Atzīšos, ka uztura bagātinātāju lietošana ir ļoti radošs process manā ikdienā, jo cenšos ieklausīties savā ķermenī un pajautāt tam, kas vajadzīgs. Vajadzības mainās atkarībā no gadalaika, noslodzes un, protams, arī pašsajūtas. Vados arī no līdzšinējiem ārstu ieteikumiem un apjomīgās informācijas, kas pieejama interneta dzīlēs un grāmatās. Tomēr cenšos tajā neapjukt un nepārsātināties.
Apjaušu, ka mūsdienu cilvēkam VAJAG uztura bagātinātājus, jo pārtika satur mazāku uzturvērtību dažādu iemeslu dēļ vai arī mēs ar savu satraukto dzīvesveidu izsmeļam ķermeņa rezerves.. Lai spēcinātu savu templi, iepazīstinu ar savu šī brīža uztura bagātinātāju ”plauktiņu”. Jāpiemin, ka tas mēdz mainīties un pielāgoju to atšķirībā no uztura. Piemēram šobrīd, ēdu daudz raudzētos piena produktus un fermentētos dārzeņus, tādēļ šajā sarakstā nepieminu probiotikas.
Vēl jāpiemin, ka beidzot esmu sākusi apzināties, cik svarīgi ir izvēlēties LABUS uztura bagātinātājus, kas uzsūcas ķermenī un nav tā sauktais ”dārgais urīns”, kas iziet cauri ķermenim, tur neasimilējoties. Pirms izvēlos uztura bagātinātājus, labprāt palasu atsauksmes, cilvēku pieredzi un arī uzzinu par uzņēmumu. Ja sastāvā ir bioloģiskas sastāvdaļas, kas nav samaisītas ar nevajadzīgām apjomu palielinošām vielām,tas jau ir ļoti veicinošs faktors manai izvēlei. Visi rakstā pieminētie uztura bagātinātāji ir no veikalu tīkla LIVIN.
Eļļas Koks BIO melno ķimeņu eļļa
Šo eļļu lietoju galvenokārt tādēļ, ka tās garša mani tik ļoti uzrunā un patīk (domāju, ka tas, kas mums kārojas – arī pasaka to, kas mums vajadzīgs). Otrs nenoliedzams faktors ir šīs eļļas labā slava visā pasaulē un apstiprināta labā iedarbība! Bet par visu pēc kārtas. Augs Nigella Sativa latviski tiek sauktas par melno ķimeni, melno kuminu jeb melnsēklīti. Ir veikti neskaitāmi pētījumi, kas apstiprina melno ķimeņu labvēlīgo ietekmi uz ķermeni!
Šo pētījumu patiešām ir daudz. Eļļa ir efektīvi sevi apliecinājusi pret dažādām kaitēm – vēzi, asinsvadu slimībām, diabētu, orgānu bojājumiem. Tā uzlabo ķermeņa dabīgo aizsardzības sistēmu. Ieteicamā dienas deva ir aptuveni 1 tējkarote dienā, kuru es visbiežāk pārleju salātiem vai citiem dārzeņu ēdieniem un tā patīkami atdzīvina to garšu un padara austrumniecisku.
Eļļas Koks BIO naktssveces eļļa
Vairāki speciālisti man teikuši, ka sievietei ir jādzer naktssveces eļļa. Un arī to, ka preparātus ļoti labi lietot to dabīgajā veidā (piemēram pulverveidā vai šķidrā veidā, lai tie labāk uzsūktos). Naktssveces eļļa satur gamma-linolēnskābi, kas ir ļoti vērtīga taukskābe (sastopama arī gurķenes sēklu, upeņu sēklu un kaņepju sēklu eļļās). Pateicoties gamma-linolēnskābei, naktssveces eļļa pazīstama kā lieliska sievišķās veselības veicinātāja, palīdzot PMS (kas man ir izteikts), krūšu sāpēm, ekzēmai, kā arī kaulu un asinsvadu sistēmai. Atzīšos, ka pie garšas ir jāpierod, bet šis ir dabīgākais veids kā uzņemt naktssveces eļļu. Ieteicamā dienas deva ir apmēram 1 tējkarote. Pe
riodiski pamainu tās lietošanu kapsulās un šķidrā veidā.
Phytoceutic uztura bagātinātājs onagre bourrache
Šis ir bioloģiskās naktssveces eļļas, gurķenes eļļas un E vitamīna apvienojums kapsulā! Nosaukums uztura bagātinātājam šāds, jo naktssvece – “onagre” (franču val.) un gurķene – “bourrache” (franču val.). Tātad, gamma-linolēnskābe ir iegūta ne tikai no naktssveces eļļas, bet arī no gurķenes eļļas. E vitamīns papildinājumam kā antioksidants un skaistuma vitamīns. Iepakojuma pietiek 2 mēnešu lietošanas kursam (ja tiek ievērota ieteicamā dienas deva, kas ir 3 kapsulas).
Jāpiemin, ka naktssveces eļļu kā preparātu kapsulās esmu dzērusi jau neskaitāmus gadus, tomēr neesmu manījusi nekādu atšķirību, līdz brīdim, kad sāku pievērst uzmanību uztura bagātinātāju ražotājiem, to tehnoloģijām, izmantotajām vitamīnu formām..
Diet Market BIO kurkumas sula
Ērtākais veids kā uzturā lietot kurkumu! Jo līdz šim ne tik veiksmīgi sanāk izmantot kurkumas pulveri ikdienas kulinārijā, it īpaši vasarā, kad kurkumas latte ir mazāk populāra un sildošas zupas vai sautējumi tiek gatavoti retāk. Pluss arī tāds, ka
pateicoties sulā esošajai ēteriskajai eļļai, kurkumīns ātri un labi uzsūcas cilvēka organismā. Tiem, kuri vēl nav dzirdējuši par kurkumu – tā ir viena no vērtīgākajām garšvielām, kurkumīns palīdz kontrolēt iekaisuma procesus organismā un stiprināt vispārējo ķermeņa veiktspēju. Lietoju no rīta pirms ēšanas 1 ēdamk. tīrā veidā, uzdzerot pa virsu ūdeni. Klāt ieteicams pievienot maltus melnos piparus, lai kurkuma labāk uzsūktos organismā. P.S. Šo sulu man ieteica radiniece, kura pēc vairāku mēnešu kurkumas sulas lietošanas pamana ļoti labus rezultātus psoriāzes ārstēšanā.
Higher Nature DRIVE! uztura bagātinātājs
Pēc nosaukuma spriežot nebiju iedomājusies, ka man varētu būt nepieciešams šis preparāts, jo jūtos vasarā diezgan sprigana. Tomēr papētot šī uztura bagātinātāja saturu, sapratu, ka tas ir ļoti vērtīgs daudziem no mums, it īpaši veģetāriešiem un aktīva dzīvesveida piekritējiem, jo sastāvā ir arī vitamīns B12, B6, niacīns, cinks un citas ļoti vērtīgas minerālvielas, par kuru pietiekamību gribas parūpēties.
Vēlos arī paslavēt Higher Nature produkciju, jo dzirdu ļoti daudz labu vārdu par to. Viņu produktu sastāvā nekad neizmanto ĢMO un iekļauj tikai rūpīgi pārbaudītas sastāvdaļas, nesatur piesārņojumu un priekšroku dod organismā viegli asimilējamām uzturvielu formām, kas ļauj samazināt iespējamu alerģisku reakciju vai nepanesamības risku.
Dr. Jacob’s Granaimun uztura bagātinātājs
Vienmēr stāv mājās nebaltām dienām, kad jūtu to, ka imunitāte sašķobās. Skābs un jaudīgs. Iepilinu aptuveni 30 pilienus karotē, paturu mutē un spēcinos. Sastāvā ir granātābola un plūškoka polifenoli, kas iedarbojas ātri, jo Dr. Jacob’s izmanto dzīvās fermentācijas metodi. Šie polifenoli spēcina mutes gļotādu un arī organisma dabīgās aizsargspējas. Sastāvā arī cinks un selēns, kas ir antioksidanti un stiprina imunitāti un vitamīns B2. Ja kāds vīruss vai saaukstēšanās jau pieķērusies, tad ieteicamo devu var palielināt.
Dr. Jacob’s D3 vitamīna pilieni
Šķiet, ka D vitamīna mērījumu salīdzināšana latvietim ir jau kā hobijs. Bet jokus pie malas. D vitamīns tiešām ir ļoti būtisks. Patiesībā tas nav vitamīns, bet gan hormons, kas spēj labvēlīgi ietekmēt aptuveni 1,000 gēnus organismā! Viens no šiem gēniem atrodas smadzenēs tryptophan hydroxylase 2 (TPH2), kura gala produkts ir serotonīns – laimes hormons! Zinātnieki mūsdienās pamazām sāk vilkt paralēles ar D vitamīna trūkumu un depresijas pazīmēm! Tas, protams, nav vienīgais – D vitamīns atbild arī par kaulu veselību un neskaitāmiem vielmaiņas procesiem.
Viens ir skaidrs, D vitamīns ir vitāli svarīgs. Lai dabīgi uzņemtu D vitamīnu un aktivizētu tā uzsūkšanos, ieteicams vismaz 3 reizes nedēļā 15-20 minūtes uzturēties saulē bez aizsardzības – atklājot saulei pēc iespējas vairāk ādas laukumus un arī nevelkot saulesbrilles. Ja tomēr saulīte tik bieži neparādās, tad būtu svarīgi lietot papildus D vitamīnu uztura bagātinātāja formā, jo no pārtikas produktiem mēs praktiski nevaram to uzņemt. ( Dr. Jacob’s D vitamīna pilienu 1 iepakojums pietiek vairāk kā 1 gadam!).
Zaļā Paciņa spirulīna
Jāatzīst, ka spirulīnas lietošanai uzturā vajag disciplinēties. Tomēr jūtu būtisku jēgu to darīt. Spirulīna ir aļģe, kas satur visas neaizstājamās aminoskābes, 65% olbaltumvielu, magniju, dzelzi un kalciju. Esmu dzirdējusi arī to, ka cilvēka organisms ļoti labi spēj asimilēt aļģes! Spirulīnas aļģe satur arī daudz vitamīnu un minerālvielu – B1, B2, B3, B6 un B12, E vitamīnus, beta karotīnu, kalciju, magniju, dzelzi, kāliju un cinku. Šie vitamīni un minerālvielas piedalās neskaitāmos ķermeņa procesos un arī pamanu, ka spirulīna sniedz enerģiju! Lietoju to, iemaisot 1/3 tējkarotes ūdens glāzē un dažkārt pievienoju arī miežu asnu pulveri, kas palīdz spirulīnai uzsūkties.
Raksta autore Ilva Jasmīne, Bekmane, @ilva.jasmine
Nesenie komentāri