Dr. Hauschka sejas ādas kopšanas 28+ dienu tests

Ādas kopšanas produktu tests, kurš man sagādāja pārsteigumus un padziļinātāku iepazīšanos ar savu ādu. Vispirms iepazīstināšu jūs ar pašu Dr. Hauschka un pēc tam paskaidrošu arī par savu pieredzi, tostarp kļūdām, kuras pieļāvu.

Iesākumā vēlos jums pastāstīt par šī zīmola filozofiju, kas sevī ietver fenomenāli daudz – ne vien dabisko sastāvdaļu izmantošanu, bet arī tā māca mums uztvert sevi kā neatdalāmu daļu no dabas un novērtēt mūsu iekšējo un ārējo skaistumu vienkopus.

Dr. Hauschka ir dabīgās kosmētikas pionieris, kura stāsts aizsākās jau 20. gadsimta sākumā. 1935. gadā tiek dibināts uzņēmums WALA ar Dr. Rūdolfu Hauschka priekšgalā. Kompānija sākotnēji izstrādā dabīgos un holistiskos medikamentus, kuri satur ritmizētus augu ekstraktus, kuri ir vērsti uz ķermeņa pašdziedināšanās procesu aktivizēšanu (produkti ir biodinamiski, antroposofiski un homeopātiski – skatīt ”vārdnīcu”.). 1960. gadā uzņēmumam pievienojas Elizabete Zigmunde, ierosinot dažādu ķermeņa, sejas ādas un dabīgās dekoratīvās kosmētikas izstrādi. Tiek apvienotas abu zināšanas – par ārstniecības augiem, dabīgām metodēm, ķermeņa pašdziedināšanās aktivizēšanu, dabas ritmiem un ķermeņa, prāta un gara vienotību ar dabu!

Vārdnīca

Antroposofija – Gara zinātne, kas māca mums, ka ar acīm neredzamā pasaule arī ir daļa no mūsu dzīves, kas var tikt izmantota, lai mēs  mācītos un piepildītu savu dzīvi, veselību un visus procesus, kas notiek ar mums. 1920. gadā vēl jaunais ķīmiķis Dr. Rūdolfs Hauschka uzdevuma jautājumu antroposofijas dibinātājam Dr. Rūdolfam Šteineram – kas ir dzīve? Šteiners Hauschkam atbildēja – ”Mācies ritmu. Ritms ir dzīve. Ritms nes dzīvi’‘. Šī iedvesmots Dr. Rūdolfs Hauchka sāka izstrādāt augu ekstraktus, balstoties uz to ritmiem – diena/nakts, auksts/karsts, kustība/miers. Šie ritmi Dr. Hauschka kosmētikā izpaužas šādi:

 • Augu ekstrakti, kuri nesatur alkoholu un ir iekonservēti izmantojot ritmus. Piemēram rožu pumpuri tiek pārvērsti eļļā, izmantojot temperatūru, kas ir vienāda ar cilvēķa ķermeņa temperatūru – 37°C.
 • Dr. Hauschka produktu uzklāšana ietver ritmus, it īpaši Attīrošais krēms tiek leitots ar ritmisku kustību ”uzspiest ar viļņveida kustībām”.
 • Mūsu āda pašatjaunojas katras 28 dienas, tādēļ Dr. Hauschka kondicionieri, intensīvie un atjaunojošie produkti ir paredzēti 28 dienu kursam, lai atgrieztu ādas balansu.
 • Ādas ritmi mainās no dienas uz nakti. Dienā mitrinošie produkti pabaro un aizsargā ādu, kad tā ir vismazāk aktīva. Naktī Dr. Hauschka toniki un vieglie kondicionieri vai serumi atbalsta ādas pašatjaunošanās procesus.
 • Dr. Hauschka sertificēti un profesionāli apmācīti kosmētiķi izmanto speciālas metodes, kas arī ir saskaņā ar šiem ritmiem, vienlaikus stimulējot ādas limfātisko sistēmu no matu galvas līdz papēžiem.

Homeopātija – vairāk nekā 200 gadus seja alternatīvās medicīnas sistēma, kas izmanto no dabas iegūtus preperātus, lai stimulētu cilvēka organisma pašatjaunošanos. Homeopātija uzskata to, ka katrs cilvēks ir individualitāte. Tā ne-reti izmanto filozofiju – līdzīgs ārstē līdzīgu, kas izskaidro Dr. Hauschka produktu sastāva kompozīcijas.

Biodinamisks – Dr. Rūdolfa Šteinera zemkopības metode. Kas ir vērsta uz zemes bagātināšanu nevis atņemšanu tai. Biodinamiskā zemkopība ietver dabīgu saimniekošanu bez jebkādu ķimikāliju piesaistes. Darbs ar augiem tiek veikts vienīgi ar rokām un atbilstoši dabas ritmiem – izvērtējot kurā zemes laukumā, kurā mēnesī, dienā un stundā ir jāsēj vai jānovāc augi. Zeme tiek bagātināta ar dabīgo kompostu, visam notiekot vienas lauksaimniecības ietvaros. 1950. gadā uz Dr. Rūdolfa Šteinera lēmumu iegādāties zemes platību Švābijas Kalnu pakājē Vācijā izturējās skeptiski. Tā izrādījas priekšrocība,  jo šī izteiktā mālainā zeme ir ļāvusi izaudzēt vairāk nekā 150 dažādus augus, kurus izmantot WALA preparātu un Dr. Hauschka kosmētikas izstrādāšanā. Starp šiem augiem dzīvo spāres un vardes, dārzos dīķi ir piepildīti ar lilijām, koki paēnā mīt dzīvības pilni bišu stropi.

Par Dr. Hauschka filozofiju ādas nozīmē un kopšanā

Elizabete Zigmunde reiz ir teikusi – ”Cilvēkiem ir nepieciešams divu veidu skaistums – iekšējās un ārējais”. Un šis apgalvojums ir pārbaudīts – ja mēs rūpējamies par sevi, savu ādu un savu iekšējo balansu, tad tas atspoguļojas mūsu ārējā izskatā. ”Ādas kopšana nozīmē ķermeņa kopšanu un sejas kopšanu; kas nozīmē rūpēs par mūsu svarīgāko orgānu-ādu, kas ir fiziskā ķermeņa aizsargājošais apvalks”.

Mūsu ādai jau piemīt lieliski pašatjaunošanās mehānismi. Kosmētikai nevajadzētu atņemt ādai tās uzdevumu! Tādēļ Dr. Hauschka koncepts ir pielāgoties ādas dabiskajiem ritmiem, tos neizjaucot. Dr. Hauschka produktiem ir secīgs lietošanas rituāls un atšķirīga nakts ādas kopšana no dienas. Īpaši būtiski ir tas, ka Dr. Hauschka naktī iesaka ādai atpūsties, lietojot eļļu nesaturošus produktus un dažkārt neuzklāt uz ādas neko, izņemot vieglu toniku. Nakts ir periods, kad notiek ādas reģenerācija. Tādēļ naktī ādai vajadzētu brīvi elpot nevis smakt zem taukainas produktu kārtas. Šī ir fantastiska un revolucionāra pieeja. Pieturēšanās pie šīs pieejas norāda uz zīmola vērtībām. Arī mūsdienu konkurences iespaidā Dr. Hauschka nemainīgi paliek pie savām pamatvērtībām necenšoties iekarot milzīgu tirgus daļu. Šis zīmols neizstrādā ”nevajadzīgus” produktus, kas pārbagātina mūsu izvēli – katram produktam ir tieši sava vieta un funkcija. Protams, ka zīmols nopelnītu vairāk, ja pēkšņi radītu nakts kopšanas produktus – bet tā nenotiek, jo Dr.Hauschka jau vairāk nekā 80 gadus pieturas pie savām vērtībām.

Mans tests

Jau uzreiz ķeršos pie kļūdām, kuras esmu pieļāvusi sava testa laikā. Lietojot Dr. Hauschka kosmētiku pirmās 28 dienas nenovēroju ievērojamus rezultātus, kā arī uz manas sejas bija parādījušies daži izsitumi. Pēc šī novērojuma vērsos pie Dr. Hauschka speciālistes, secinot šādas pieļautās kļūdas:

 • Pats pirmais etaps, izvēloties Dr. Hauschka kosmētiku ir sava ādas stāvokļa novērtēšana, no kā izriet piemērotu produktu izvēlēšanās. Ir jāņem vērā, ka ādas stāvokļi mainās un ja kādreiz, pirms gadiem Tev ir konstatēts piemēram sausas ādas stāvoklis – šobrīd tas var būt citāds.
 • Produkti ir jāpiemēro šiem 3  galvenajiem etapiem – attīrīšanai, tonizēšanai un mitrināšanai. Kur katrs no šiem etapiem ir būtisks.
 • Es kļūdaini noteicu savu ādas stāvokli, uzskatot, ka mana āda ir kombinēta ar noslieci uz taukošanos, izvēloties Vieglu dienas krēmu + Attīrošo dienas eļļu, kas manai ādai nebija piemēroti. Manai ādai piemērots ir Melisas dienas krēms. Tādēļ iesaku piemērot ādas kopšanu ar konsultanta palīdzību. Iesaku arī izmantot iespēju, ka Dr. Hauschka produktus var izmēģināt arī nelielos tilpumos.
 • Pirmās 28 dienas neatbalstīju savu ādu ar specializētu Nakts kondicionieri, kas ir paredzēts ādas pārejas periodam. Šis ir lielisks produkts, kas atbalsta ādu, ja piemēram vēlies pāriet no konvenciālās kosmētikas uz dabīgo vai arī ādai ir kādi stresa periodi. Vairāk par šo produktu zemāk.
 • Ļoti liela nozīme ir ādas attīrīšanai, kas fundaments. Kā pamatā ir lietojams Attīrošais pieniņš no rīta un vakarā. Manai ādai pielāgojot Attīrošā krēma lietošanu pāris reizes nedēļā.
 • Sejas maskas ir lielisks atbalsts ādai, kuru lietošanu nevajadzētu noslinkot. Nav arī ieteicams pārsniegt norādītās lietošanas rekomendācijas, lietojot vairāk nekā noradīts vai arī lietot retāk nekā norādīts.

Turpinājumā noslīpēta manas ādas kopšanas rutīna, ņemot vērā iepriekš uzskaitītās kļūdas.

Soli pa solim

1. Ādas attīrīšana no rīta/vakarā

Šim mērķim lietoju divus produktus – Attīrošo pieniņu un Attīrošo krēmu. Bieži vien sievietes attīrošo līdzekļu nozīmei piešķir pārāk maz uzmanības vai arī izvēlās ļoti agresīvus tīrīšanas produktus. Nereti ādas attīrīšanas metode var būt par cēloni ādas disbalansam. Šī iemesla dēļ Dr. Hauschka ir izstrādājusi ļoti maigus bet efektīvus attīrošos līdzekļus. Attīrošais pieniņš  ir piemērots visu stāvokļu ādai. Tas maigi noņem grimu, saglabājot ādas dabīgo pH stāvokli. To lietoju, vispirms ādu samitrinot ar ūdeni un ar ļoti maigām kustībām ar plaukstām uzklājot šo pieniņu uz ādas – neberžot. Noskaloju ar siltu ūdeni un atkārtoju šo procedūru otru reizi, ja uz sejas vēl ir palikusi dekoratīvā kosmētiku, piemēram, acu zonā. Acu kosmētikas noņemšanai var izmantot arī vates plāksnītes, tās samitrinot un uz tām uzliekot attīrošo pieniņu, pēc tam paturot neilgu laiku pie acīm un noslaukot.

Attīrošo krēmu šobrīd lietoju pāris reizes nedēļā pēc kosmētikas noņemšanas ar Attīrošo pieniņu. Tam ir graudaina struktūra, kuru veido mandeļu milti kopā ar mandeļu un kviešu asnu eļļām, pērkonamoliņu, kumelīti un kliņģerīti. Šis krēms ir vērts uz liekā ādas sebuma absorbēšanu un poru dziļu attīrīšanu. Jāpievērš īpaša uzmanība lietošanas tehnikai, ādu neberžot, bet izmantojot īpašas kustības, kas ir parādītas šajā video.

2. Ādas tonizēšana no rīta/ vakarā

No rītiem Sejas toniku lietoju, lai noslēgtu ādas attīrīšanas etapu pēc Attīrošā pieniņa. Savukārt vakarā toniks tiek lietots krēma vietā, lai atbalstītu ādas pašatjaunošanos. Sastāvā ir stimulējošie ārstniecības augi, kas stiprina un stimulē ādu – pērkonamoliņa ekstrakts un burvju lazda. Esmu arī novērojusi, ka tas piešķir ādai dzīvīgu un starojoši izskatu, jo pēdējo gadu laikā to pērku atkārtoti.

3. Sejas maskas

Pēc ādas tonizēšanas pāris reizes nedēļā lietoju sejas maskas. Universāla maska, ar kuru sākt ir Attīrošā mālu maska, kas attīra ādas virskārtu no atmirušajām šūnām. Mālu bāze ir papildināta ar buvju lazdas, Indijas kreses un citiem augu ekstraktiem, kas absorbē liekos netīrumus. Iepakojumā maska ir pulvera veidā, kuru pagatavoju, sajaucot aptuveni pus tējkaroti pulvera ar tikpat daudz ūdens un uzklājot uz sejas ādas. Noturēšanas laiks ir atkarīgs no ādas stāvokļa:

▪ taukainai, problemātiskai ādai 10-15 min.

▪ sausai vai normālai ādai 5-10 min.

▪ jutīgai ādai 3-5 min.

Kā otra sejas maska, kuru izvēlos ir multifunkcionālā Atjaunojošā sejas maska. To pat var lietot uzreiz pēc Attīrošās mālu maskas, lai atgrieztu ādā mitrumu. Tās nolūks ir nomierināt un intensīvi atjaunot ādu (arī saulē apdedzinātu). Tā novērš ādas apsārtumu, samazina poras un atjauno. Sastāvā aivas sēklu eļļa, kumelīšu ekstrakts, jojobas, aprikožu kauliņu un kviešu asnu eļļas. Masku var lietot arī uz ādas ap acīm un pat katru dienu, uzklājot to plānā kārtā zem dienas krēma. To var lietot arī kā krēmu, ja ir apdedzinātā dekoltē zona.

4. Ādas aizsardzība dienas laikā un mitrināšana

Dienas laikā ādas aktivitāte ir minimāla, tādēļ tai ir nepieciešama aizsardzība. Āda protams ir pakļauta arī dažādu vides faktoru iedarbībai un arī mūsu emocionālajam stresam, tādēļ tai ir nepieciešams atbalsts. Manam ādas stāvoklim vispiemērotākais ir Dienas krēms ar melisu. Tas ir piemērots kombinētas ādas kopšanai, nomierinot un regulējot tauku dziedzeru darbību, vienlaikus arī mitrinot un piešķirot ādai veselīgu krāsu. Sastāvā arī ir tapiokas ciete, kas matē ādas zonas, kurām ir tendence taukoties. Jāpievērš uzmanība, ka arī krēma uzklāšanai – to izlīdzinot uz plaukstām un ar maigām piespiedu kostībām uzklājot uz sejas ādas.

Man piemērots ir arī Med sejas krēms, tas ir īpaši piemērots, kad ādai ir nepieciešams stiprināt tās aizsargfunkcijas, piemēram – ļoti sausai vai jutīgai ādai. Sastāvā esošā kristālu pusdienziede noņem velkošu sajūtu, niezi un rada tūlītēju komfortu un vieglu mitrināšanas efektu bez taukainuma. Šis krēms man ir lieliski palīdzējis alerģijas periodos, kad āda bija pēkšņi kļuvusi ārkārtīgi jutīga.

5. 28 dienu kurss Nakts kondicionierim – pāris reizes gadā

Jau augstāk minēju, ka viena no manām kļūdām iesākumā bija tā, ka neatbalstīju savu ādu ar Nakts kondicionieri pašā sākumā, pēkšņi pārejot uz Dr. Hauschka kosmētiku. Tas ir ļoti īpašs produkts, kura sastāvā ir sudrabs, baltā lilija, burvju lazda un citi ritmizēti ārstniecības augi. Atbalsts ādai pārejas periodos – gadalaiku mijā, stresa periodos vai arī uzsākot pāreju uz dabīgo kosmētiku! Šis produkts ir lielisks palīgs daudzām no mums, ja tiek piedzīvots ādas diskomforts pārejot uz dabīgo kosmētiku – piemēram izsitumi, kas norāda uz ādas adaptāciju. Šo pāreju vienkāršāku spēj padarīt šīs ampulas!

Iepakojumā ir 50 ampulas, kas paredzētas 28 dienu kursam (jo ādas šūnas atjaunojas 28 dienu laikā). Šo produktu lieto atverot 1-2 ampulas ar komplektā pievienotu atvēršanas uzgali un ar rokām uzklāj sejas ādai, tostarp ausīm lūpām un dekoltē zinai uz nakti. Pirmās 3 nedēļas lieto 2 ampulas, lai ādai sniegtu aktīvāku ārstniecības augu lādiņu, 4 nedēļā pārejot uz 1 ampulu. Dr. Hauschka filozofija ir tāda, ka nakts ādas kopšanas līdzekļi nesatur eļļu, lai ļautu ādai elpot un stimulētu tās dabiskos pašatjaunošanās procesus, tādēļ šis kondicionieris ir ļoti maigs un āda to pilnībā absorbē. Ieteicams šo kondicionieri lietot atbilstoši gadu desmitiem (piemēram, 3 reizes gadā, ja ir 30 gadi). Lietojot šo kondicionieri, tam papildus nav jāuzklāj citi ādas kopšanas produkti.

Secinājumi

 1. Iesaku konsultēties ar kādu par sev piemērotas Dr. Hauschka kosmētikas izvēli
 2. Lai objektīvi novērtētu Dr. Hauschka efektivitāti ir nepieciešams produktu komplekts, kas ietver vismaz vienu attīrošo produktu + toniku + mitrinošo krēmu. Lielisks papildinājums, protams, būs arī nakts ampulas un sejas maska.
 3. Sākumā atsakoties no taukainajiem nakts krēmiem var būt neierasti, bet ar laiku āda adaptējas, normalizējas un zūd savelkošā sajūta.
 4. Ir jāpievērš uzmanība produktu lietošanas tehnikai – nekādas skrāpējošas, velkošas vai smagas kustības.
 5. Pirmajās nedēļās var nesatraukties, ja parādās kādi izsitumi, jo tā var būt ādas dabīgā reakcija un attīrīšanās.
 6. Dr. Hauschka piedāvā lielisku dabīgo dekoratīvo kosmētiku, kas ir labs papildinājums ādas kopšanai, jo arī dienas laikā turpina rūpēties par ādu. Ja dabīgajai ādas kopšanai papildinājumā tiks lietota ķīmiskā dekoratīvā kosmētika, tad nav garantēts, ka ādas stāvoklis sasniegs ievērojamus uzlabojumus.
 7. Ādas kopšana ir jākombinē ar tīru uzturu un pietiekošu ūdens patēriņu. Ne-reti ādas signāli vēsta par ķermeņa iekšējām vajadzībām.
 8. Šobrīd pilnu Dr. Hauschka kosmētikas rituālu veicu jau aptuveni 60 dienas. Āda ir kļuvusi tīrāka un tās tonis ir izlīdzinātāks.
 9. Pēdējo 30 dienu laikā neesmu novērojusi, ka āda vispār taukotos.
 10. No rīta fiziski jūtu, ka ādas virspusē ir uznākuši toksīni, kas ir jānomazgā ar Attīrošo pieniņu. Izjūtu uz ādas Dr. Hauschka filozofijas apstiprinājumu par ādas dabīgajiem ritmiem.

 

Lai skaisti! Priecāšos dzirdēt arī Tavas domas par Dr. Hauschka produktiem!

 

Bildes: No mana personīgā arhīva; Elizabetes Zigmundes bilde – www.Drhaushcka.com

Visi rakstā pieminētie Dr. Hauschka produkti ir pieejami veikalu tīklā Biotēka un www.bio.lvIlva Bekmane

Bloga autore

Jau vairāk kā 3 gadus esmu daļa no Biotēkas. Un esmu viena no pirmajām, pie kuras nonāk jaunākie bio produkti un tendences. ''Zaļš'' un bioloģisks dzīvesveids ir mana ikdiena. Tādēļ arī esmu izveidojusi šo blogu, lai dalītos savā kaislībā un zināšanās par ilgtspējīgu dzīvesveidu un palīdzētu arī jums izdarīt pareizās izvēles!

Cieņā pret sevi un pasauli sev apkārt,
Ilva Bekmane

Pārdomām

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti *