Kā pusaudžu gados uzsāku, tā turpināju daudzus gadus lietot smagus un ļoti ādu sedzošus dekoratīvās kosmētikas produktus. Biju ārkārtīgi pieradusi pie tiem, jo tie radīja gandrīz jaunu ādas toni un ”sejas masku”, zem kuras varēju paslēpt visu nogurumu, nepilnvērtīga uztura sekas un pumpas. Un protams, ka smagais grims ādas stāvokli neuzlaboja. Āda pēc kosmētikas noņemšanas vienmēr izskatījās zilgani bāla un poras bija vareni aizsprostojušās. Bez kosmētikas jutos ļoti nekomfortabli un nedroši. Gadu gaitā sāku ”kleksēt” pa virsu aizvien papildus produktus – konsīleri, pūderi, bronzeri, sārtumu, izgaismotāju un ne reti biezo klājumu atjaunoju atkārtoti arī dienas laikā. Tāda aptuveni bija mana dzīves aina un attiecības ar dekoratīvo kosmētiku. Jutu to kā glābiņu, lai paslēptu visu. Uzskatīju, ka kosmētika veicina pašpārliecinātību un biju pārņemta ar ārējā skaistuma nozīmi. Jutos, ka kļūstu par citādāku cilvēku, kad esmu un neesmu uzklājusi kosmētiku.
Sekojot līdzi savam uzturam, miega un dzīvesstila paradumiem, ādas stāvoklis ļoti strauji uzlabojās. Sāku apzināties arī, ka nevaru turpināt katru dienu uz ādas klāt daļēji elpojošu kārtu, pēc kuras noņemšanas āda izskatās pusdzīva. Un sāku arī interesēties, kādēļ āda nav vesela. Par problēmātiskas ādas kopšanas dabīgajiem risinājumiem plašākā izpratnē esmu rakstījusi arī šeit.
Tā kā gluži pavisam pārtraukt lietot dekoratīvo kosmētiku uzreiz nevēlējos un vēl joprojām neesmu pārtraukusi, sāku izmēģināt dažādas dabīgās alternatīvas. It īpaši ādas toni izlīdzinošas alternatīvas, kas ļaus ādai elpot un iedarbosies uz ādu labvēlīgi, palīdzot mazliet uzfrišināt sevi. Vēlējos atrast kaut kādu starp soli, kas palīdzētu ”atradināties” no dekoratīvās kosmētikas lietošanas pakāpeniski. Palīgi noteikti veiksmīgi palīgi ir dabīgie produkti, tostarp minerālu pūderis, par kuru vēlos šoreiz pastāstīt tuvāk. Rakstā par to kādēļ izvēlos dabīgo minerālu pūderi un kā to lietot.
Risinājums jutīgai ādai
Mans favorīts ir Bellapierre pūderis, kura sastāvā ir tikai un vienīgi dabā sastopamie minerālu pigmenti – Vizla jeb Mica, Titāna dioksīds (Titanium Dioxide), cinka oksīdu (Zinc Oxide) un dzelzs oksīdi (Iron Oxides). Nekāda talka (kas var saturēt azbestu), bismuta (smagā metāla), eļļu vai citu piedevu.
Šis manuprāt nav vien pāris dabīgu sastāvdaļu saraksts mārketinga nolūkā. Katrai no tām ir funkcija. Piemēram ar cinka oksīdu esmu sastapusies jau cinka ziedes formātā, ar kuru man ir ļoti, ļoti laba pieredze ekzēmas kopšanā! Cinks ļoti ātri mazina ādas apsārtumu un izsausina šos iekaisušos ādas laukumus, kas var būt ļoti labvēlīgs arī ādas izsitumu gadījumā. Esmu pieredzējusi izmaiņas savas ekzēmas laukumos jau pāris stundu laikā. Kā sulojoša, sarkana un dedzinoša ekzēma ir remdēta pēc cinka krēma uzklāšanas, tādēļ esmu droša, ka cinku saturošais minerālu pūderis var remdēt arī ādas kairinājumus uz sejas ādas. Vairāk par manu ekzēmas stāstu šeit.
Turklāt pūdera sastāvā esošie minerāli nodrošina to, ka āda spēs elpot un tik tiešām, redzu ka poras kļūst aizvien tīrākas un izsitumi ir samazinājušies līdz minimumam. Lielisks pluss arī ir tas, ka minerāli nodrošina SPF15 saules aizsardzību, kas kalpo gan ziemas laikā, gan vasarā, lai neapdedzinātu degunu :).
Dažādi pielietojumi
Minerālu produkti arī izceļas ar plašo funkcionalitāti un to, ka viens produkts kalpo vairākos veidos. Piemēram minerālu pūderim ir vismaz 5 funkcijas, kuras praktiski izmantoju!
- Grima bāze (šo pūderi var izmantot piemēram kā acu grima bāzi, uzklājot uz plakstiņa pirms acu zīmuļa vai acu ēnu uzklāšanas, kas nomatēs plakstiņu un palīdzēs uz tā uzklātajai kosmētikai būt noturīgai visu dienu, jo ne reti plakstiņam ir tendence taukoties, kas var veicināt tā saukto ”pandas acu” efektu);
- Korektors (pūderi var uzklāt ar mazu otiņu tikai atsevišķās sejas zonās, kur vēlies izlīdzināt ādas toni. Šādā gadījumā vajadzētu pievērst uzmanību, lai pūderis saskanētu ar Tavu ādas toni. Tas var būt mazliet gaišāks, jo saplūdīs ar ādas toni. Ar tumšāku pūderi darboties var būt riskantāk);
- SPF15 (pūdera sastāvā ir dabīgie minerāli, kas kalpo kā dabīgs saules aizsargfiltrs, ko tiešām arī praktiski izmantoju, par cik ikdienā aizmirstu un arī noslinkoju uzklāt saules aizsargkrēmus. Pūdera aizsargfiltrs tiešām strādā, esmu to pārbaudījusi arī Spānijas saulē, jo deguns tiešām vēl nekad nav apdedzis vasaras gaitā staigājot pa ielām vai kalniem un nav apdedzis arī apzināti guļot saules staros);
- Ādas toni izlīdzinošs pūderis (šis ir galvenais pūdera pielietošanas veids, ko izmantoju ikdienā! Ar kabuki otu uzklāju pūderi uz tīras ādas un tas skaisti izlīdzina ādas toni. Āda ir skaista un dabīga, uzklājot šo produktu. Ja pūderis uzklāts ar vieglu roku, nav pat iespējams pateikt, ka kaut kas ir uzklāts uz ādas);
- Tonālais krēms/ BB krēms (ja vēlies pavisam vieglu ādu izlīdzinošu efektu, plaukstā paņem nelielu daudzumu sava iecienītākā dienas krēma un ieber arī nedaudz šī pūdera, sajauc un uzklāj uz sejas kā tonālo krēmu ar piemērotu otu vai pirkstiem!).
Kā lietot?
- Attīri sejas ādu kā ierasts un uzklāj mitrinošu sejas krēmu. Nogaidi pāris minūtes, līdz krēms iesūcas. Ieteiktu izvēlēties dabīgo krēmu, jo manā pieredzē dabīgais sejas krēms + minerālu pūderis strādā kopā vislabāk un neveļas. Nezinu kādi būtu rezultāti kombinējot pūderi ar sintētiskiem sejas krēmiem. Par saviem iecienītākajiem dabīgajiem mitrinošajiem sejas krēmiem esmu rakstījusi šeit. Ja esi sejas eļļu lietotāja, tad arī ieteiktu pagaidīt vismaz 10-15 minūtes līdz uzklāj minerālu pūderi, jo pārsteidzīga sausu produktu lietošana kombinācijā ar eļļām var radīt citu efektu nekā vēlētos.
- Nelielu pūdera daudzumu ieber pūdera vāciņā, izmantojot vāciņu kā paleti. Pūdera daudzums, kuru izmantoju, varētu vizuāli asociēties ar 1 eiro monētas izmēru. Jebšu 1/4 daļu tējkarotes vai pat mazāk. Laika gaitā noteikti atradīsi sev vēlamo daudzumu.
- Kabuki otiņu iemērc pūderī un ar apļveida kustībām sāk pakāpeniski uzklāt uz sejas. Sākot ar sejas daļu, kur nepieciešams vismaskējošākais efekts. Es parasti sāku ar T zonu, kur uzklāju vispirms un izpludinu pūderi citviet. Svarīgi ir izvēlēties pareizo otu, jo tieši ar kabuki otu varu izveidot visvieglāko un vienmērīgāko pūdera klājumu.
- Ja nepieciešams maskējošāks efekts, tad vari uzklāt papildus minerālo pūderi. Tomēr iesaku klāt pūderi ar vieglu roku, jo tad āda izskatīsies pavisam dabīga un būs redzams ādas dabīgais mirdzums, skaistās dzimumzīmītes un dabīgais sārtums vaigos. Ja arī vēlies pavisam matētu un sedzošu pūderainu efektu, to panākt arī ir iespējams, ar šo produktu.
- Ja Tev ir izsitumi, tad uz tiem ieteiktu lietot kādu no dabīgajiem konsīleriem, ļaujot ādai citviet elpot. Man patīk piemēram Dr. Hauschka konsīleris.
Izveido savu toni
Šo triku man ieteica Bellapierre zīmola pārstāve Vanessa, kura šo minerālu kosmētiku lieto jau gadiem. Viņa izvēlas divu toņu Bellapierre minerālu pūderus un tos savstarpēji sajauc, iegūstot savu ideālo toni. Vienā trauciņā ir sajaukts vairāk tumšā pūdera, otrā vairāk gaišā. Vasarā viņa lieto tumšāko versiju, savukārt ziemā gaišāko. Es arī esmu pārņēmusi šo triku un savā starpā miksēju pūderi Ultra (pavisam gaišs) un pūderi Latte (iedeguma tonis). Pūderis Tev noteikti kalpos ilgu laiku. Man šie divi iepakojumi vēl pat nav pusē pēc 1 gada lietošanas. Pluss arī ir tas, ka dabīgajiem minerāliem praktiski nav derīguma termiņa!
Vēl foršs triks, ja Tavā rīcībā ir divi pūderu toņi – gaišāks un tumšāks, ir šo pūderu izmantošana atsevišķi – gaišāko pūderi viegli izlīdzinot uz visas sejas ādas un ar tumšāko ieēnojot vaigu kaulus, reizē piešķirot vieglu iedeguma efektu.
Raksta autore Ilva Jasmīne Bekmane, ilva.jasmine
Nesenie komentāri