Pēcsvētku detox

Man ir sajūta, ka kopīgi varam iegūt lielāku spēku. Gūt sevis pašas iekšējo iedvesmu, smeļoties no apkārtējiem. Gūt savu iedvesmu no apkārt virmojošās kolektīvās iedvesmas. Šis laiks ir īpaši jaudīgs.

Mēs daudzi esam izvēlējušies jauno gadu kā jaunu atskaites punktu. Un tieši tādēļ, ka mēs to daram daudzi un reizē. Tādēļ arī šis periods ir ārkārtīgi piemērots, lai mēs attīrītos, atjaunotos un iegrieztos jaunā un labākā sevī. Mēs visi kopā un katrs atsevišķi.

Pēc svētkiem un pārsātīnātības ir jāattīrās. Ir jāatsakās no liekā smaguma, lai lidotu. Šis smagums var būt slēpts gan mūsu domās, gan fiziskajā dzīvesveidā. Mūsu fiziskais ķermenis nevar būt atdalāms no garīgā. Attīrot ķermeni, mēs varam attīrīt arī sevi garīgi – kā arī otrādāk. Bieži vien negatīvas domas rodas no tā, ka mūsu ķermenis ir uzkrājis sārņus un lieko.

Kā attīrīties un nomest to lieko? Dažādi vienkārši ieteikumi no tā, ko esmu praktizējusi un ko atzīstu par ļoti vērtīgu.

Elpošana

Nogurums, koncentrēšanās grūtības un pasliktināta audu asinsapgāde. Bieži vien pie šī mēs vainojam nepiemērotu uzturu.

Patiesībā vaina ir tāda, ka mēs nepietiekoši dziļi elpojam. Smadzenes nespēj atbilstoši funkcionēt, ja tās nesaņem pietiekošu nodrošinājumu ar skābekli. Kad cilvēks neuzņem pietiekoši skābekļa un neizelpo pietiekoši ogļskābās gāzes, tas atspoguļojas mūsu pašsajūtā. Skābeklis palīdz ķermenim absorbēt vitamīnus un uzturvielas efektīvāk. Tas saražo vairāk balto asinsķermenīšu, kas aktivizē sistēmu – ārā veco – iekšā jauno.

Apzināta elpošana

Apsēdies tā, lai tev ir ērti. Sakrusto kājas zem sevis, vai arī balsti pēdas pret zemi. Aizver acis un atslābinies, turot muguru taisnu. Ļauj pleciem brīvi noslīgt. Ar sajūtu pārskrien pāri savam žoklim, pierei, acīm. Atslābini jebkuru saspringumu. Koncentrējies uz elpu, vienmērīgi ieelpojot un izelpojot. Pārliecinies, lai tu ieelpotu arī ar diafragmu-vēderu, nevis tikai ar krūškurvi. Sajūti kā skābeklis iedveš dzīvību. Tas ir degviela. Ieelpo vēsu gaisu un izelpo siltu gaisu. Ieelpo – skaitot līdz septiņi. Aizturi elpu – izskaitot līdz septiņi. Un izelpo – arī izskaitot līdz septiņi. Sākumā varbūt tev būs nepieciešams mazāks laiks, līdz varēsi elpot atbilstoši 7-7-7. Ir arī tehnikas, kas nosaka elpošanu atbilstosi 4-7-8. Dažādas prakses iesaka ieelpot caur degunu un izelpot caur muti. Citi rekomendē ieelpot un izelpot caur degunu.

Esi kustībā

Jau zinām – esot kustībā viss rit raitāk. Arī procesi mūsu ķermenī. Ķermenis kustās, elpo, izsvīst, izstaipās un viss riņķo.

Ūdens

Aicinu tevi sākt dienu ar 1-2 glāzēm ūdens, kuram vari pievienot arī svaigi spiestu citrona sulu. Pavēro – kā tu jūties. Vai jūties enerģiskāka un svaigāka? Mana āda kļūst mirdzoša, kad vismaz 28 dienas regulāri dzeru ūdeni uzreiz pēc pamošanās. Ūdens šūnām piegādā barības vielas un skābekli, šķīdina uzturvielas, lai šūnas var tās izmantot. Tas izvada indīgās vielas un šlakvielas.

Dienas laikā 20 minūtes pirms ēdienreizes izdzer 1-2 glāzes ūdens. Vai tavs izsalkums samazinās? Ja, jā, tad tas nozīmē, ka mēs pavisam viegli esam sajaukuši slāpes ar izsalkuma sajūtu. Ķermenis šos divus signālus uztver ļoti līdzīgi. Tas nozīmē, ka mums nemaz nav nepieciešams uzņemt tik daudz ēdiena. Mums ir jāpadzerās.

HERBADETOX

Pārēšanās gadījumā un sezonu miju laikā mūsu organismam ir nepieciešams izvadīt uzkrātos sārņus. PHYTOCEUTIC ir eksperti dabīgu uztura bagātinātāju jomā jau vairāk kā 25 gadus un piedāvā HERBADETOX – formulu, kas veidota no 12 augu ekstraktiem: bērzs pievienots organisma attīrīšanās procesu atbalstam; cigoriņi pievienoti to aknu veselību atbalstošo īpašību dēļ, cigoriņu iedarbību papildina melnais rutks, dzelkšņotais artišoks un rozmarīns; fenhelis pievienots zarnu veselības un normālas gremošanas atbalstam, un tā iedarbību papildina citronmelisa, meža malva un plūmju sula; ārstniecības pienene pievienota tās urīndzenošo īpašību dēļ, pienenes iedarbību pastiprina sastāvā esošā lielā nātre; lielais diždadzis ir pazīstams ar savām ādu attīrošajām īpašībām.

Ieteicamā diennakts deva: 1 ampula dienā, to atšķaidot uz glāzi ūdens. Iepakojumā 20 ampulas,kas paredzētas 20 dienu lietošanai. Tas ir paredzēts lietošanai kursa veidā – tomēr esmu dzirdējusi, ka daži jau vairākus gadus katru rītu dzer HERBADETOX kafijas vietā. Jāpiemin, ka HERBADETOX ir patiesi garšīgs. Sajaucot ampulu ar glāzi ūdens- tas garšos saldeni, gluži kā vīnogu vai plūmju sula.

Pirts

Pirts veicina visu minerālvielu un olbaltumvielu apmaiņu. Kā arī pastiprinot nātrija hlorīda sāļu, neroganiskā forsfora, urīnskābes un pienskābes izvadīšanu no organisma. Šo procesu iepaidā pirti varam uzskatīt par spēcīgu attīrīšanās, atjaunošanās un norūdīšanās līdzekli.[1]

Detox tēja

Detox tēju sastāvā ir dažādi augi, kas veicina visus vielmaiņus procesus, samazina apetīti un sekmē šķidruma izvadīšanu no organisma. Ja vēlies attīrīt organismu, tējas sastāvā meklē pēc šī – bērzs, pienene, nātre, hibisks, alveja, ingvers, citrons un zaļā tēja.

Garšīgākās detox tējas bio sortimentā  – Clipper Detox augu tēja organisma attīrīšanai, Jardin BiO’ organiskā augu tēja Detox, Jardin BiO’ organiskā augu tēja Fat Burner.

Uzturs

Kāds uzturs veicina mūsu organisma attīrīšanos? Daudz šķiedrvielu, šķidruma, daudz zaļumu un dārzeņu. Šķiedrvielas ir kā skrubītis mūsu zarnu traktam, tās palīdz izvadīt visu lieko, kas var būt aizkavējies zarnu traktā. Zaļumi un dārzeņi ir tie, kas satur daudz ūdens un šķiedrvielu – neradot slodzi mūsu ķermenim, attīrot to un bagātinot ar vērtīgajām uzturvielām.

Gada aukstajā sezonā, kad zaļumi ir mazāk pieejami – pati uzturā lietoju daudz bietes, ķirbjus un lēcas. Starpcitu, lapu kāposts dārzeņu nodaļā ir pieejams arī ziemā. Pērku arī saldētos dārzeņus, piemēram brokoļus, spinātus un puķkāpostus.

[1] http://www.pirtslietas.lv/web/?id=400087

 

Šogad lidosim!

paraksts_biobl_IlIlva Bekmane

Bloga autore

Jau vairāk kā 3 gadus esmu daļa no Biotēkas. Un esmu viena no pirmajām, pie kuras nonāk jaunākie bio produkti un tendences. ''Zaļš'' un bioloģisks dzīvesveids ir mana ikdiena. Tādēļ arī esmu izveidojusi šo blogu, lai dalītos savā kaislībā un zināšanās par ilgtspējīgu dzīvesveidu un palīdzētu arī jums izdarīt pareizās izvēles!

Cieņā pret sevi un pasauli sev apkārt,
Ilva Bekmane

Pārdomām

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti *