Šajā rakstā apkopoju dažādas ļoti izplatītas skaistumkopšanas kļūdas, kuras var radīt lielu atšķirību. Vai arī Tu piekop kādu no šīm kļūdām?
1.Reta kosmētikas otu mazgāšana
Kosmētikas otas izmantojam sejai, kas nozīmē to, ka katrā kosmētikas uzklāšanas reizē ota ‘’uzslauka’’ baktērijas, eļļas un putekļus, kas ir nonākuši uz sejas. Vēl jo vairāk – ar katru dienu šie netīrumi otā vairojas un veido aizvien komfortablāku vidi baktērijām. Otas arī ļoti bieži uzglabājam vannas istabā, kur ir mitra un silta vide, kas ļoti patīk baktērijām. Tādēļ, it īpaši, ja Tev ir problemātiska sejas āda – otas ir jāmazgā regulāri.
Cik bieži jāmazgā kosmētikas otas, atkarīgs no tā, cik bieži tās lieto. Ja izmanto tās katru dienu – vēlams tās mazgāt vismaz reizi nedēļā! Ja kosmētiku lieto reti – otas mazgā reizi 3-4 nedēļās. Šim nolūkam izmantoju to pašu šampūnu, ar kuru mazgāju matus, piemēram Coslys īpaši maigs šampūns ar bio vīgriezēm. Ideāli būtu, ja katru reizi pēc otas lietošanas, otai uzsmidzinātu dezinficējošu līdzekli, piemēram – Sodasan izsmidzināmo dezinfekcijas līdzekli.
2.Ūdensnoturīgās kosmētikas lietošana katru dienu
Ūdensnoturīgā kosmētika lieliska, ja nepieciešams perfekts, sedzošs un ilgnoturīgs grims. Tomēr, vai tas nepieciešams katru dienu? Piemēram, ūdensnoturīgās skropstu tušas noņemšanai ir jāpieliek lielākas pūles un berzēšana, kas acu zonā var radīt mazās mikro-krunciņas. Manas ideālās skropstu tušas ikdienas gaitām ir no dabīgajiem zīmoliem Sante un Dr.Hauschka.
3.Kosmētikas uzglabāšana vannas istabā
Agrāk man šķita – pats par sevi saprotams, kosmētiku uzglabāju vannas istabā, jo tur gatavojos savai dienai. Vannas istaba ir ļoti mitra un silta vieta, kas īpaši patīk baktērijām. Tātad, baktērijām arī patīk produkti, kas uzturas šajā vidē un tie savairojas krēmos, kosmētikas otās. Vislabāk būtu kosmētikas produktus uzglabāt vēsā un sausā vietā. Krēmiem it īpaši labvēlīgs ir ledusskapis vai arī kāds plaukts, kas ir ārpus vannas istabas.
4.Pārāk ilga produkta uzglabāšana
Domāju, ka ar šo mēs visas ”grēkojam”, savā kosmētikas kolekcijā turot produktus, kuri iemantojuši jau vēsturisku statusu. Jāatceras, visiem produktiem ir beigu termiņš, pēc kura beigām sākam pakļaut savu skaistumu riskam. Ja iemīļotā skropstu tuša pēkšņi sāk grauzt acis – iespējams, ka ir pienācis laiks to mainīt!
Vidējie termiņi dažādiem kosmētikas produktiem:
Pūderi (ieskaitot vaigu sārtumus, bronzerus un acu ēnas): 2 gadi
Krēmveida ēnas un vaigu sārtumi: 12-18 mēneši
Tonālie krēmi, kas nav uz eļļas bāzes: 3 mēneši
Kompaktie pūderkrēmi: 18 mēneši
Konsīleri: 12-18 mēneši
Lūpu krāsas un lūpu zīmuļi: 1 gads
Lūpu spīdumi: 18-24 mēneši
Acu zīmuļi: 2 gadi
Mitrie acu zīmuļi, laineri: 3 mēneši
Skropstu tušas: 3 mēneši
5. Nepiemērotu produktu lietošana
Šī, manuprāt, ir viena no galvenajām kļūdām. Produktu izvēlēšanās neatbilstoši savam ādas stāvoklim un tipam. Zinu, ka arī es un daudzi skaistuma blogeri runā, raksta par dažādiem skaistuma produktiem, kurus esam iemīļojuši. Tomēr vienmēr ir jāņem vērā, kāds ir Tavs ādas tips un ir jākonsultējas ar kādu speciālistu, ja Tava āda ir problemātiska! Viens produkts nederēs visiem, bet ir produkti, kas der daudziem! Zinoša kosmetoloģe pie kuras var vērsties ir , kura darbojas ar Dr. Hauschka holistisko kosmētiku.
Kosmētika tiek ražota pārāk lielos iepakojumos. Visai dekoratīvajai kosmētikai vajadzētu būt 3x mazākā iepakojumā un attiecīgi lētākai. Pat katru dienu lietojot, piem. pūderkrēmu, nesanāk to izlietot noteiktajā termiņā, kur nu vēl, ja lieto tikai reizēm. Finālā resursu izniekošana.