Starp mums runājot – intīmā higiēna

Uzskatu, ka par šo tēmu ārkārtīgi svarīgi runāt, jo pareizi izvēlēti intīmās higiēnas produkti novērš risku dažādām intīmās zonas saslimšanām un diskomfortam, kas var izjaukt ikdienas kvalitāti un vispārējo dzīvesprieku.

Sievietes visbiežāk dabisko intīmo vidi izjauc, par to nepareizi rūpējoties. Piemēram, lietojot mazgāšanās līdzekļus, kas paredzēti ķermeņa kopšanai vai lietojot ķīmiskas vielas saturošas higiēnas paketes, ikdienas ieliktnīšus un tamponus. Tātad, ko mēs varam mainīt savā ikdienā, lai delikāti rūpētos par sevi?

Veļas mazgāšanas līdzeklis

Ieteicams izvēlēties dabīgus veļas mazgāšanas līdzekļus bez sintētiskām krāsvielām un smaržvielām. It īpaši mazgājot apakšveļu! Sintētiskie līdzekļi var izraisīt kairinājumus un alerģiskas reakcijas. Izmēģini Attitude mazgāšanas līdzekli veļai ar savvaļas ziedu smaržu un Sodasan līdzekli veļas mīkstināšanai, kopšanai un smaržai (kas, starpcitu, smaržo pēc konfektēm).

Sodasan

Būtiski izvēlēties speciāli intīmajai kopšanai paredzētu želeju

Sievietes dzimumorgānos dabīgā bakteriālā vide ir skāba, kas tāda arī jāuztur, lai izvairītos no sēnīšu infekcijas saslimšanām, patogēno baktēriju izraisītām saslimšanām un iekaisumiem. Pat mazgāšanās ar it kā maigām bērnu ziepēm vai ļoti maigām ķermeņa ziepēm nebūs piemērota, jo arī šo ziepju sastāvā ir vielas un pH līmenis, kas nav piemērots sievietes intīmajai zonai.

Viens no dabīgās kosmētikas sortimentā pieejamiem produktiem, kuru ir pārbaudījušas Biotekāres, ir Coslys želeja intīmajai higiēnai ar organisku rožūdeni. Tā satur remdējošos bio vīgriezes un rožu ziedūdeņus. Nesatur ziepes, SLS, antiseptiķus.

Ļoti jutīgas vai iekaisušas intīmās zonas kopšanai dabīgās kosmētikas ražotājs Coslys piedāvā  intīmo želeju ar kliņģerīti un magniju. Speciāli veidots ar viegli sārmainu – pH 8 līmeni, piemērots, lai mazinātu baktēriju veidošanos. To var droši lietot arī grūtnieces, jo nav pievienotas ēteriskās eļļas. Padoms: Kad Coslys intīmo želeju jutīgai ādai esi izmantojusi ieteicamās 3 nedēļas, ikdienas higiēnai, turpini lietot Biotēkā iecienīto Coslys želeju intīmajai higiēnai ar organisko rožūdeni.

Coslys želeja

Mēneša īpašajām dienām

Lielākā daļa higiēnas pakešu, ieliktnīšu un tamponu, kas ir pieejami tirgū satur: plastmasu, naftas produktus, superabsorbējošos polimērus (ķīmiskās vielas, kas nenoārdās vidē), viskozi, ķīmiski apstrādātu celulozi, ķīmiskās smaržvielas. Un pats ļaunākais, ka šo vielu daļiņas spēj pielipt pie gļotādām un nonākt asinsritē.

Biotēkā pieejams plašs sortiments dabīgo higiēnas pakešu ieliktnīšu un tamponu no ražotāja Masmi. Ražotājs par savu produkciju: produkti ražoti no tīras kokvilnas – gan virsslānītī, gan pildījumā; un nesatur superabsorbējošos polimērus, viskozi, celulozi vai smaržvielas. Masmi nav balināti ar hloru. Pateicoties speciālai presēšanas metodei, Masmi nodrošina teicamu uzsūktspēju un to šķiedru daļiņas nelīp pie gļotādām. Anatomiski pielāgotas formas padara Masmi ērtu valkāšanā, nemanāmu un nodrošina labāku aizsardzību.

masmi

 

Rakstā pieminētos produktus var iegādāties veikalu tīklā “Biotēka” un internetveikalā Bio.lv

paraksts_biobl_IlIlva Bekmane

Bloga autore

Jau vairāk kā 3 gadus esmu daļa no Biotēkas. Un esmu viena no pirmajām, pie kuras nonāk jaunākie bio produkti un tendences. ''Zaļš'' un bioloģisks dzīvesveids ir mana ikdiena. Tādēļ arī esmu izveidojusi šo blogu, lai dalītos savā kaislībā un zināšanās par ilgtspējīgu dzīvesveidu un palīdzētu arī jums izdarīt pareizās izvēles!

Cieņā pret sevi un pasauli sev apkārt,
Ilva Bekmane

1 Komentārs

  1. Dedicated server

    Arejo dzimumorganu mazga scaron;ana ar udeni un intimas higienas lidzekliem ir darbin scaron;, kas javeic katru dienu.

    Atbildēt

Pārdomām

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti *