« Mēneša dabīgie atradumi: Marts || Veselības supervaronis – C vitamīns. Kuros produktos tas atrodams? »
Vēlos, lai lasi šo rakstu ar prieku un pozitīvu attieksmi, uztverot šo kā atgādinājumu, ka mums ir jāpievēršas rūpēm par sevi. Tās var būt foršas, garšīgas, jautras! Mēs savu mājokli varam šajā laikā piepildīt ar siltumu, smaržām, tīrību. Pavadīt laiku, pagatavojot kaut ko superveselīgu, garšīgu un rast jaunus prieka avotus sevī! Būsim tie, kuri sēs šajā laikā apzinātu prieku, veselību un pozitīvu attieksmi! Stiprināsim savu imunitāti un ja arī gadās saķert kādu bacili, imunitāte un iekšējais stāvoklis mums palīdzēs ātrāk izveseļoties!
Šeit būs daži vispārīgi ieteikumi rūpēm par savu fizisko un iekšējo veselību:
1. Guli pietiekoši, vismaz 7 stundas naktī. Šī ir viena no vislabākajām lietām, ko darīt savas imunsistēmas labā. Pētījumā atklāts, ka nepietiekošs, 4 stundu naktsmiegs var samazināt organisma dabisko aizsardzību par 70%.
2. Dzer pietiekošu ūdens daudzumu! Neļauj organismam dehidrēties.
3. Dzer tējas! Piemēram Rooibos (sarkankrūma) tēja satur polifenolus, kas ir mikroskopiski antioksidanti. Lieliska arī ir kumelīšu tēja un piemēram kurkumas tēja! Iesaku izvēlēties tieši bioloģiskās un īstās tējas, bez mākslīgajiem aromatizētājiem. Īstās augu tējas pildīs funkciju! Izvēlies kādu no šīm tējām, kas Tev garšo vislabāk:
-
-
Clipper Rooibos sarkankrūma tēja
-
4. Centies samazināt stresa līmeni. Kad esam stresā, ķermeņa dabīgās aizsargspējas mazinās un ir lielāka pakļautība infekcijām. Stresa līmeni var samazināt piemēram – garākas pastaigas svaigā gaisā, elpošanas vingrinājumi, meditācijas, atklātas sarunas par sev satraucošiem jautājumiem, kas jau ilgi gruzd sevī, ķermeņa atslābināšana. Atceries, ka viss, kas pasaulē notiek, notiek ar kādu mērķi. Un visbiežāk, lai mēs vairotu savu iekšējo spēku un paskatītos uz lietām citādāk! Viss notiks tā, kā tam ir paredzēts notikt. Stress nāk no prāta. Kad prāts ir mierā, tad stresa nav.
5. Dzīvo priekā! Es cenšos neveltīt šo laiku, lai izlasītu visu internetā pieejamo informāciju, bet cenšos atcerēties, ka šī ir mūsu katra iespēja vai nu pavilkties uz kolektīvo paniku, vai arī būt tam, kurš spēj atrast jebkurā situācijā prieku! Protams, nezaudējot atbildīgumu, bet paturot prātā, ka neviens nav mums liedzis turpināt jokoties, priecāties un smieties. Ierosinu mums katram paskatīties kādu jautru un foršu filmu, sazvanīties ar sev tuvu draugu, uzspēlēt spēles un izvilkt jau ”apputējušos” hobijus. Varbūt laiks zīmēšanai vai dejošanai? Šī situācija ir katra iespēja pavadīt vairāk laika ar sevi un izveidot kvalitatīvu dialogu un gūt enerģiju sevī pašā.
6. Fiziskas aktivitātes! Tās palīdz attīrīt plaušas un elpceļus no baktērijām. Fiziskas aktivitātes var būt arī ātra pastaiga, pastaiga pie jūras, mežā, staipīšanās vingrinājumi vai youtube yogas nodarbība. Tam obligāti nav jābūt kaut kam agresīvam un ilglaicīgam. Izvēlies to, kas Tev patīk!
7. Uzlabo gaisa kvalitāti mājās! Es izmantoju difūzeri ar antibakteriālām ēteriskajām eļļām (tējas koka, eikalipta, piparmētras, citronzāles). Gaisa kvalitāti uzlabo arī bieža telpu vēdināšana un grīdu mazgāšana. Es grīdas mazgāju, pievienojot kādu no minētajām ēteriskajām eļļām. Bieži arī cenšos gaisā izsmidzināt antibakteriālus sprejus, piemēram:
8. Tīri savu mājokli! Šajā laikā vajadzētu praktiski katru dienu notīrīt sava mājokļa virsmas un tūrēt vidi tīru. It īpaši būtiski tas ir vannas istabā un virtuvē. Šim nolūkam ļoti labi ir arī dabīgie līdzekļi, piemēram Attitude universālais tīrīšanas līdzeklis. Atceries arī par biežu veļas mazgāšanu šajā laikā, tostarp virsdrēbju, gultas veļas. Mans favorīts ir Etamine Du Lys veļas mazgāšanas līdzeklis ar lavandīnu.
