Jau vairāk nekā gadu esmu pazīstama ar ķermeņa sauso birstēšanos un ciklveidīgi to piekopju, vienmēr pārliecinoties par rezultātiem – posmos, kad aktīvi birstējos, āda ir daudz maigāka, tvirtāka un mirdzošāka! Tā kā man kājās vienmēr ir bijusi sliktāka asinsrite (kopš sevi atceros), meklēju veidus kā iekustināt cirkulāciju ar pašmasāžu. Ja arī Tu vēlies padarīt savu ādu tvirtāku, samazināt celulītu un padarīt savu ādu skaistāku, šis raksts būs noderīgs arī Tev! Apskatu šobrīd sev aktuālākos ”pašmasāžas” rīkus un ieteikumus, kas uzmundrinās ķermeni ar masāžu.
Kādi ir ieguvumi, veicot pašmasāžu?
- Dziļi attīra ādu, noņemot atmirušās šūnas un netīrumus.
- Attīra poras, stiprina saistaudus (stimulējot kolagēna reprodukciju).
- Reizē ar stimulētu asinsriti un attīrītām porām āda spēj absorbēt vairāk skābekļa.
- Stimulē limfas plūsmu, palīdzot celulīta profilaksē un ūdens aiztures mazināšanā.
- Āda izskatās gludāka, tīrāka un tvirtāka.
- Masāža palīdz samazināt ieaugušos matiņus.
- Lieliski palīdz saspringušiem un sāpīgiem muskuļiem, relaksē.
Kā pareizi veikt ķermeņa pašmasāžu?
- Pašmasāžu ar šiem instrumentiem, kurus ņemam rokās un, kas stimulē asinsriti un limfas cirkulāciju, jāveic virzienā uz sirdi.
- Pašmasāžu ieteicams sākt virzienā no pēdām uz ķermeņa augšpusi, izmantojot garus un viendabīgus vēzienus. Vēdera, sirds un padušu zonā veic apļveida vēzienus pulksteņrādītāja virzienā (skatīt ilustrācijā augstāk). Izmantojot masāžas jostu vēzieni vairāk virzās no sāna uz otru sānu un diognālē.
- Nav nepieciešams veikt lielu spiedienu, jo šie masāžas rīki, kurus pieminu rakstā, paši par sevi satur pietiekoši aktīvas šķiedras un eksfoliē ādu arī ar viegliem pieskārieniem – kas tajā pašā laikā nav skrāpējoši un netraumē ādu.
Kā kopt ķermeņa masāžas rīkus?
Tos mazgā ar ķermeņa ziepēm un ļauj izžūt. Es parasti tos novietoju radiatoru tuvumā. Cimdu un masāžas jostu mazgāju un izskaloju pēc katras lietošanas reizes. Sauso birsti mazgāju aptuveni 1 reizi nedēļā. Ja cimdiņš vai josta ir iekrāsojusies, tad tos var izmazgāt arī veļas mazgājamā mašīnā.
Ko es izmantoju?
1. Sausā birstēšanās
- Kā pareizi veikt pašmasāžu ar sauso birsti, esmu rakstījusi šajā rakstā.
- Tomēr vēlos atgriezties un pieminēt to, jo esmu šajā laikā iegādājusies jaunu birsti no Riffi. Tā ir dabīgo saru birste ar noņemamu dižskabārža rokturi – ļoti labas kvalitātes un ideāla mīkstuma. Kājām un ķermeņa priekšējai daļai izmantoju birsti, noņemot rokturi. Savukārt mugurai ļoti ērti noder rokturis.
- Jāpievērš uzmanībai, lai āda būtu sausa, kad notiek birstēšana, tādējādi āda nestraumējas un nobirstējas tieši atmirušās ādas šūnas. Tādēļ to vislabāk veikt pirms dušas! Pēc tam dušā visu noskalojot. Katru ķermeņa zonu nobirstēju ar aptuveni 10 gariem vēzieniem, kamēr āda kļūst viegli sārta. Laba metode ir arī kādas dziesmas uzlikšana fonā un ķermeņa birstēšana vismaz šīs 3-4 minūtes līdz dziesmas beigām, lai sevi nomotivētu.
