Mani favorīti – dabīgie matu kopšanas līdzekļi sabojātiem matiem

Visbiežāk vēloties matus padarīt skaistus, tos vienlaikus arī bojājam. Piekritīsiet, ka šis ir mūsdienu skaistuma paradokss? Savām neveselīgajām izvēlēm pieskaitu matu balināšanu un ieveidošanu ar karstumu, savukārt veselīgās izvēles ir – dabīgie matu kopšanas produkti! Par šo arī rakstā. Dalos ar dažiem, manuprāt, labākajiem līdzekļiem ļoti bojātu matu atkopšanai! Tas, kas ir sabojāts, ir arī jāsalabo.

Kādēļ dabīgie matu kopšanas līdzekļi?

Sākot lietot dabīgos matu kopšanas līdzekļus var rēķināties, ka tie soli pa solim aizskalos ķimikāliju kokteili un atkops mata dabīgo struktūru, Jo vairāk tos lietosi, jo skaistāki kļūst mati! Ikdienā izvēloties dabīgo matu kopšanas kosmētiku, mēs reizē arī sakām NĒ šīm (un daudzām citām) sastāvdaļām:

  • Sodium Lauryl Sulfate, or SLS konvenciālajā kosmētikā tiek lietots kā lētas izcelsmes viela, lai veicinātu produkta putošanu. Tas var izraisīt ādas un arī acu kairinājumu. Ir pieejama informācija, ka šī sastāvdaļa ir ne vien kairinoša, bet arī kancerogēna. Izvairies no tās!
  • Fragrance jeb sintētiskās smaržvielas var sevī ietvert neskaitāmu ķīmisko vielu kokteili, kuru paslēpj zem šī viena nosaukuma. Ir novērots, ka ķīmiskās smaržvielas var ierosināt astmu. Ķīmiskās smaržvielas ir potenciāli kancerogēnas un neirotoksiskas.
  • Petrolatum jeb vazelīns, kas ir minerāleļļa, izmanto arī matu kopšanas produktos lai veicinātu mākslīgu matu mirdzumu. Šo vielu iegūst no naftas. Vai ir nepieciešami vēl citi skaidrojumi?
  • Triclosan ir antibakteriāla ķīmiskā viela. Tā iznīcina vājākos mikrobus, savukārt izturīgākie mikrobi paliek dzīvi. Šī viela var uzkrāties audos un ir arī atrasta mātes pienā. Jāņem vērā, ka šī viela saskaroties ar hlorētu ūdeni izdala gāzi, kas ir potenciāli kancerogēna un toksiska.
  • Propylene Glycol tiek izmantots dažādos matu produktos. Šī viela lauž veselīgos proteīnus matā un rada šķietamu gluda un spīdīga mata izskatu. Var radīt dažādu orgānu bojājumus un liek galvas ādai zvīņoties. Ļoti uzmanīgi!!
  • Isopropyl alcohol izmantots arī antifrīzā un kosnes lakās, lai izšķīdinātu dabīgās eļļas. Daudzi matu kopšanas līdzekļi, tostarp frizūras fiksētāji satur šo vielu, radot jūtamu sausumu matos. Šīs asās vielas ieelpošana var izraisīt galvassāpes, reiboņus un arī daudz smagākas blakusparādības.
  • Methyl, Propyl, Butyl un Ethyl Paraben izmanto lai pagarinātu produkta derīguma termiņu. Var izraisīt dažādas alerģiskas reakcijas. Ir pierādīts, ka parabēni var uzsūkties ķermenī caur ādu un izjaukt veselīgu hormonālo darbību.

Ko izvēlos?

John Masters Organics medus un hibiskusrozes atjaunojošs šampūns
Luksus klases šampūns ļoti sabojātiem un balinātiem matiem. Pateicību jāsaka sastāvā esošajam medum, kas atkopj un mitrina, hibiskurozei, kas mitrina un uztur veselīgu galvas ādu, kā arī rozmarīnam, kas piešķir matiem apjomu un attīra galvas ādu! It īpaši svarīgi, ka šis šampūns neizsausina matus, pavisam saudzīgi tos attīrot! Šampūns piešķir matiem dabīgo spīdumu un jūtami uzlabo arī galvas ādas stāvokli (noteikti ieteiktu pamēģināt sausas un niezošas galvas ādas gadījumos). Arī ne mazāk svarīgi, ka šampūns ļoti labi puto, ja arī tiek lietots pavisam neliels produkta daudzums.

John Masters Organics medus un hibiskusrozes intensīvs matu atjaunotājs
Sastāvā ir vairākas aktīvās dabas vielas – mitrinošais medus, hibiskusroze, attīrošais un stimulējošais rozmarīns, barojošais kupuasu sviests un dižskābārža pumpuru ekstraktu, kas aizsargā matus no apkārtējās vides kaitīgās ietekmes.
Ir trīs veidi kā lietot šo produktu:
– kā kondicionieri pēc katras matu mazgāšanas reizes 2-4 minūtes;
– kā matu masku 1 reizi nedēļā vismaz 15 minūtes;
– kā pavisam intensīvu atjaunotāju, sajaucot ar matu eļļu, ietinot galvu siltā dvielī un noturot vairākas stundas.
Tā kā šis produkts ir padārgs, izvēlos to noturēt matos pēc iespējas ilgāk un biežai matu kondicionēšanai izvēlos ko citu. Pavisam intensīvu matu atjaunotāju var pagatavot pats, izmantojot šo produktu un pievienojot John Masters Organics eļļu sausu matu intensīvai kopšanai. Manuprāt, šis ir pats maksimums ko sniegt saviem matiem!

John Masters Organics rožu un aprikožu pieniņš matiem
Jau gadiem ilgi lietoju galvenokārt tikai matu eļļas, tādēļ man ieinteresēja pamēģināt citas tekstūras produktu. Šis ir leave-in matu pieniņš, kas nav jāizskalo. Šis produkts momentā iesūcas matos un palīdz atšķetināt tos un novērst to elektrizēšanos. Vienlaikus arī tas stiprina matus un piešķir tiem apjomu, nepadarot smagus. To var lietot uzreiz pēc matu mazgāšanas kā matu serumu vai arī jebkurā brīdī sausos matos, lai mitrinātu, nogludinātu un piešķirtu formu. Galvenās sastāvdaļas – rožu ziedu eļļa, kas mīkstina un pabaro matus, aprikožu eļļa, kas uztur mitruma līmeni un moringa sēklu ekstrakts, kas atkopj galvas ādu. Man patīk arī, ka šis produkts ir visnotaļ palielā iepakojumā un pietiek ļoti ilgam laikam!


Rakstā pieminētos produktus var iegādāties veikalu tīklā Biotēka un www.bio.lvIlva Bekmane

Bloga autore

Jau vairāk kā 3 gadus esmu daļa no Biotēkas. Un esmu viena no pirmajām, pie kuras nonāk jaunākie bio produkti un tendences. ''Zaļš'' un bioloģisks dzīvesveids ir mana ikdiena. Tādēļ arī esmu izveidojusi šo blogu, lai dalītos savā kaislībā un zināšanās par ilgtspējīgu dzīvesveidu un palīdzētu arī jums izdarīt pareizās izvēles!

Cieņā pret sevi un pasauli sev apkārt,
Ilva Bekmane

Pārdomām

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti *