Alioli – vegāniskā ķiploku majonēze

Vēlos iepazīstināt jūs ar pāris Spānijas reģiona tradicionālajām receptēm, kuras varētu arī jūsu mājās ienest vairāk garšas baudījuma. Alioli mērce ir Vidusjūras reģiona neatņemama sastāvdaļa. Tradicionāli gatavo no Vidusjūrai tik nozīmīgās olīveļļas un ķiploka. Vienkāršākiem vārdiem runājot, šī mērce ir ķiploku majonēze. Lielākoties šīs mērces krēmīgo konsistenci iegūst, pievienojot olu, tomēr es vēlējos šo mērci pagatavot augu valsts versijā, tādēļ mazliet improvizēju un sanāca lieliski! Par ko nejūtos vainīga, jo tradicionālie ēdieni mūsdienu izpildījumā iegūst otro elpu. Šī mērce ir kārtīgs punkts uz ”i” pie spāņu tradicionālā ēdiena – patatas bravas, recepte šeit vai arī pie visdažādākajām uzkodām, kur mēs liekam majonēzi.


Kas nepieciešams?

Kas jādara?

Šajā receptē svarīgi, lai visas sastāvdaļas būtu līdzīgā temperatūrā – vissvarīgāk, lai augu piens un eļļa saskan savās temperatūrās. Tas palīdzēs iegūt krēmīgāku konsistenci. Mērci gatavo blenderī vai izmanto rokas blenderi. Es to pagatavoju blendera krūzē, kurā liek visas sastāvdaļas izņemot eļļu un kārtīgi sablendē. Turpinot blendēt, lēnām lej klāt eļļu. Pilienu pa pilienam. Ja piegāzīsi uzreiz visu eļļu, tad mērce būs šķidrāka. Mērci uzglabā ledusskapī noslēgtā traukā aptuveni 4-5 dienas.
Ilva Bekmane

Bloga autore

Jau vairāk kā 3 gadus esmu daļa no Biotēkas. Un esmu viena no pirmajām, pie kuras nonāk jaunākie bio produkti un tendences. ''Zaļš'' un bioloģisks dzīvesveids ir mana ikdiena. Tādēļ arī esmu izveidojusi šo blogu, lai dalītos savā kaislībā un zināšanās par ilgtspējīgu dzīvesveidu un palīdzētu arī jums izdarīt pareizās izvēles!

Cieņā pret sevi un pasauli sev apkārt,
Ilva Bekmane

3 Komentāri

  1. Spāņu tradicionālais ēdiens - patatas bravas - BioBlogs.lv

  2. Ieva

    Tik lieliska recepte, paldies! Īsts glābiņš mūsu majonēzes atkarīgajai ģimenei! Tiešām ļoti laba, iesaku!

    1. Ilva BekmaneIlva Bekmane (Raksta autors)

      Paldies Ieva! 🙂 uz veselību!

Pārdomām

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti *