« Vai ēteriskās eļļas lietot ir droši? Komentē aromterapijas praktiķe Agate Vucina || Dateles šokolādē ar grauzdētām mandelēm »
Varu teikt, ka tie laiki, kad dabīgā dekoratīvā kosmētika vēl bija neefektīva un nenoturīga, ir pagājuši! Nu jau vairākus gadus lietoju tikai un vienīgi dabīgu dekoratīvo kosmētiku. Un esmu nonākusi pie šādiem secinājumiem.
Lietojot dabīgo dekoratīvo kosmētiku:
-
āda elpo un vienlaikus arī uzlabojas tās stāvoklis
-
dabīgajā kosmētikā esošie minerāli gan aizsargā ādu ar SPF15, gan arī iedarbojas antibakteriāli (kā piemēram cinka oksīds)
-
dabīgā kosmētika satur arī dažādus ārstniecības augus
-
lūpas, skropstas un acis nav pakļautas agresīvām vielām un jūtas komfortabli, gan kosmētikas nēsāšanas laikā, gan pēc tās
-
uzlabojas arī skropstu un lūpu stāvoklis, jo tās netiek ”smacētas” zem sintētikas kārtas
-
cik gan daudz lūpu krāsas sievietes ”apēd” savā dzīves laikā.. tad labāk, lai dabīga!
-
ar vienu kosmētikas produktu var iegūt gan maigu efektu, gan arī intensīvu un noturīgu
-
daudzi dabīgās dekoratīvās kosmētikas produkti uz manas ādas turās ilgāk nekā konvencionālās – ir tikai jāatrod savējais!
Tādēļ izlēmu apkopot savu šī brīža dabīgās kosmētikas atradumu sarakstu, kuru lietoju ikdienā un šos produktus pērku atkārtoti.
Minerālu pūderis
Viena no labākajām izvēlēm manai ādai! Senos laikos (vai arī ne tik ļoti senos) biju lielveikalu biezo un smago tonālo krēmu cienītāja, pēc kuru noņemšanas mana āda vienmēr bija zilgani-bāla un ļoti jutīga. Jo vairāk lietoju sintētiskos tonālos krēmus, jo vairāk ādas stāvoklis pasliktinājās. Atceros, ka biju tik ļoti diskomfortā ar savu sejas ādu, ka lietoju tonālo krēmu pat vasarā sauļojoties un sportojot.
Gadu gaitā sāku pakāpeniski pāriet uz dabīgo kopjošo kosmētiku un šķita diezgan pamatoti arī izmēģināt dabīgo dekoratīvo kosmētiku. Sākumā visnotaļ nepārliecinoši mēģināju arī minerālu pūderus. Teikšu, ka pirmajā reizē rezultāts mani nesajūsmināja, jo nemācēju to uzklāt un nelietoju pareizo otu! Bet iemācoties to lietot pareizi – tie ir pilnībā nomainījuši tonālo krēmu un palīdzējuši uzlaboties ādas stāvoklim.
Uzklājot minerālu pūderi būtu jāvadās pēc šiem soļiem:
-
Uzklāj uz attīrītas ādas mitrinošo krēmu un ļauj tam iesūkties ~5 minūtes.
-
Ieber nelielu daudzumu pūdera – pūdera vāciņā. Daudzums varētu izskatīties aptuveni 2 eiro monētas diametrā.
-
Izmanto speciālu kabuki otu! Ota ir būtiska – tās sariņiem ir jābūt piemērotiem minerālpūderim.
-
Ar otu paņem no vāciņa pūderi, un pasitot otas apakšu pret kādu virsmu, iebirdina pūderi otas sariņos.
-
Ar apļveida kustībām uzklāj uz sejas. Sākot ar sejas zonu, kur nepieciešams vislielākais pūdera daudzums.
-
Atkārto pēc nepieciešamības.
Pēdējos gadus biju Bellapierre minerālpūderu cienītāja (un vēl joprojām esmu). Bet nesen kā izmēģināju arī jaunumu Biotēkās – Antipodes minerālu pūderi. Tas atšķirībā no Bellapierre – sniedz vēl dabīgāku ādas efektu un satur ne vien minerālus, bet arī kivi un vīnogu antioksidantus. Āda pēc šī pūdera lietošanas izskatās absolūti dabīgi, vienmērīgi izlīdzināta, mirdzoša. Man šķiet, ka nemaz nav iespējams pateikt, ka uz tās ir kaut kas uzklāts – un tāds arī ir mans mērķis. Ar dekoratīvo kosmētiku nevēlos paslēpt savu ādu, bet viegli izlīdzinu un pietušēju. Es lietoju toni nr. 01, kas ir gaiši rozīgs un lieliski pielāgojas ādas tonim! Vasarā pāriešu uz toni nr. 02, kas vairāk ir silts un mazliet tumšāks.
Konsīleris
Manuprāt, vislabākais dabīgais konsīleris, kuru esmu lietojusi, Dr. Hauschka konsīleris, tonis nr. 01. Ļoti viegls, burtiski izkūst ādā, bet arī lieliski nomaskē, gan tumšos lokus zem acīm, gan arī sīkas pumpiņas un ādas nepilnības.
