« 3 mājās pagatavojamas matu maskas bojātiem matiem || Vegāniskais Lieldienu saldums – aprikožu smalkmaizītes »
Kādēļ ēst fermentētus produktus? Jo tie ir bagāti ar vērtīgajām labajām baktērijām un tie ir vieglāk asimilējami ķermenī tieši fermentētā veidā. Fermentēšanas process dārzeņus padara biopieejamākus un ķemenis labāk spēj uzņemt dārzeņos esošās uzturvielas. Turklāt – tie garšo ļoti labi!
Pagatavot fermentētus dārzeņus ir ļoti vienkārši, tas neaizņem vairāk par 10 minūtēm. Nav nepieciešams sterilizēt burkas vai izmantot daudz sastāvdaļas. Šoreiz fermentēju kāpostus, bet fermentēt var arī burkānus, sīpolus, ķiplokus, puķkāpostus, brokoļus, cukini, redīsus, bietes, puravus.
Sastāvdaļas
-
1 maza kāpostgalva
-
filtrēts ūdens
-
1 ēdamk. labas kvalitātes sāls, piemēram Himalaju rozā sāls
Pagatavošana
-
Smalki sagriež kāpostu. Liek kāpostus burkā. Pa virsu uzliek 1 veselu kāposta lapu. Visu pieblietē.
-
Sajauc atsevišķā traukā ūdeni ar sāli. Un pārlej sālsūdeni kāpostiem – tā, lai ūdens nosegtu kāpostus pilnīgi.
-
Lielajā burkā pa virsu kāpostiem uzliek mazāku burciņu vai kādu smagumu, kas ietilpst lielajā burkā. Tas nodrošinās to, ka kāposti būs piespiesti, bet gaisam būs iespējams cirkulēt un burka nebūs pilnībā noslēgt. Ir svarīgi, lai kāposti vienmēr būtu zem ūdens. Ja nepieciešams, var pieliet burkā vēl ūdeni.
-
Uzliek lielo burku uz kāda paliktnīša, jo fermentācijas procesā burkā esošais šķidrums var pārplūst pāri burkas malām.
-
Atstāj kāpostus fermentēties istabas temperatūrā vismaz 4 dienas. Ja ir redzami burbulīši – tā ir laba zīme, tie liecina par fermentācijas norisi.
-
Kad vēlamais fermentācijas laiks ir noslēdzies, burku ievieto ledusskapī. Dažu dienu laikā izveidosies pilnīgāka kāpostu garša. To var uzglabāt ledusskapī pat vairākus mēnešus.
Raksta autore: Ilva Jasmīne Bekmane, @ilva.jasmine
Tavas pārdomas par rakstu