manuprāt, vislabākajiem paņēmieniem, lasi turpmāk raksta.

Labākās meditācijas

Katru rītu izvēlos jaunu 15-30 minūšu garu meditācijas video. Statistiski vidēji esmu izmēģinājusi vismaz 120 meditācijas. Tādēļ vēlos dalīties, ar manuprāt, 5 vislabākajām meditācijām un thenikām!

6 fāžu meditācija (6 phase-meditation)

Viena no jaunākajām meditācijām, kuru atklāju, bet, manuprāt, vislabākā! Tā apvieno ļoti daudz tehnikas – ķermeņa relaksāciju, pateicības praksi, piedošanu un savas perfektās dienas un nākotnes vizualizāciju. Un, manuprāt, tā ir tik vienkārša un saprotama, tā piepalīdz tuvoties tādai ikdienai, kādu Tu vēlies, atvērt sirdi un būt motivētam celties un darboties!

Jason Stephenson

Fantastiskas un patīkamas balss īpašnieks! Jason Stephenson youtube kanālam ir pus miljons sekotāju! Viņš regulāri publicē dažādas meditācijas (10 minūšu līdz 1 stundas garumā), kā arī miega hipnozes un mūziku, kas palīdz relaksācijai. Sekojot šim cilvēkam, rodas patīkams sirds siltums un miers. Viņš savās meditācijās ved ceļojumos uz dažādiem pasaku mežiem un brīnumu vietām 😊 Piemēram, šeit ir viena no viņa meditācijām, kurā vari rast atbildes uz jebkuru savu jautājumu! Es, starpcitu, atradu šīs atbildes pēc šīs meditācija. Jāsaka, vien, ka pagāja kāds laiks, kamēr apjautu, ko meditācijā redzētie simboli nozīmē.

 Luise Hay rīta meditācija

Louise Hay ir pazīstama kā viena no modernās pašizziņas un pašpalīdzības (self-help) kustības aizsācējām. Viņas pirmā grāmata Heal your Body tika publicēta 1976. gadā. Viņa ir youtube vispopulārākās rīta meditācijas autore! Šī meditācija ir balstīta uz pateicības praksi. Un pēc šīs meditācijas jūties samīļots un mīlēts – tieši tas, kas mums visiem ir nepieciešams.

Headspace

Iespējams, ka daudzi jau esat pazīstami ar šo aplikāciju! To vari lejupielādēt savā telefonā un pavisam viegli uzsākt meditācijas praksi. Katru dienu jāvelta 10 minūtes, apgūstot pašus tradicionālās meditācijas pamatus. Tas patiesi strādā! Aplikācija ir ļoti skaisti izveidota, ar patīkamu dizainu un dažādiem izklaidējošiem video, kas vienkārši izskaidro kā atbrīvot prātu.

Attēlu rezultāti vaicājumam “headspace”

Rakstīšana (morning-pages)

Pāris mēnešus Spānijā apmeklēju jogu pie pavisam neparastas pasniedzējas, kas savu jogu dēvē par Soulful (latviski to ir grūti iztulkot, bet varbūt to varētu nosaukt kā dvēseliski apzinātu jogu). Vienā no jogas nodarbībām viņa apvienoja rakstīšanu ar jogu. Respektīvi, 10 minūtes veic relaksējošas asanas un 10 minūtes raksti, atbilstoši viņas nosauktam tematam. Apspriežoties šīs nodarbības beigās, viņa ieteica katru rītu, uzreiz pēc pamošanās, pierakstīt pilnas 2 A4 lapas. Par ko rakstīt? Vienalga par ko! Šī prakse ļoti palīdz cilvēkiem, kas dzīvo smadzeņu kreisajā puslodē, jeb tiem, kuri ļoti dzīvo ar prātu. Morning-pages metode palīdz sakārtot domas, izmest nevajadzīgo un sākt dienu jau ar strukturizētu prātu! Ja esot jāizvēlas tikai viena sevis pilnveidošanas prakse, tad tai jābūt šai!  Jo, pārlasot uzrakstīto, bieži vien ir iespējams atrast atbildes uz saviem jautājumiem!

Šeit ir Tim Ferriss bloga ieraksts par viņa morning-pages piemēru – vari izlasīt, ko viņš ir rakstījis kādā no saviem rītiem!

Attēlu rezultāti vaicājumam “tim ferriss morning pages”

Ja Tev šis raksts ir šķitis interesants, tad droši uzraksti kādu komentāru! Dalies ar savām pārdomām arī, ja Tev nav paticis šis raksts! 🙂

 

paraksts_biobl_IlIlva Bekmane

Bloga autore

Jau vairāk kā 3 gadus esmu daļa no Biotēkas. Un esmu viena no pirmajām, pie kuras nonāk jaunākie bio produkti un tendences. ''Zaļš'' un bioloģisks dzīvesveids ir mana ikdiena. Tādēļ arī esmu izveidojusi šo blogu, lai dalītos savā kaislībā un zināšanās par ilgtspējīgu dzīvesveidu un palīdzētu arī jums izdarīt pareizās izvēles!

Cieņā pret sevi un pasauli sev apkārt,
Ilva Bekmane

Pārdomām

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti *