Šajā rakstā vēlos padalīties ar dažiem pēdu kopšanas knifiņi, kurus iemācījos no podoloģes. Podologs ir pēdu aprūpes speciālists ar medicīnisko izglītību, kura prasmes un zināšanas ļoti augstu vērtēju, jo nereti esmu saskārusies ar to, ka skaistumkopšanas salonu pedikīriem nav tik padziļinātas zināšanas pēdu kopšanā.
Pēdiņas diendienā nes mūs pa dzīves ceļiem un uz sevi uzņemas krietnu slodzi. Neērti vai sintētiski apavi, karsts laiks, daudz pastaigu un steigas. Un galu galā dienas beigās mēs vēršam lielāku uzmanību sejas ādas kopšanai un ieguldām tajā visvairāk laika. Piekritīsiet, ka bieži vien novērojams, ka daudzi pēdu kopšanu un ķermeņa kopšanu noliek otrā plānā – jo tas jau ir mazāk pamanāms? Kas savā ziņā ir ironiski, ka mēs vairāk rūpējamies par to, kas pasaulei ir vairāk pamanāms, nekā par to, kas mūs katru dienu nes dzīves ceļā. Podoloģe man iemācīja, ka pēdu kopšanai būtu jāvelta nedaudz laika katru dienu. Un iemācījos arī kā pēdiņas kopt tā, lai tas aizņem minimālu laiku – ja to dara regulāri. Turklāt – ja ikdienā piekop šos knifiņus, tad pedikīra apmeklējums kļūst aizvien retāks un maksimāli daudz var izdarīt arī pats.
Katru dienu
No rīta vai vakarā, kad eju dušā, lietoju Riffi pumeku. Esot dušā – saslapinu pašu pumeku un pēdas – un zem ūdens strūklas noberžu pēdiņas. Tas momentā noņem atmirušās ādas šūnas un arī lieliski palīdz, ja pēdas ir sakrāsojušās no kādiem apaviem!
Tā kā man ir raksturīga neliela tūska kājās un potītēs – pēc dušas – it īpaši vasarā – lietoju Dr. Hauschka rozmarīna toniku kājām un rokām. To uzklāju uz kājām un pēdām. Tā mērķis ir veicināt vielmaiņu, samazināt tūsku un piešķirt vieglu sajūtu. Sastāvā ir rozmarīna ēteriskā eļļa, kas atsvaidzina, enerģizē un gurķumētra, kas noder celulīta un varikozo vēnu profilaksē. Pēc eļļas lietošanas ļoti labi jūtu atsvaidzinošo un atspirdzinošo efektu. Gluži kā vieglas skudriņas izskrien pa kājām.
Vēl lielisks paņēmiens, kas man palīdz noņemt tūsku, ir gulēšana ar kājām gaisā! Visbiežāk to daru no paša rīta vai vakaros, kad jūtu, ka kājas ir sadzītas. Tad piestumjos pie sienas, saceļu kājas pret sienu, palieku spilvenu zem galvas un nedaudz paguļu. Vēl fantastisks knifs ir Pranamat akupresūras paklājiņš, uz kura var uzkāpt arī ar pēdiņām – sajūta gluži kā būtu apliets ar aukstu ūdeni (pozitīvā ziņā). Atzīšos, ka šo es piemirstu darīt katru dienu, bet ideālā variantā vajadzētu.
Pēc kāju tonika lietoju Dr. Hauschka nīma nagu zīmuli vai Dr. Hauschka nīma eļļu nagu un kutikulu kopšanai. Pēc sastāva šie abi produkti ir vienādi, atšķiras tikai to formāts. Nagu zīmulis nāk komplektā ar aplikatoru, kas izdala nelielu eļļas daudzumu, savukārt nagu eļļa ir ar izspiežamu uzgali un ir iespējams uzreiz tikt pie liela eļļas daudzuma. Sastāvā ir nīma, pērkonamoliņa un kumelītes kombinācija, kas stiprina nagu struktūru. Īpaši labs šis līdzeklis ir pēc, piemēram, gēla nagu pārklājuma noņemšanas, vai, ja vienkārši ir vēlme nagus ataudzēt stiprākus. Nagi turklāt izskatās daudz labāk un praktiski vienmēr sakopti, ja kutikulas nav sausas, bet dziļi mitrinātas.
Un kā pēdējais produkts, kuru lietoju, ir – kāju krēms. Man ir divi kāju krēmi. Dr. Hauschka mitrinošs kāju krēms vai Dr. Hauschka atsvaidzinošs kāju balzams. Mitrinošais kāju krēms lieliski piemērots ikdienas kāju kopšanai. Piemērots pat saplaisājušai un sausai pēdu ādai. Sastāvā līdzsvarojošais asinszāles ekstrakts, zemesriekstu eļļa, dziļi barojošā olīveļļa, vitalizējošais dzeloņplūmes augļu ekstrakts kā arī vēl dažādi dabas labumi, kas dziļi atjauno pēdu ādu. Savukārt atsvaidzinošais kāju balzāms satur pūderi, kas saudzē pēdu ādu un tas palīdz noberzumu un zilumu profilaksei! Sastāvā arī dzeltenā zeltgalvīte, kas mazina pēdu svīšanu un novērš nepatīkamo aromātu. Interesanti, ka šī kāju krēma dabīgā formula absorbē lieko mitrumu un uztur pēdas sausas.
Varbūt izklausās, ka šie ir daudzi soļi, bet, ja to iekļauj savā ikdienā, tad teiktu, ka tās ir 3 minūtes!
1-2 reizes nedēļā
Pēc podoloģes ieteikuma – reizi nedēļā taisu pēdu vanniņu. Parasti neaizraujos ar nekādām specifiskām vanniņas mikstūrām. Bļodā ieleju mazliet dušas želeju un ielaižu siltu ūdeni. Ielieku pēdas bļodā un pasēžu līdz ūdens jūtami kļūst vēsāks. Ja ir kādas īpašas profilaktiskas pēdu kopšanas vajadzības, tad var izmantot arī ēteriskās eļļas. Rozmarīna ēteriskā eļļa – atjauno cirkulāciju, tējas koka ēteriskā eļļa – iedarbos antiseptiski ar pretsēnīšu iedarbība, ciedra ēteriskā eļļa – atslābinās muskuļus, savvaļas piparmētra – atvēsina.
PIRMS pēdu vanniņas izmantoju pēdu vīli. Tā ir iegājies, ka izvēlos pēdu vīles ar koka rokturi – tās šķiet izturīgākas. Sausas pēdas ar sausu vīli noberzēju un tikai tad mērcēju. Podoloģe man piekodināja, ka mitras pēdu vīles izmantošana var radīt pēdu mikrotraumas un šāds paņēmiens jau ir novecojis. Pēdas arī nav nepieciešams vīlēt biežāk par reizi nedēļā, ja katru dienu dušā tiek lietots pumeks. Arī pēc šīs pēdu vanniņas izmantoju pumeku un nobeidzu visu pēdu kopšanu ar bagātīgu krēma un nagu eļļas daudzumu.
Nesenie komentāri