Sausā ķermeņa birstēšana – dabīgam detox un cīņai ar celulītu

Jau vairākus mēnešus piekopju sauso ķermeņa birstēšanu jeb tā saukto ‘dry brushing’ un esmu sajūsmā. Nonācu līdz šai metodei, jo jūtu, ka kājās ir nepietiekama asinsrite un celulīta pazīmes (par spīti manam veselīgajam uzturam un ikdienišķajām fiziskajām aktivitātēm). Tik daudz brīnumainu krēmu un grandiozi dārgu metožu, lai to samazinātu. Tā nu aizdomājos, vai tiešām nav nevienas efektīvas dabīgas metodes? Veicot izpēti un ievācot krietni vien daudz informācijas, nonācu līdz ķermeņa sausajai birstēšanai!

Galvenais ieguvums šai metodei ir limfas stimulēšana. Limfātiskā sistēma ir asinsrites daļa, kas atbildīga par vielmaiņu un toksīnu izvadi no mūsu ķermeņa. Ja limfātiskā sistēma nestrādā pietiekoši aktīvi, ķermenī var uzkrāties toksīni, kas ierosina iekaisumus un dažādas kaites.

Kā pareizi birstēties?

Pats svarīgākais ir izvēlēties dabīgo saru birsti. Lieliskas ir Riffi birstes no dabīgās šķiedras -sizāļa, ar noņemamu koka rokturi.

 1. Velti vienai birstēšanās sesijai aptuveni 5-10 minūtes. Ideālākais laiks ir no rīta, pirms dušas.
 2. Birstē sausu ādu! Bet vari uzpilināt uz sausās birstes pāris pilienu stimulējošas ēteriskās eļļas, piemēram – greipfrūtu, citrona un kanēļa. Pa pilienam no katras – fantastisks aromterapeitisks un stimulējošs efekts.
 3. Vēlams birstēties tāpat kā ķermenī plūst limfa – virzinā uz sirdi – sākot no pēdām un tikai ar augšupvērstām kustībām. Vari skaitīt līdzi un katrai ķermeņa zonai veltīt aptuveni 10 birstes vēzienus vai arī līdz mirklim, kad redzi vieglu sārtumu ādā.
 4. Pievēršoties rokām – sāc no plaukstām, virzienā uz sirdi.
 5. Vēderu un paduses birstē pulksteņrādītāja virzienā. Birstēšanās ir lieliska, lai stimulētu gremošanas sistēmu.
 6. Ieteicams birstēties katru dienu, lai redzētu rezultātus!
 7. Vēlams atrast sev patīkamāko birstēšanās intensitāti – nav nepieciešams ļoti agresīvi skrāpēt ādu. Visu dari pareizi, ja āda kļūst viegli sārta.
 8. Sejai izmanto maigāku sariņu birsti, vai arī izlaid sejas zonu.
 9. Mazgā savu birsti ik pēc pāris nedēļām un vēlams to nomainīt pret jaunu pēc 6-8 mēnešiem.
 10. Pēc birstēšanās papildus efektu sniegs stimulējošs ķermeņa skrubis, piemēram mājās pagatavots skrubis no kafijas biezumiem, kokosriekstu eļļas un 2. punktā minētajām ēteriskajām eļļām.

Ieguvumi no sausās ķermeņa birstēšanas

Limfātiskās sistēmas stimulēšana

Kā jau minēju – šis ir pats būtiskākais ieguvums. Limfātiskā sistēma ir daļa no mūsu imunitātes. Daļa no limfas ceļa atrodas diezgan tuvu ādas virsmai, tādēļ mēs varam to stimulēt ar mehāniskām kustībām no ārpuses. Veselīga limfas plūsma dabīgi nodrošina pilnvērtīgu ķermeņa detox.

Ādas pīlings

Jau kopš pirmās birstēšanās reizes ievēroju šo ieguvumu! Dabīgās birstes sari ļoti efektīvi attīra ādu no atmirušajām ādas šūnām un padara to fantastiski maigu un gludu.

Celulīta samazināšanās

Esmu lasījusi ārkārtīgi daudz sieviešu veiksmes stāstus, kas ar šīs metodes palīdzību ir samazinājušas vai atbrīvojušās no celulīta! Arī es jūtu ievērojamu uzlabošanos savās problēmzonās – it īpaši, ja kombinēju birstēšanos ar stimulējošām ēteriskajām eļļām – greipfrūtu, citrona un kanēļa. Pa pilienam no katras – fantastisks aromterapeitisks un stimulējošs efekts.

Dabīgs enerģijas lādiņš

Birstējies no rīta pirms dušas un sajutīsi lielisku enerģijas pieplūdumu! Ķermenis būs pamodināts un iekustināts.

Un kāda ir Tava pieredze ar ķermeņa sauso birstēšanos?

Rakstā pieminētos produktus var iegādāties veikalu tīklā “Biotēka” un internetveikalā Bio.lv

 Ilva Bekmane

Bloga autore

Jau vairāk kā 3 gadus esmu daļa no Biotēkas. Un esmu viena no pirmajām, pie kuras nonāk jaunākie bio produkti un tendences. ''Zaļš'' un bioloģisks dzīvesveids ir mana ikdiena. Tādēļ arī esmu izveidojusi šo blogu, lai dalītos savā kaislībā un zināšanās par ilgtspējīgu dzīvesveidu un palīdzētu arī jums izdarīt pareizās izvēles!

Cieņā pret sevi un pasauli sev apkārt,
Ilva Bekmane

3 Komentāri

 1. Santa

  Sveiki! Vai grūtniecības laikā var veikt šīs birstēšanās procedūras?

  1. Ilva BekmaneIlva Bekmane (Raksta autors)

   Sveika Santa,
   Diemžēl nebūšu pietiekoši kompetenta, lai atbildētu uz šo jautājumu! Ieteiktu konsultēties ar ārstu! 🙂

 2. Linda

  Kāpēc gan lai nevarētu?…

Pārdomām

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti *