Ikdienā izvēlos lietot uztura bagātinātājus, jo ar uzturu vienkārši nesanāk uzņemt pietiekoši. Lai atbalstītu savu ķermeni, cenšos rūpīgi atlasīt tam nepieciešamo un necenšos visu aizpildīt vien ar vienu multivitamīnu tableti. Vairāk gan eksperimentēju ar dažādiem dabīgajiem superfoodiem, kurus izpētu un pārliecinos, ka tie ir droši lietošanai manam organismam. Ik pa laikam tos pamainu, pavērojot ķermeņa reakciju. Kā mani jaunākie atradumi ir Ājurvēdas uztura bagātinātāji – slavenais čavanaprašs un sievietēm noderīgā ashwagandha. Kā arī pēdējos gadus ar veiksmīgiem rezultātiem lietoju Dr. Jacob’s D3 vitamīna pilienus, kas tagad ir piedāvājumā jaunā versijā kopā ar K vitamīnu. Par to, kas šajos uztura bagātinātājos ir vērtīgs, šajā rakstā!
Dabur Čavanprašs
Pirms aptuveni 7 gadiem bija mana pirmā iepazīšanās ar čavanprašu, kad vairāk interesējos par netradicionālo medicīnu. Par to vairākkārt biju lasījusi Ājurvēdas literatūrā, ka tas ir ļoti unikāls Ājurvēdas zālīšu maisījums, kurš ieteicams gandrīz ikvienam! Čavanprašs ir garšīgs un viegli pikants ievārījums, kura sastāvā ir 43 Ājurvēdas zālīšu! To sauc arī par ”nemirstības balzamu”, jo tā sastāvā esošie augļi spēcina un atjauno organismu kopumā. Visvairāk sastāvā ir, piemēram, Indijas ērkšķoga jeb amla (emblika), kas ir bagātīgākais C vitamīna avots dabā. Un kā mums zināms, C vitamīns ir ieteicams kā pirmā palīdzība, kad esam apaukstējušies, gan arī kā profilaktisks vitamīns jebkurā sezonā, lai spēcinātu imunitāti.
Šim Ājurvēdas brīnumlīdzeklim piemīt ļoti izteiksmīga, bet patīkama garša, kurā ir jūtama Ājurvēdas dabas elpa. Tas atgādina ievārījumu ir dažādām garšvielām un ir sajūta, ka uzsit imunitātei ar ”knipi”, liekot tai sarosīties.
Čavanprašu rekomendē lietot pa 1-2 tējkarotēm dienām, vislabāk tas organismā uzsūcoties, lietots kopā ar siltu pienu. To var ēst arī vienu pašu vai smērēt uz maizes. Lielais 1 kg iepakojums ir jāuzglabā ledusskapī un ar to droši pietiks pat visai ģimenei.
GSE Omega 3 bio zivju eļļa
DHA un EPA, ko sauc arī par garo ķēžu taukskābēm, kuras ir galvenokārt sastopamas zivīs. Nedēļas laikā cilvēkam ēdienkartē ir ieteicams iekļaut vismaz divas zivju porcijas, lai ar uzturu izdotos uzņemt neaizstājamās taukskābes. Taču, kā zināms, ir liela daļa cilvēku, kuri zivis neēd, tās viņiem negaršo vai arī tās neizdodas regulāri lietot. GSE-Vertrieb uztura bagātinātājs “Bio Omega 3”. Labvēlīgo ietekmi var panākt, dienā uzņot 250 mg EPA un DHA, ko nodrošinās 3 bio Omega 3 kapsulas. Vairāk painteresējoties par Omega 3 svarīgumu mūsu ķermenī, uzzināju, ka Omega taukskābes ir neatņemama sastāvdaļa smadzeņu audos, sirds veselībā un nervu sistēmas darbībā.
Par šo zivju eļļu gribas piebilst, ka tā ir viena no retajām zivju eļļām, pēc kuras nejūtu zivju garšu. Domāju, ka sapratīs tie, kuri ir lietojuši zivju eļļu.
Dr. Ohhira Probiotikas
Tie, kas meklē patiešām labas probiotikas, zinās, ka ir diezgan grūti atrast tādas, pēc kurām ir novērojami labi rezultāti vai vispār ir rezultāti. Probiotikas ir ieteicamas gremošanas diskomforta gadījumā, kā arī pēc antibiotiku kursiem un pavājinātas imunitātes gadījumos. Tā kā esmu pārliecinājusies, ka mana labsajūta ir tiešā mērā saistīta arī ar manu gremošanas veselību, tad pievēršu uzmanību tam, lai ķermeni ik pa laikam atbalstītu ar labām probiotikām.
Dr. Ohhira formulas pamatā ir 3 gadus dabiski fermentēts ekstrakts. Sastāvā ir apvienotas šķiedrvielas (prebitoikas), kas ir labo baktēriju barības vielas; 12 celmu pienskābās baktērijas (probiotikas) un biogēnie metabolīti (postbiotikas), kas ir īso ķēžu taukskābes, enzīmi, peptīdi, fermenti.
Sākot lietot šīs probiotikas jutu, ka pirmās dienās ķermenis ar tām aprod un vēders viegli pūšās. Aptuveni pēc 1 nedēļas lietošanas sāku justies komfortā un jūtu atšķirību, ka ir lielāks gremošanas veselības komforts un kopumā vēdera darbība tiešām šķiet ļoti laba.
Jāpiemin, ka neuzskatu to, ka gremošanas lietas var atrisināt ar vienu tableti, tas ir daudz plašāks temats. Bet labu atbalstu tā noteikti sniedz.
Higher Nature Vitamin C & Rosehip
Šis Higher Nature C vitamīns izceļas ar augsto C vitamīna daudzumu 1 tabletē. Tas satur 1000mg C vitamīna 1 tabletē. Tā ir laba deva, piemēram, vīrusu sezonā, vai arī pie dažādiem ķermeņa iekaisumiem. Sastāvā ir pievienotas mežrozītes, kas ir viens no bagātīgākajiem C vitamīna avotiem. C vitamīns arī ir ļoti labvēlīgs vitamīns ādas skaistumam, sekmējot kolagēna veidošanos ķermenī. Ieteiktu savā mājas aptieciņā turēt labu C vitamīna uztura bagātinātāju, kuru ņemt talkā, lai spēcinātu savu ķermeni.
Jāpiemin, ka ir jāuzmanās un jāpieseko C vitamīna devai ikdienai, jo tā vienkārši nav nepieciešama tik ļoti augstā dozā no dienas dienā.
Dr. Jacob’s D3+K2 pilieni
Dr. Jacob’s D3 vitamīna pilienus lietoju jau gadiem un analīzēs D vitamīna līmenis ir bijis izcils. Tagad testēju jauno D3 vitamīna versiju, kas ir apvienota ar K2 vitamīnu. D vitamīns ir vitāli svarīgs mums visiem, jo to īsti nevar uzņemt ar uzturu, saules mūsu platuma grādos ir maz un tas ir ļoti svarīgs kauliem, imunsistēmai, šūnu dalīšanās procesam. Savukārt K vitamīns palīdz uzturēt kaulu veselību. Šai K2 vitamīna formai ir īpaši laba biopieejamība. Šie abi vitamīni šķīst taukos un ir apvienoti ar MCT eļļu (kokosriekstu eļļu, kas viegli uzsūcas organismā). Katru rītu lietoju pa pilienam šī uztura bagātinātāja.
Hello Botanica bio Ashwagandha
Ashwaghanda ir vēl viens Ājurvēdas dārgakmens. Izgatavots Latvijā! Augi tiek pasūtīti no Austrumu valstīm un Latvijā tiek safasēti kapsulās. Šis preperāts ir paredzēts vispārējai labsajūtai, atmiņai, stresa mazināšanai. Ashwaghanda mēdz dēvēt arī par sieviešu vitamīnu, jo nomierina nervu sistēmu un labvēlīgi iedarbojas uz reproduktīvo sistēmu. Šis augs ir īpaši labvēlīgs mentālajai veselībai un nomierina. Ieteicamā dienas deva ir 2 kapsulas dienā, uzdzerot siltu ūdeni, 20 minūtes pirms ēšanas.
UZTURA BAGĀTINĀTĀJS NEAIZSTĀJ PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU!
P.S. Ar kodu ”ilvajasmine20” gandrīz visam livin.lv e-veikalā -20% atlaide. Atlaides nesummējas.
Raksta autore: Ilva Jasmīne Bekmane, @ilva.jasmine
Nesenie komentāri