Ziemas otrajā pusē un tuvojoties pavasarim bieži sāk trūkt enerģijas, tādēļ šajā periodā īpaši ieteicams lietot dabīgu uztura bagātinātāju kūri. Vēloties uzzināt par to vairāk, sarunājāmies ar Biotēkas uztura bagātinātāju speciālisti Vinetu Vītiņu. Vinetu varētu raksturot kā ārkārtīgi precīzu un analītisku personu. Viņa vienmēr spēj sniegt ļoti argumentētu un pamatotu padomu, kā arī pastāstīt par jaunākajiem dabas atklājumiem!
Ar ko Biotēkas dabīgie uztura bagātinātāji atšķiras no sintētiskajiem uztura bagātinātājiem? Kādēļ būtu jāizvēlas tieši dabīgie uztura bagātinātāji?
Manuprāt, jebkāda sintētika noslogo organismu. Tāpat kā dodam priekšroku kvalitatīvai, bioloģiskai pārtikai, priekšroka būtu jādod arī dabīgas izcelsmes uztura bagātinātājiem ar pēc iespējas tīrāku sastāvu. Dabīgi uztura bagātinātāji ir mūsu organismam saprotamā formā, kā rezultātā tie labāk uzsūcas un sniedz arī jūtamu efektu.
Vai tas ir tas pats, kas homeopātija?
Biotēkās piedāvājam bioloģisku pārtiku un uztura bagātinātājus. Mūsu veikalos nav pieejamas homeopātiskas zāles. Uztura bagātinātājs nav zāles. Tos lietojot, vienmēr ir jāatcerās, ka tie neaizvieto pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu. Tas nozīmē, ka ir jāpievērš uzmanība arī veselīgam ikdienas uzturam un dzīvesveidam.
Vai katram būtu svarīgi ikdienā lietot uztura bagātinātājus?
Uztura bagātinātājus pārsvarā lieto, ja trūkst kādi vitamīni vai minerālvielas. Vienmēr ir jāskatās pēc sava organisma vajadzībām. Ir jāizvērtē jūsu ikdienas sajūtas – vai jūtaties noguris, satraucies vai ir kādas ārējās pazīmes – piemēram matu izkrišana vai ādas problēmas. Un tad attiecīgi jāpiemeklē uztura bagātinātājs.
Kāds būtu tavs TOP veselības spēcināšanas ieteikums?
Iesaku uzturā lietot kvalitatīvu, vēlams bioloģisku pārtiku, vairāk ēst vietējos, sezonālos augļus un dārzeņus un pēc iespējas doties ārā, svaigā gaisā. Vēl esmu novērojusi, ka mēs kļūstam veselāki, darot lietas, kas mums rada prieku.
Vai dabīgo uztura bagātinātāju klāstā arī ir kādi kompleksie vitamīni?
Ja vēlaties vispārīgi stiprināt organismu, vislabāk ir izvēlēties daudzpusīgu vitamīnu un minerālvielu kompleksu. Jau vairākus gadus mūsu topā līderpozīcijas saglabā Lielbritānijā ražotie Higher Nature Wise Woman un All Man, kas ir īpaši pielāgoti sievietes un vīrieša organisma atšķirīgajām vajadzībām. Abos uztura bagātinātājos ir iekļauti visi būtiskie vitamīni un minerālvielas, kā arī tādi retāk kompleksos iekļautais bors, varš un molibdēns, Higher Nature Probio Daily esošās pienskābās baktērijas un vērtīgu augu ekstraktu izlase. Turklāt abi produkti ir no ražotāja True Food® sērijas – tas nozīmē, ka visi uztura bagātinātājā iekļautie vitamīni un minerālvielas ir īpaši fermentēti, lai maksimāli uzlabotu to uzsūkšanos un efektivitāti.
Ziemas beigas un pavasaris tāds viltīgs laiks veselības ziņā. Ko ieteiktu lietot, lai samazinātu risku saķert kādu vīrusu?
Pašlaik “vīrusu sezona” vēl rit pilnā sparā, tāpēc ir svarīgi nodrošināties ar efektīvu profilaktisko līdzekli, kas vienlaikus noderēs arī pirmo saaukstēšanās pazīmju mazināšanai. Jāatcerās, ka mūsu organismu pirmās aizsargā tieši mutes dobuma un rīkles gļotādas, jo vīrusi bieži vien izplatās gaisā. Tieši tādēļ ir svarīgi stiprināt ne tikai imunitāti, bet arī šo pirmo aizsargbarjeru – vislabāk ar Dr. Jacob’s Granaimun. Šajā uztura bagātinātājā ir apvienots granātābols, plūškoka ogas, cinks, selēns un B2 vitamīns. Sastāvā esošie granātāboli ir fermentēti pēc patentētas metodes, tā nodrošinot maksimālu tajos esošo polifenolu pieejamību, kuriem piemīt organismu spēcinošas antioksidantu īpašības. Lietojot šo uztura bagātinātāju, jāatcerās to kādu laiku paskalināt mutē, lai līdzeklis piekļūst kakla mandelēm. Papildus ieteicams lietot arī Dr. Jacob’s Vitamin D3 Öl – dabīgu un bioaktīvu D vitamīnu saulespuķu eļļā, jo arī D vitamīns atbild par normālu imūnsistēmas darbību.
Pavasara noguruma mazināšanai ļoti iesaku arī GSE-Vertrieb Eisen & Vitamin C Complex no vācu ražotāja jaunās Phyto Vitamins sērijas. Šajā kompleksā ir apvienots inovatīvs augu izcelsmes dzelzs, kas iegūts no bioloģiski audzēta karija koka lapiņām, un C vitamīns no Indijas ērkšķogas jeb amlas, kas ir tradicionāls ājurvēdas augs. Pilnībā visas šī uztura bagātinātāja sastāvdaļas ir iegūtas bioloģiskajā lauksaimniecībā, un augu izcelsmes dzelzs ir īpaši saudzīgs – tādēļ ir piemērots arī jutīgai gremošanas sistēmai. C vitamīnu, protams, ir iespējams uzņemt arī atsevišķi – ar Higher Nature True Food C un FITNE Heisse Zitrone karsto dzērienu.
Vai ir kādi dabīgie uztura bagātinātāji, kas palīdz samazināt stresu un padara mūs mierīgākus?
Intensīva biroja darba veicējiem bieži trūkst B grupas vitamīni, kas paaugstinātas slodzes apstākļos tiek patērēti lielos apjomos. B vitamīnu trūkums var izpausties kā hronisks nogurums un nespēks, jo tie nodrošina normālu enerģijas ieguves vielmaiņu, tādēļ tos ieteicams uzņemt papildus. No Biotēkās pieejamā klāsta īpaši ieteicams ir FITNE Vitamin B Complex Kapseln, kas satur visus 8 B grupas vitamīnus. Turklāt tie ir dabīgas izcelsmes – iegūti no diedzētas kvinojas – un līdz ar to spēj organismā ļoti labi uzsūkties.
Ko iesaki, lai attīrītu organismu un „restartētu” sevi?
Pavasaris ir arī laiks, kad vēlamies attīrīt organismu no ziemā uzkrātajiem sārņiem. Šim mērķim ideāli ir piemērotas Francijā ražotās HERBADETOX dzeramās ampulas. Viens iepakojums pietiks 20 dienu ilgai attīrīšanās kūrei, kuras laikā ieteicams uzturā lietot vieglāku, bet sabalansētu pārtiku – graudaugus, dārzeņus, augļus u. c. Phytoceutic ražotajā uztura bagātinātājā ir apvienoti 12 bioloģiski audzētu aktīvo augu ekstrakti, kas atbalsta organisma pašattīrīšanās procesus gan gremošanas sistēmā, gan aknās, tā uzlabojot arī ādas stāvokli. Aknu veselības uzturēšanai un darbības atbalstam ieteicams ir arī Phytoceutic Cynara Cardunculus jeb Hepaceutic®. Hepaceutic® satur aukstajā spiedē iegūtu, pirmā spieduma dzelkšņotā artišoka eļļu apvienojumā ar dabīgu E vitamīnu. Šī auga eļļa labvēlīgi ietekmē aknu darbību un tādejādi ļauj uzlabot arī ādas vispārīgo stāvokli. Attīrošas īpašības piemīt arī Higher Nature Chlorella – saldūdens zaļaļģei, kurai piemīt spēja piesaistīt un no organisma izvadīt toksīnus.
Tavas pārdomas par rakstu