9. Iepērcies internetā. Šobrīd ir lieliska iespēja visu nepieciešamo nopirkt internetā. Kādēļ gan to neizmantot? Bio produkcijai izmantoju vietni www.bio.lv un ikdienas pirkumiem, svaigajai produkcijai – svaigi.lv, barbora.lv, rimi.lv.
10. Ēd kvalitatīvu un vitamīniem bagātu uzturu!
-
-
Citrusaugļi
-
Tumšo lapu dārzeņi – spināti, lapu kāposti
-
Ogas – varbūt tās vēl aizkavējušās saldētavā
-
Ķiploki
-
Medus
-
Kāposti
-
Āboli
-
Dažādas sēklas un rieksti
-
Probiotikām bagāti produkti – kefīrs, labs jogurts, fermentētie dārzeņi
-
Ja saldumus, tad pašgatavotus un vērtīgus
-
Seko savam dabīgajam izsalkumam – ja gribas ēst, tad ēd, ja negribas – neēd. Organisms ir gudrs un saka Tev priekšā, kas tam vajadzīgs
-
Vairāk dzīva un vienkārša uztura!
-
11. Vitamīni un vēlreiz vitamīni! Atbalsti savu ķermeni ar kvalitatīviem uztura bagātinātājiem:
-
-
D3 vitamīns – saules vitamīns, šobrīd obligāts!
-
Granaimun – granātābolu ekstrakts kopā ar cinku, plūškoku, B2. Dezinficē mutes gļotādu un spēcina organisma dabīgās aizsargspējas.
-
Labs C vitamīns, piemēram Higher Nature True Food C vitamīns
-
Zaļā Paciņa Trifala – Trifalas iedarbība ir galvenokārt vērsta uz gremošanas sistēmas sakārtošanu – un caur to arī imunitātes stiprināšanu un organisma atjaunošanu. Trifalai piemīt izteikti līdzsvarojoša iedarbība turklāt tā baro organisma audus un atjauno to normālo darbību.
-
Zaļā Paciņa kviešu asnu pulveris – Zaļā ir dzīvības krāsa. Un šo krāsu asniem dod hlorofils – pigments, kas pēc savas uzbūves ir pārsteidzoši līdzīgs hemoglobīnam mūsu asinīs, kā arī ir iedarbīgs antioksidants, kas sargā mūsu šūnas no priekšlaicīgas novecošanās. Līdz ar hlorofilu kviešu asnos atrodami arī citi antioksidanti – karotinoīdi, kas ir svarīgi redzei, ādai un imunitātei, un visam pa virsu kā odziņa – pamatīga C vitamīna deva.
-
Cinks, piemēram Higher Nature True Food Cinks
-
Citrosept greipfrūtu sēkliņu ekstrakts (tas patiešām strādā! šobrīd lietoju dubultdevu, tas palīdz C vitamīnam iedarboties labāk).
-
Kurkuma dažādās formās – pulvera, sulas, tējas veidā. Kurkuma ir dabas antibiotiķis un viena no veselīgākajām garšvielām – neaizmirsīsim šo vērtīgo dārgumu! Ļoti ērti lietojama ir Natuval kurkumas sula.
-
Ar vitamīniem bagātas sulas – vai nu svaigi spiestas, vai piemēram bioloģiskās. Ļoti labas ir Rabenhorst sulas, piemēram Imunstark dzēriens, kas ir tieši paredzēts imunitātes spēcināšanai
-
12. Dezinficē rokas, mazgā rokas un mitrini rokas!
-
-
Roku mazgāšanai lieliskas ir Florame ziepes ar citrona un tējas koka ēteriskajām eļļām
-
Vakar saņēmu ziņu no Florame dabīgā ēterisko eļļu zīmola, ka paši varam pagatavot savu roku dezinfekcijas līdzekli, Florame alvejas želejas tūbiņā iepilinot 8 pilienus tējas koka ēteriskās eļļas. To iesaka Dr. Fabienne Millet.
-
Tā kā roku dezinfekcijas līdzekļi ļoti sausina rokas – atceries, ka tās arī ir jāmitrina ar roku krēmiem. Man ļoti patīk Urtekram lavandas roku krēms ar probiotiķiem, Comptoirs&Compagnies manuka roku krēms, Antipodes Joyful krēms rokām.
-
Neaiztiec ar netīrām rokām seju! Dezinficē telefonu, klaviatūru, rokturus!
-
13. Sadzirdi planētas vēstījumu. Varbūt šis bioloģiskais ierocis (vīruss) ir planētais instruments un sauciens pēc palīdzības? Cik mēs apzināti dzīvojam, saudzējam Zemi un ejam saskaņā ar savu iekšējo sūtību? Kas ir Tavs instruments kā vari dzīvot mīlošāk, saudzīgāk un spēcināt gan sevi, gan apkārtējos? Nesēj paniku, sēj mīlestību.
Raksta autore Ilva Jasmīne Bekmane, ilva.jasmine
Tavas pārdomas par rakstu