Vegānisks skābais krējums

Man šķiet, ka jebkuram latvietim ir brīži, kad pietrūkst skābais krējums. Man ļoti. Un ne vien tādēļ, ka cenšos uzturā nelietot piena produktus, bet arī tādēļ, ka vietā, kur es dzīvoju, nevar nopirkt labu un īstu krējumu.

Iedomājos par tomātiem ar krējumu, biešu zupu ar karoti krējuma un vienkārši sautētiem dārzeņiem ar krējuma piku pa virsu..mm.. Bērnības atmiņas uzjundīja. Tā nu sāku eksperimentēt ar dažādām interesantām vegāniskajām receptēm! Un ziniet – sanāca man tas krējums. Un manas garšas kārpiņas saka, ka garšo tā kā vajag! I zupā var iemaisīt, i salātiņus uztaisīt.

Tev būs nepieciešamas vien pāris sastāvdaļas un jaudīgs blenderis! Recepti skati zemāk.

Kas nepieciešams?

No šī daudzuma sanāks neliela porcija, kas būs tieši laikā nodegustēšanai un nedēļas ēšanai.

Kas jādara?

Visas sastāvdaļas liek blenderī un blendē vismaz 5-7 minūtes (ilgi un pamatīgi, kamēr konsistence atgādina krējumu). Ja vēljoprojām redzi konsistencē riekstu gabaliņus – jāblendē vēl! Ja gribas šķidrāku, tad pievieno vēl ūdeni, ja biezāku – mazāk ūdeni un vairāk riekstus!

Ledusskapī to var uzglabāt aptuveni 1-2 nedēļas!Ilva Bekmane

Bloga autore

Jau vairāk kā 3 gadus esmu daļa no Biotēkas. Un esmu viena no pirmajām, pie kuras nonāk jaunākie bio produkti un tendences. ''Zaļš'' un bioloģisks dzīvesveids ir mana ikdiena. Tādēļ arī esmu izveidojusi šo blogu, lai dalītos savā kaislībā un zināšanās par ilgtspējīgu dzīvesveidu un palīdzētu arī jums izdarīt pareizās izvēles!

Cieņā pret sevi un pasauli sev apkārt,
Ilva Bekmane

4 Komentāri

 1. Katrīne

  Sveika, ļoti gribās pamēģināt šo recepti!
  Saki, kur Latvijā var iegādāties rauga pārslas? Vai arī tas ir domāts parastais sausais maizes raugs?
  Paldies!

  1. Ilva BekmaneIlva Bekmane (Raksta autors)

   Sveika!
   Nē, rauga pārslas ir cits stāsts! Tas ir de-aktivizēts raugs, kam piemīt pavisam citāda garša nekā parastajam raugam. Rauga pārslas garšo pēc siera un ir ļoti patīkamas kā garšviela. Angliski nosaukums ir Nutritional Yeast.
   Tās var iegādāties dažādos dabīgo preču veikalos, tostarp Biotēkā. Esmu redzējusi arī Stockmann.

 2. Katrīne

  Liels paldies par info ☺️!
  Meklēšu Biotēkā!

Pārdomām

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti *