Mana ādas kopšanas rutīna – 1. daļa – attīrīšana, pīlings un tonizēšana

Nereti saņemu jautājumus par ādas kopšanu – kādus produktus izvēlos un kādus ieteiktu dažādām ādas nepieciešamībām. Vēlos ievadā teikt, ka esmu pārbaudījusi to, ka ādas stāvoklis nereti norāda uz dziļākiem faktoriem un nepieciešamību to ”barot” no iekšpuses. Padomājot par savu emocionālo stāvokli un uztura paradumiem. Kad mēs esam labā noskaņojumā, atpūtušās un rāmas, tad arī starojam no ārpuses. Un šo iekšējo sakārtotību varam papildināt ar apzinātām rūpēm par sevi. Apzināti pabarot ādu no ārpuses ar labiem produktiem.

Pati ikdienā cenšos dzert pietiekoši daudz ūdens (ne par daudz un ne par maz, tas noteikti atšķiras katram individuāli), nedzeru to, ja man tiešām negribas. Jo agrāk sev spiedu izdzert vairākus litrus un izskatījos mazliet uzblīdusi no tā. Labāk arī āda izskatās, ja kontrolēju cukura patēriņu un nepārspīlēju ar apstrādātu piena produktu lietošanu. Āda kļūst ļoti mirdzoša un iekšēju jūtos sabalansētāka arī, ja izvairos no kofeīna un alkohola.

Ikdienā papildus cenšos uzņemt arī labās Omega3 taukskābes, naktssveces eļļu, fermentētos produktus un pietiekošā daudzumā svaigu un ”dzīvu” augu produkciju, zaļumus un sezonālus produktus. Vairāk par uztura bagātinātājiem, kurus lietoju tieši šobrīd, esmu rakstījusi šeit. Tam visam papildus daudz labuma dod pastaigas svaigā gaisā un mentālā higiēna – meditācijas un sevis attīrīšana no īgnuma cēloņiem 🙂 Teikšu godīgi, tas dod vislabāko rezultātu. Jo āda ir mūsu barjera ar ārējo pasauli un, ja tā ir sākusi ”niķoties”, tad jāpadomā kādēļ. Piemēram, man mēdz uzmesties uz ādas neizskaidrojamas alerģijas – esmu pārstājusi meklēt atbildes alerģiju analīžu paneļos, jo zinu, ka īstā atbilde radīsies sevī. Tas jau ir pārbaudīts ar visām citām ķermeņa izpausmēm.

Ņemot vērā šo visu, papildinu savu ikdienu ar labiem un dabīgiem produktiem, jo daba jau zina, kas mums visvairāk ir nepieciešams un spēj mūs atbalstīt! Par to vairāk arī šoreiz. Vairāk par pašu fundamentu, kādēļ izvēlēties dabīgo kosmētiku, lasi šeit. Rakstu par ādas kopšanu piedāvāju Tev divās daļās. Šoreiz vairāk par pirmo ādas kopšanas etapu – ādas attīrīšanu, tostarp kosmētikas noņemšanu, pīlingu un tonizēšanu. 2.daļā turpināšu par to kā ādu mitrinu un pabaroju ar maskām.

Kosmētikas noņemšana un pamata attīrīšana

Lai noņemtu dekoratīvo kosmētiku, izmantoju Sante divfāzu līdzekli kosmētikas noņemšanai. Tas ļoti labi noņem visdažādāko dekoratīvo kosmētiku, arī noturīgu skropstu tušu un ilgnoturīgu lūpu krāsu.

Uzpilinu to uz Masmi bioloģiskās kokvilnas vates plāksnītes, ne vien šīs vatītes nesatur pesticīdus un ķimikālijas, bet arī tās ir daudz maigākas nekā citu ražotāju vates plāksnītes un patīkamākas ādai. Atšķirība ir jūtama.

Esmu ieradusi arī pēc šī attīrīšanas etapa seju noskalot un dubulti attīrīt ar Antipodes Hallelujah līdzekli ādas attīrīšanai. Tā pirmās sastāvdaļas ir avokado eļļa, makadāmijas riekstu eļļa un hohobas eļļa, kas padara šo līdzekli ļoti krēmīgu un barojošu un citrusīgās ēteriskās eļļas piešķir spirdzinošo aromterapijas efektu un mundrumu ādai. Patīkami attīrīt ādu to neizsausinot un turklāt arī šis līdzeklis nekož acīs.

 Pīlings un tonizēšana

Dažkārt ādas pīlingu veicu ar Antipodes Reincarnation attīrošo skrubi. Tā attīrošie graudiņi ir pavisam maigi un netraumējoši. Sastāvā galvenais uzsvars likts uz māliem un dažādām eļļām – aprikožu, hohobas un avokado eļļai, kas arī vienlaikus ar attīrīšanu pabaro ādu. Šo skrubi var izmantot arī kā sejas masku, kas ieekonomē skaistumkopšanas plaukta vietu un laiku, jo lietoju to visbiežāk, uzklājot vispirms kā masku un tad pēc 15 minūtēm saslapinu to un ar apļveida kustībām pamasēju seju un iegūstu pīlinga priekšrocības.

Nevaru nepieminēt arī pasaules slaveno Biologique Recherche P50 losjonu, kuru lietoju pāris mēnešus. To iegādājos pie kosmetoloģes. Šis produkts ir kā pīlings un ādas stāvokli balansējošs produkts. Sastāvā ir dažādi augu ekstrakti, augu skābes un jāatzīst, ka arī pāris konservējošās vielas, lai uzturētu sastāva kompozīciju. Uzpilinu to uz vates plāksnītes un ar vieglām pieskārienu kustībām iestrādāju ādā pirms ādas mitrināšanas vai sejas masku uzklāšanas.

Papildus ādas tonizēšanai ļoti esmu iecienījusi Dr.Hauschka attīrošu sejas toniku, kuru izsmidzinu vairākas reizes dienā – dažkārt pirms ādas mitrināšanas ar krēmu, dažkārt pa virsu visiem ādas kopšanas līdzekļiem un dekoratīvajai kosmētikai. Sastāvā ir dažādi augu ekstrakti, kas ir piemēroti it īpaši problemātiskai ādai, jo stimulē dabiskos ādas procesus, regulē tauku dziedzeru darbību un samazina melnos komedonus. Interesanti, ka šo toniku var lietot arī grima uzklāšanas procesā, piemēram, uzsmidzinot to uz tonālā krēma sūklīša un tad uzklājot tonālo krēmu un arī nofiksēt ar to grimu. Ar dabīgajiem ādas kopšanas produktiem mēs varam būt radošas!

2.raksta daļa sekos!

 Ilva Bekmane

Bloga autore

Jau vairāk kā 3 gadus esmu daļa no Biotēkas. Un esmu viena no pirmajām, pie kuras nonāk jaunākie bio produkti un tendences. ''Zaļš'' un bioloģisks dzīvesveids ir mana ikdiena. Tādēļ arī esmu izveidojusi šo blogu, lai dalītos savā kaislībā un zināšanās par ilgtspējīgu dzīvesveidu un palīdzētu arī jums izdarīt pareizās izvēles!

Cieņā pret sevi un pasauli sev apkārt,
Ilva Bekmane

Pārdomām

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti *