Nav likuma, kas aizliegtu produkta un zīmola nosaukumam pievienot “eko’’, ’’bio’’, ’’nature’’, kaut arī tas tāds nav! Mūsdienās tas tiek izmantots kā mārketinga triks. Ar ražotāja apgalvojumu, ka produkts ir dabīgs – vien nepietiek.
Lai būtu pilnīgi drošs, ka produkts ir dabīgs, uz tā iepakojuma jāmeklē sertifikāti! Atbildīgās institūcijas veic ļoti rūpīgas pārbaudes un regulāras analīzes pirms piešķir attiecīgos sertifikātus un izseko ikvienu produkta sastāvdaļu. Papildus drošību piešķir arī tas, ka pats veikals, kurā tiek tirgoti bioloģiski produkti – ir sertificēts. Tātad, sava veida dubultā sertifikācija. Šāds drošs veikals ir arī Biotēka.
Bet, ja nu uz produkta ir sertifikāts, bet vēljoprojām ir sastāvdaļas, kuras nepazīsti un tās nepavisam neizklausās nākušas no dabas? Vai coco glucoside, ammonium lauryl sulfate tiešām ir dabīgas sastāvdaļas? Ko nozīmē šie termini?
Coco glucoside
Šo vielu iegūst no kokosriekstiem un cukura. Veido konsistenci un padara produktu putojošu.
Benzoic acid (jeb butylocyul salicylate)
Dabā šī viela sastopama ogās – dzērvenēs, plūmēs, lācenēs un arī kanēlī. Piemīt baktericīdas īpašības. Pievieno, lai produktam būtu garāks derīguma termiņš un lai produkta sastāvā vienmērīgi sajauktos smaržvielas.
Bisabolol
Dabā sastopams kumelītēs. Piemīt ādu dziedējošas īpašības – pasargā no iekaisumiem, alerģiskām izpausmēm un niezes. Uzlabo ādas pašatjaunošanās spējas.
Ammonium lauryl sulfate
Dabīgi sulfāti, ko iegūst no kokosriekstu un palmu eļļas (dabīgas, protams). Darbojas kā emulgators, kas savieno eļļu ar ūdeni, palīdzot dušas želejām un šampūniem piesaistīt netīrumus un attīrīt ķermeni.
Glycerin
Iegūst no augu eļļām. Piemīt ādu mitrinošas un mīkstinošas īpašības.
Glyceryl stearate
Iegūst no augu eļļām. Nogludina ādu, atjauno ādas dabīgo taukvielu aizsargslānīti un palīdz saglabāt ādas mitruma līmeni.
Lauryl laurate
Iegūst no augu eļļām. Palīdz veidot kosmētikas konsistenci, darbojoties kā emulgators.
Potassium sorbate
Kālija sorbāts, kuru iegūst, piemēram, no negatavām pīlādžu ogām. Darbojas kā konservējoša viela, pagarinot produkta derīguma termiņu.
Tavas pārdomas par rakstu