Bieži no jums saņemu dažādus jautājumus par menstruālās piltuves tēmu un vienlaikus arī daudz veiksmes stāstus par to kā jums ir mainījusies ikdienas kvalitāte. Esmu par to agrāk rakstījusi šeit un runājusi video šeit. Šajā rakstā apkopoju visbiežākos jautājumus un savus ieteikumus.
Kā izvēlēties pareizu izmēru?
Pati lietoju un esmu lietojusi tikai Masmi piltuvi un esmu izzinājusi šo piltuvju specifiku. Tā ir priekšrocība, ka Masmi piedāvā 3 izmērus, jo citi zīmoli piedāvā tikai divus. Pamatā Masmi piltuvju iedalījums ir šāds:
S – Sievietēm zem 18 gadu vecuma, kas regulāri nenodarbojas ar dzimumdzīvi
M – Sievietēm zem 25 gadu vecuma, un/vai arī vecākām sievietēm, kas nav vagināli dzemdējušas
L – Sievietēm virs 25 gadu vecuma un sievietēm, kas ir vagināli dzemdējušas
Jāpiemin, ka jāņem vērā sava anatomija un var atšķirties ar kādu piltuvi ērti jūties Tu. Pamatā var vadīties pēc augšup minēta iedalījuma, bet pieļaut izņēmumus un arī tas ir normāli! Varbūt esi zem 25 un izvēlies L izmēru vai arī esi pāri 30 un der S izmērs. Un domāju, ka tā nav ne kauna, ne goda lieta. Katrai savs!
Kā pareizi ievietot piltuvi?
- Saslapini piltuvi ar ūdeni vai lubrikantu
- Izveido locījumu (internetā var atrast vismaz 7 dažādus piltuves locījumus. Vispopulārākie ir C jeb U locījums un Push-Down locījums)
- Atslābinies
- Ievieto piltuvi sevī (ne pārāk dziļi) un ļauj piltuvei atvērties. Varu pārbaudīt vai piltuve ir atvērusies, apejot ar pirkstu ap tās malām vai viegli pavelkot aiz ”astītes”
- Dažas meitenes nogriež šo te piltuves astīti, lai tā netraucētu, tādējādi, tā būs komfortabla arī, ja ievietota pavisam sekli
- Ja esi pārāk saspringusi un neizdodas pagaidi un mēģini vēlāk vai arī nākamajā dienā
Kā kopt un uzglabāt menstruālo piltuvi?
Pēc katras lietošanas reizes piltuve ir jāizskalo ar siltu ūdeni. Ja ir vēlēšanās un pieeja, tad to var izmazgāt arī ar speciālajām ziepēm, vai vismaz dabīgajām sieviešu ziepēm. Svarīgi ir izskalot vakuuma caurumiņus, ja tie nebūs tīri – var neizveidoties pietiekošs vakuuma efekts.
Pēc katra cikla beigām menstruālā piltuve ir jānovāra karstā ūdenī 5-10 minūtes. Ja menstruālo piltuvi gadās iemest vai nomest kaut kur, piemēram uz zemes sabiedriskajā tualetē, tad to arī ir jānovāra, lai izvairītos no infekciju riska.
Pie Masmi piltuvēm komplektā nāk bioloģiskās kokvilnas maisiņš, kurš nodrošina brīvu gaisa cirkulāciju un arī, ja tajā ieliec tikko izmazgātu un līdz galam nenožuvušu piltuvi, tā nesasmaks un dabīgi izžāvēsies.
Cik bieži ir jāmaina piltuve?
Piltuvi ir iespējams nēsāt līdz 12 stundām, atkarībā no cikla stipruma. Iespējams, ka cikla pirmajās dienās ir nepieciešams mainīt biežāk, tomēr vidēji tās ir 12 stundas – no rīta, kad piecelies un vakarā, kad ej gulēt.
Cik ātri iepraktizēties lietot piltuvi?
Var būt nepieciešami pāris mēneši (vidēji 3), kamēr pierodam un iepraktizējamies. Tomēr pēdējā laikā daudz ziņas saņemu no jums, kur jūs man rakstiet, ka jau pirmajā mēnesī ļoti veiksmīgi esat iepraktizējušās.
Kā izņemt piltuvi?
Priekš manis visērtākā opcija ir dušā, notupjoties un ar muskuļiem izspiežot to. Ja piltuve ir radījusi spēcīgu vakuumu, tad ar pirkstiem vajadzētu aizsniegt piltuves apakšu, saspiest to ar pirkstiem un pārraut vakuumu.
Vēl tipiska piltuves izņemšana ir, apsēžoties uz poda un sasprindzināt anālos muskuļus, kas var palīdzēt izspiest piltuvi. Bet teikšu tā, tas ir atkarīgs no fizionomijas, kurš apsēdiens vai tupiens būs ērtāks. P.S. Piltuve nekur nevar pazust. Kā arī – jo spēcīgāki iekšējie vaginālie muskuļi, jo vieglāk būs izņemt piltuvi. Tos var trenēt, piemēram, ar pēdējā laikā popularitāti aizvien vairāk ieguvušajām – yoni eggs.
Ko darīt, ja piltuve neatveras?
Izmēģināt dažādus locījuma veidus. Pirms laika skatījos video, kur meitene iesaka Push-down fold, ievietojot piltuvi līdz pusei, ar pirkstu palīdzību to atverot un tad sasprindzinot iekšējos muskuļus un reizē iestumjot to dziļāk.
Piltuvi vēl var atvērt, kad tā jau ir ievietota, gar tās apakšējo malu, apejot apkārt ar pirkstu vai pagrozot.
Vēl iemesls, kādēļ piltuve neatveras var būt tādēļ, ka izmanto pārāk mīkstu piltuvi vai tieši otrādi – pārāk cietu piltuvi (Masmi piltuve ir vidēja cietuma). Vēl iemesls var būt tāds, ka ir nepiemērots izmērs, piemēram – pa lielu.
Ko darīt, ja esmu nopirkusi piltuvi, bet jūtu, ka kaut kas nav komfortabli?
Mīkstākas piltuves derēs, ja ir izteikts urīnpūšļa jutīgums, piemēram, ja ievieto piltuvi un jūt, ka tā spiež uz urīnpūsli. Cietākas derēs, aktīvāk sportojošām meitenēm.
Var būt jāpiemeklē piltuve arī atkarībā no dzemdes kakla novietojuma. Piemēram, ja dzemdes kakls ir novietots zemāk, tad varētu palīdzēt šīs te piltuves galiņa nogriešana.
Kāda ir atšķirība starp piltuvju materiāliem?
Ir dažādi materiāli – silikons, latekss un TPE. Pati esmu mēģinājusi vienīgi Masmi piltuvi, kas ir no medicīniskā materiāla TPE. Kas ir hipoalerģisks materiāls. To arī izmanto slimnīcās tieši šī iemesla dēļ. Kā arī šo materiālu esot ļoti viegli dezinficēt un tas ir patīkamākas tekstūras, tas neiekrāsojas un nav lipīgs. Un ar to man arī nav bijušas nekādas problēmas.
Vai var lietot piltuvi, ja tiek lietota arī spirāle?
Atbilde vienmēr no manas puses ir viena – tas ir jājautā savam ginekologam. Internetā esmu lasījusi dažādu informāciju, ka var un, ka nevar. P.S. Ja interesējies par dabīgām kontracepcijas metodēm bez hormoniem, no sirds iesaku ieskatīties www.ladycomp.lv
Masmi piltuves pieejamas veikalu tīklā Biotēka un www.bio.lv, cena: 21.95€
Par Masmi dabīgajiem produktiem sieviešu higiēnai skati šeit.
Raksta autore Ilva Jasmīne, Bekmane, @ilva.jasmine
Sveika! Gribētu uzzināt sīkāku informāciju par Masmi piltuvju izmēriem, ne tikai ietilpību ml, bet arī diametra un garuma izmērus, bet nevaru nekur atrast. Esmu nopirkusi citas firmas piltuvi, bet tā šķiet par lielu, tādēļ gribētu izmēģināt Masmi, bet pirms iegādājos vēlos salīdzināt izmērus.
Sveika,
diametri ir šādi-
S – 40mm
M- 43mm
L – 46mm
garums-
S: 62mm
M: 67mm
L: 66mm
Paldies!