Šis zīmols piedāvā arī korektoru, kas jau ir cits stāsts. Korektors ir piemērots tikai izsitumu maskēšanai, jo tas satur intensīvākus ārstniecības augus izsitumu ārstēšanai un iedarbojas izsausinoši. Korektoru neklājiet zem acīm!
Savukārt konsīleris vairāk pilda estētisko funkciju un ir mitrinošāks. Tā sastāvā ir minerālpigmenti, avokado un mandeļu eļļa un remdējošais klinģerīšu ekstrakts. Konsīleri lietoju pēc minerālpūdera uzklāšanas, pietušējot nelielus ādas laukumiņus ar pirkstu vai nelielu otiņu.
Skropstu tuša
Lai cik tas savādi nešķistu, man dabīgās skropstu tušas patīk un noturās daudz labāk nekā konvencionālās un pat selektīvās skropstu tušas. Tādēļ mani jau vairākus gadus nekāds zelta flakons un žilbinoša zīmola nosaukums nepārvilinās prom no dabīgajām skropstu tušām!
Šobrīd mani favorīti ir Dr. Hauschka skropstu tušas – lietoju ikdienā gan Dr. Hauschka pagarinošo skropstu tušu brūnā tonī, gan arī dažkārt Dr. Hauschka kuplinošo skropstu tušu tumši zaļā tonī. Pagarinošā tuša vairāk atdala skropstas un veido dabīgāku efektu, savukārt kuplinošā skropstu tuša ir izteiksmīgāka un ar to var panākt arī pavisam biezu skropstu efektu.
Ja esi ekonomiskākas skropstu tušas meklējumos, tad iesaku izmēģināt Sante skropstu tušu – visas skropstu tušas no viņu jaunās līnijas manām skropstām ir ļoti patikušas.
Krāsainie minerālpigmenti
Produkts, kurš man ilgus gadus šķita piemērots vien grima māksliniekiem. 🙂 Bet tā nav! To uzklāšanai vajag vien otu un ūdeni. Šie ir Bellapierre 100% dabīgi pigmenti no vizlas, kas ir hipoalerģiski – piemēroti pat visjutīgākajai ādai. Vizla ir dabīgs iezis, kuru sasmalcinot un oksidējot ar skābekli, atkarībā no oksidācijas pakāpes, iegūst dažādus toņus.
Krāsainos minerālpigmentus var lietot neskaitāmos veidos:
-
kā acu laineri
-
kā acu ēnas
-
kā izgaismotāju
-
kā bronzeri
-
pievienot lūpu spīdumam
-
pievienot nagu lakai
Divi populārākie izmantošanas veidi, kurus izmantoju ikdienā, ir acu laineris un izgaismotājs.
Lai no pigmenta izveidotu acu laineri, veicu šādus soļus:
-
iebirdinu pigmenta vāciņā nelielu daudzumu minerālpigmenta.
-
ar acu lainera smalko otiņu paņemu pigmentu.
-
uz otiņas uzsmidzinu ūdeni vai sejas toniku.
-
uzklāju pigmentu pie skropstu līnijas kā laineri! Saskarē ar ūdeni pigments iegūst intensitāti un vienmērīgu segumu. Acu lainera funkciju lieliski pildīs šādi pigmenti – pelēk-mirdzošais Storm; tumši zilais Stary Night; jūras ultramarīns Provence; bronzas Java; tumši brūnais Diligence.
Savukārt, lai pigmentu izmantotu kā izgaismotāju – to iebirdinu pigmenta vāciņā un ar zeltnesi viegli uzklāju uz izgaismojamām sejas zonām – vaigu kaulu galiem, uzacs kaula, acu kaktiņiem, virs lūpām. Seju skaisti izgaismos šādi pigmenti – viegli mirdzošais Bubble Gum; šampanieša mirdzošais Champagne; zeltainais Coral Reef.
Lūpu krāsa
Ja seko BioBlogam instagramā jau ilgāku laiku, tad visticamāk būsi pamanījis, ka man ārkārtīgi patīk Antipodes dabīgās lūpu krāsas! Šeit arī esmu rakstījusi blogā. Lūpu krāsu sastāvā ir rīcineļļa, kaprilskābe no kokosriekstiem, bagātīgais bišu vasks un no palmas iegūtais karnauba vasks, avokado eļļa, naktssveces eļļa, argana eļļa, šī sviests, hohoba eļļa, Vitamīns E, sojas eļļa un minerāli, kas piešķir toni. Tās ļoti labi noturās, vienmērīgi klājas, mitrina lūpas un neizsausina, skaisti noēdas, pieejamas burvīgos toņos un sastāvs ir tik dabīgs, ka tās varētu arī apēst (Antipodes savām lūpu krāsām lieto saukli – “so healthy that you could almost eat it”).
Kuri ir Tavi dabīgās dekoratīvās kosmētikas atradumi?
Raksta autore Ilva Jasmīne Bekmane, ilva.jasmine
Nesenie komentāri