- Efekts parādās tieši, kad birstēšana tiek veikta katru dienu. Kad to pārstāju veikt, āda pamanās atgriezties iepriekšējā stāvoklī laika gaitā, tādēļ šis ir ikdienas darbiņš, kur sevi ir jādisciplinē, lai redzētu rezultātus. Bet tam veltīt 3 minūtes pirms dušas mēs varam? Lai spriestu par rezultātu, viennozīmīgi iesaku birstēties vismaz 28 dienas, kas ir ādas atjaunošanās cikls. Tomēr pēc savas pieredzes varu teikt, ka āda maigāka kļūst jau pēc pirmajām dienām.
- Kā papildinājums labākam efektam viennozīmīgi ir ēteriskās eļļas. Man pašai ir Florame citronu ēteriskā eļļa, kuru uzpilinu uz sausās birstes pašā sākumā. Citrusu ēteriskās eļļas skaitās stimulējošas un aktivizējošas, papildus stimulējot cirkulāciju. Vēl tieši celulīta profilaksē noderīga ir Florame greipfrūtu ēteriskā eļļa un Florame rozmarīna ēteriskā eļļa.
2. Divpusējs masāžas cimdiņš no Riffi
- Jaunpienācējs manā dušas rituālā. Veidots no eksfoliējošām un masējošām auduma šķiedrām. Tas starp visiem masāžas rīkiem ir vismaigākais, bet tomēr piešķir vieglu asinsrites stimulēšanu.
- Zīmols Riffi ir izstrādājis speciālas masāžas šķiedras, kas neizraisa alerģijas un ir ļoti izturīgas, tādēļ Riffi produkti kalpo ilgi.
- Ja Tev ir jutīga āda, tad šis būs Tev vispiemērotākais, jo sniedz vissaudzīgāko masāžu.
- Lietoju to kopā ar dušas želeju katru dienu, dažkārt ar šo pašu cimdiņu uzklājot uz ķermeņa arī skrubi.
3. Masāžas josta
- Jau mūsu vecmammas ir zinājušas, kas ir ”laba manta”. Atceros, ka vienmēr savai omei vannas istabā redzēju šo jostu un nebiju iedomājusies, ka kādreiz to lietošu pati.
- Šis ir fantastisks masāžas rīks, kas elastīgi pielāgojas ķermeņa aprisēm un ar to var veikt masāžu pat grūti aizsniedzamā vietā kā mugura, kakls, kāju aizmugure, pēdas.
- No sausās birstes šī josta atšķiras ar to, ka tā tiek lietota vannā vai dušā – samitrinot. Tā spēj vienlaicīgi masēt lielākus ķermeņa laukumus.
- Atšķirība ir arī tajā, ka šo jostu var lietot, lai masētu muguru diognālē, ērti saņemot jostas rokturus.
- Masāžas efekts ir izteiktāks un spēcīgāks nekā iepriekš minētajām masāžas cimdiņam, tādēļ šo jostu neizmantoju ikdienā, bet pāris reizes mēnesī, ļoti aktīvai cirkulācijas stimulācijai.
4. Dabīgās dušas želejas
- Jāpiemin, ka ir būtiski šos masāžas rīkus lietot kopā ar dabīgiem dušas produktiem, jo tiek atvērtas un attīrītas poras. Un es nevēlos tajā pašā laikā arī uzņemt ādā nevēlamas vielas.
- Ja vēlies palasīt par to, vai āda var absorbēt vielas no lietotajiem kosmētikas produktiem, blogā par to esmu rakstījusi šeit.
- Šobrīd esmu izvēlējusies Urtekram lavandas dušas želeju ar probiotikām un Attitude jaunās sērijas nomierinošā dušas želeju. Tās lieliski puto un patiesi piešķir aromterapeitisku nomierinošu efektu, tajā pašā laikā neizsausinot ādu. Vairāk par Urtekram un Attitude Super Leaves esmu rakstījusi blogā.
Raksta autore Ilva Jasmīne Bekmane, ilva.jasmine
Sveika! Jautājums par masāžu – vai masējot, piemēram, kājas, sanāk masēt tieši kāju priekšu un aizmuguri, izlaižot kāju sānu daļu? Vai būtībā tā priekša un aizmugure nozīmē arī iekļaujot sānu daļu? Paldies jau iepriekš 🙂
Vienlaikus eju tā kā uz riņķi, kad birstēju kājas. Vispirms birstes vēziens priekšā, tad sāns un aizmugurpuse 🙂