Domāju, ka ir visatbilstošākais laiks, lai parunātu par dabīgajiem dezodorantiem. Kādēļ mums tie būtu jālieto? Kuri no tiem ir labākie? Kurš tev būtu piemērots? Šī raksta nolūkos pakonsultējos ar Biotēkas kolēģēm, kuras dalījās ar savu ilggadējo dabīgo dezodorantu pieredzi, atklājumiem un TOP 5 dabīgajiem dezodorantiem. Rakstā vispirms mazliet teorētiskās bāzes par svīšanu un informācija par konvenciālo dezodorantu sastāvdaļām.
Kādēļ svīstam? Svīšana ir pavisam normāls process, kura galvenais mērķis ir pasargāt organismu no pārkāršanas un stabilizēt ķermeņa temperatūru. Piemēram, ja ir karsts, ja sportojam, esam satraukušies vai arī slimības laikā.
Kādēļ nepatīkams aromāts? Sviedriem pašiem par sevi nav nepatīkams aromāts. Tas rodas, kad uz sviedru sekrētu iedarbojas baktērijas.
Kas ir antipersperanti? Tie bloķē svīšanu. Un, lai bloķētu svīšanu, antipersperantu sastāvā pievienotas ārkārtīgi spēcīgas aktīvās vielas, kas var radīt nelabvēlīgu efektu uz organismu kopumā. Ja visu ķermeni noklātu ar antiperspirantu, notiktu pārkaršana, kuras iznākums var būt letāls, jo nenotiktu ķermeņa dabīgā termoregulācija. Galvenā sastāvdaļa ir alumīnija hlorhidrāts, kas nobloķē sviedru dziedzerus un tiek uzskatīts par veselībai nedrošu savienojumu.
Kas ir dezodoranti? Tie darbojas ādas virspusē, neļaujot veidoties baktērijām. To panāk, dezodorantu sastāvā iekļaujot antibakteriālās vielas. Tātad, ķermenī netiek traucēta dabīgā termoregulācija, bet tiek novērsts nepatīkamais aromāts.
Konvenciālie dezodoranti un antipersperanti
Šeit esmu apkopojusi sarakstu ar konvenciālajos pretsviedru līdzekļos atrodamajām sastāvdaļām, kas ir uzskatāmas par veselībai nelabvēlīgām un no kurām pati izvairos. Ierakstot šīs sastāvdaļas interneta meklētājā un redzot rezultātus un pētījumus, pārskrēja gar acīm visas reizes, kad iegādājos konvenciālos dezodorantus. Mans mērķis tomēr nav jūs sabiedēt, bet vēlos izcelt šo sastāvdaļu nosaukumus un īsi pieminēt, kas tās tādas ir.
Talks. Absorbē un tiek pievienots kā krāsviela. Problēma ir tā, ka talks var saturēt azbestu, kura šķiedras ir kaitīgas.
Triklozāns. Iznīcina baktērijas. Internetā ārkārtīgi daudz informācija par šīs vielas kaitīgumu. Šī viela var uzkrāties audos un būtiski iejaukties organisma procesos.
BHT. Kā konservants. Var izraisīt alerģiskas reakcijas.
Propilēnglikols (Propylene glycol). Veido produkta konsistenci un saglabā tajā mitrumu. Propilēnglikols tiek lietots arī mašīnām kā anti-freeze un lidmašīnās kā de-icer. Tas var radīt ādas kairinājumu (ja drīkst tā izteikties, tad ādas kairinājums ir tas, kas varētu būt labākajā gadījumā).
Parabēni. Kā konservants, iznīcina baktērijas un sēnītes. Dānijā parabēni jau ir aizliegti. Tie ir atrasti audu paraugos no audzējiem.
Smaržvielas. Smaržvielu iegūšanai, kosmētikā tiek izmantotas līdz pat 300! dažādu ķīmisko vielu. Vai vēlamies lietot tādu vielu kokteili?
Ftalāti. Tie veido produkta konsistenci, palīdzot tam vieglāk uzklāties. Šī ķimikālija var iedarboties uz endokrīno sistēmu – hormoniem.
Alumīnija hlorhidrāts. Sāls, kas absorbē mitrumu. Bloķē sviedru dziedzerus.
Dabīgo dezodorantu efektivitāte
Un šeit arī labās ziņas! Dabīgie dezodoranti ir tie, kas satur tikai veselībai labvēlīgas sastāvdaļas! To efektivitātes pamatā ir antibakteriālās ēteriskās eļļas, minerālu kristāli, augu ekstrakti un dažkārt arī alkohols. Īpaša dabīgo dezodorantu formula var būt efektīvāka par konvenciālajiem dezodorantiem.
Biotēkas TOP 5 dabīgie dezodoranti
Coslys dezodorants ar savvaļas ziedu vai citrusu smaržu – populārākais
Coslys dezodoranti ražoti no dabīga minerāla (alauna), kas uz ādas veido elpojošu aizsargkārtiņu pret nepatīkamo aromātu izraisošajām baktērijām, tajā pašā laikā nebloķējot ādas poras. Šo dezodorantu formulas bagātinātas ar mandeļu eļļu un mitrinošo alveju, kas remdē un rūpējas par padušu jutīgo ādu. Īpašs pluss šim dezodorantam ir tas, ka to ir iespējams ‘’uzpildīt’’, jeb nomainīt re-fill,
nepērkot katru reizi dezodoranta lielo iepakojumu.
Dr. Hauschka dezodoranti – luksus
Luksus klases dabīgais dezodorants. Konsistence līdzīga maigam un krēmīgam losjonam. Piemērots jutīgai ādai un ļoti atbilstošs lietošanai pēc depilācijas. Darbojas saudzīgi, neaizsprostojot poras un neizjaucot ādas dabīgo mikrofloras līdzsvaru.
Sortimentā divi veidi – ar rožu ziedlapiņām un salviju. Rožu ziedlapiņu dezodorants ir piemērots ‘’stresa sviedriem’’. Sastāvā rožu ēteriskā eļļa un hohobas eļļa, kas veido sievišķīgu un atbilstošu formulu, ja svīsti uz emocionalitātes un stresa pamata. Salvijas dezodorants ir piemērots “aktivitātes sviedriem’’, respektīvi, kad sporto, vai ārā ir karsts laiks. Salvijas dezodorantu izvēlās arī vīrieši, jo produkta sastāvā esošā salvija un burvjlazda veido svaigu, uzmundrinošu un sportisku aromātu.
Urtekram kristālu dezodoranti – jauda un liela izvēle
Dabīgi minerālu sāļi pasargā no baktērijām, alveja un glicerīns rūpējas par padušu maigo ādu. Urtekram sortimentā dažādi kristālu dezodorantu veidi – no perfume, alvejas, rozes, eikalipta, laima. Atliek vien izvēlēties, kura smarža iet pie sirds. Pirms lietošanas kristālu viegli samitrini ūdenī. Pēc lietošanas noslauki. Šis dezodorants ir pat bijis kā glābējs kolēģes draudzenei, kura jau gadiem cīnās ar sviedru radīto nepatīkamo aromātu.
Florame izsmidzināmais dezodorants ar mandarīnu un ilang-ilgan – vieglums un efektivitāte
Šis ir viens no Biotekāru iecienītākajiem dezodorantiem. Organiskas palmrozes un tējas koka ēteriskās eļļas aizsargā no baktērijām, kas veicina nepatīkamā aromāta veidošanos. Ēteriskās eļļas ir ļoti efektīvas un arī vienlīdz terapeitiskas. Citusaugļi piešķir dezodorantam atsvaidzinošu un debešķīgu augļu smaržu.
Sante izsmidzināmais kristālu dezodorants – šķidrie kristāli
Maigs, viegls, dabīgs, piemērots jutīgai ādai. Bez smaržas, alkohola un alumīnija-hlora sāļiem. Dabīgi novērš par sviedru smaku atbildīgo baktēriju veiošanos, nekairinot ādu, netraucējot normālu ādas un sviedru dziedzeru darbību. Pienskābe stabilizē ādas dabīgo pH līmeni. Pirms lietošanas sakrati to. Kad uzklāj, tad ļauj pilnībā nožūt.
Un kā tev šķiet, cik būtiski ir izvēlēties dabīgos dezodorantus?
Mūsu birojā viens džeks lieto visu tikai bio… Cik saprotu daudz no Biotēkas.
Bet kad ir šāds laiks , tad šie dezīši viņam nepalīdz , nu nemaz nepalīdz…..
diezgan interesanti ir ar tiem bio dezodorantiem, jo pēc mūsu novērojumiem tiešām ir jāpamēģina pāris varianti, lai atrastu savējo. Bet, kad atrod – tad ir! 🙂
Redziet savējais vai ne savējais , bet šādā laikā kā pašlaik tie nespēj normālu vidējo vīrieti vairs aizsargāt sviedriem, jo kolēģis ir super bio fans… ziema , rudens, pavasaris jā, bet tagad diemžēl nebio….
Lūk, bio dezodorants ir tas, no kā lietošanas iespējams atteikšos 🙁 Esmu mēģinājusi kristālu (to, kas izskatās pēc sāls gabaliņa) pie kam dažādu firmu, Dr.Organic, gan BioTurm, kas piemērots intensīviem svīdējiem, pie kādiem sevi negribētu pieskaitīt. Kā ož sviedriņš, tā ož un no tā ož arī drēbes, kas nav pārāk patīkami.
Iespējams, jāmeklē cēlonis dziļāk, lai gan dzīvoju un ēdu krietni pareizi.
Pamēģināšu kādu no TOP dezodorantiem.
Ieteiktu pamēģināt dabīgos dezodorantus, kuru sastāvā ir alauna akmens, piemēram Coslys ar savvaļas ziediem!
Alauna akmens IR tas pats kristāls. Raksta autoram tas gan būtu itkā jāzin…
Jā, protams! Ir pieejami dezodoranti, kur alauns ir apvienots ar dažādiem augu ekstraktiem. Un ir vienkārši alauns kā viens pats tīrs un ciets akmens.
Esmu 100% par Urtekram dezodorantu. Ideāls manas izteiktās svīšanas novēršanai. Un pilnīgi bez jebkādas smaržas. Mans šīs vasaras atklājums nr.1.
Super, paldies Daiga, ka padalies!