Intervija ar bio pārtikas zīmolu vadītāju Egiju Paroli. BIO industrija nemelo.

Turpinu aizsākto interviju sēriju ar manām Biotēkas kolēģēm. Jeb arī tā sauktajiem insider cilvēkiem, kuri ir tiešā veidā saistīti ar dabīgu dzīvesveidu un dabīgajiem produktiem. Pirmo interviju ar Agnesi Banderi, lasi šeit.

Šoreiz intervija ar mūsu Egiju. Pateicoties viņai – Biotēkas plauktos vienmēr ir interesanti un jaunākajām pārtikas tendencēm atbilstoši produkti un tiek sadzirdēts tas, ko mūsu klientiem ļoti, ļoti kārojas. Egija Biotēkā ir atbildīga par bio pārtiku, 27 pārtikas zīmoliem! Vienmēr esmu brīnījusies, kā viņa spēj izauklēt un uzmanīt tik daudz zīmolu, kas ceļo uz Biotēku no visas pasaules.

Par dažiem cilvēkiem mēs vienkārši zinām, ka ir kaut kāda mistiska sakritība, ka jūs esat satikušies tieši konkrētā vietā un laikā. Tā kā pirms 3 gadiem sāku strādāt Biotēkā, tieši saistībā ar bio pārtiku, mums ar Egiju izveidojās īpašs kontakts un tā sauktā ‘’bio pārtikas komanda’’. Pat strādājot dien dienā kopā un sēžot blakus galdos, arī ārpus darba laika, vienmēr ar prieku vēl satikāmies uz kādu kafijas tasi un čalojām par mazliet mistiskām un ezotēriskām tēmām.

Šķiet, ka ļoti daudzi Egijas ieteikumi man nāca tieši īstajā vietā un laikā, pēc viņas ieteikumiem sāku apmeklēt jogas kursu un pieteicos uz vizīti pie fantastiskas ajūrvēdas speciālistes, kas tiešā veidā ir ļoti mainījusi manu dzīvi un paradumus! Kā arī, jāsaka, ka vērojot Egijas nopietno darba ētiku un organizētību, pirmo reizi dzīvē nopirku plānotāju un realitātē arī to sāku dien dienā izmantot 😊

Tātad, šoreiz intervija ar mūsu Egiju!

Drošvien, vislabāk ir sākt visu no sākuma. Kā Tu nonāci līdz Biotēkai un veselīgam dzīvesveidam?

Kādēļ esmu Biotēkā? Viss ir pavisam vienkārši un tajā pašā laikā ļoti zīmīgi. Es noteikti esmu teiciena piekritēja ka, “Viss notiek tieši tā kā tam ir jānotiek”. Un tā mans veselīgāka dzīvesveida ceļš Biotēkā jau iesācies 3 gadus, iet kā pa kalniem un pa lejām.

Kā jau lielākai daļai cilvēku, tas bija tieši veselības dēļ. Bija tāds milzīgs transformācijas laiks man pašai, kad atstāju savu 11 gadus ilgo darba vietu un vēlējos pārmaiņas dzīvē. Veselīgāku dzīvesveidu ļoti palīdzēja uzsākt Happy Whispers domubiedru forums. Domāju, ka šis forums veidoja piederības sajūtu un atbalstu.

Un līdz ar šo brīdi parādījās arī iespēja strādāt Biotēkas uzņēmumā. Šaubu par to, ka vēlos strādāt tieši ar bio produktiem nebija vispār. Lai būtu interesantāk, izvēlējos tieši darboties ar bio pārtiku. Strādājot ar dabīgajiem produktiem, aizvien vairāk sāku apzināties to nozīmi un iemantoju ticību, ka tieši šādi produkti mums ir jāpērk un jālieto uzturā!

Dzirdu, ka cilvēki saka par to, ka BIO industrija ir mākslīgi izveidota. Ko Tu domā par to?

Nepiekrītu tam. Esmu satikusi mūsu bio zīmolu īpašniekus un pārstāvjus – viņiem mirdz acis un iedegas sirds par pašu produktiem. Viņi ir spējīgi likt roku uz sirds un pastāstīt par ik katru produkta augšanas stadiju un sagatavošanas soli. Protams, tas nav tikai stāsts. Arī sertifikāts un visdažādākās pārbaudes apstiprina to, ka produkts ir 100% dabīgs un bioloģisks!

Turklāt arī garša. Domāju, ka ļoti daudzi ir spējīgi pateikt garšas atšķirības starp bio un ne-bio produktiem. Kā arī, kā lai citādi izskaidro, ka pievēršoties dabīgākiem produktiem, tajā pašā laikā sāk zust dažādas veselības problēmas?

Domāju, ka ne man vienīgajai interesē. Kuri ir Tavi mīļākie, TOP 5 dabīgie produkti?

Cosmoveda Ceilonas kanēlis. Tā kā pati piekopju uzturu pēc Ājurvēdas, man ļoti mīļš ir šis pārtikas zīmols Cosmoveda. Visi produkti tiek ražoti pēc Ājurvēdas tradīcijām un principiem. Tostarp, īstas un autentiskas garšvielas! Daudzi nemaz neapzinās kā ir jāgaršo īstam kanēlim. Tādēļ, lūk, viens no maniem favorītproduktiem ir Cosmoveda Ceilonas kanēlis, kuru mīlu pievienot pie kafijas un ikrīta putras!

Attēlu rezultāti vaicājumam “cosmoveda ceylon”Rapunzel mandeļu sviests. Vienmēr būs atrodams manās mājās. Našķis, ar kuru atļaujos sevi palutināt. Ļoti daudzveidīgi pielietojams – var pievienot rīta putrai, uzsmērēt uz maizītes, pagatavot desertus vai arī tāpat, pa tieši no burciņas pa karotei! Turklāt nesatur cukuru.

Rapunzel mandeļu sviests (muss)Rapunzel kokosriekstu batoniņš ar tumšo šokolādi. Mans visvisiecienītākais saldums. Sākumā nemaz nevarēju noticēt, ka bioloģisks saldums var garšot gluži kā bounty. Turklāt sastāvs šim Rapunzel gardumam ir ideāls – tikai kokosrieksti un tumšā šokolāde.

Attēlu rezultāti vaicājumam “rapunzel kokos”Bellapierre birstošais pūderis. Šo pūderi jau esmu ieteikusi visām savām draudzenēm. Man vienmēr ir svarīgs efekts – šis pūderis to arī sniedz! Matē, nosedz, labi klājas un ļoti labi pielāgojas ādas tonim, neradot maskas efektu. Un vēl pietam dabīgs – viss kas nepieciešams!

Attēlu rezultāti vaicājumam “bellapierre powder”Attitude universālais tīrīšanas līdzeklis jeb “Pandiņa”. Mēs Biotēkā esam iesaukušas šo līdzekli par ‘’pandiņu’’, pavisam vienkārša izskaidrojuma dēļ – tam uz iepakojuma ir pandas zīmējums 😊 Ja vēlies sākt tikai ar vienu dabīgo mājas tīrīšanas līdzekli – sāc ar šo! Ar to var tīrīt pilnīgi visas virsmas un tas ir ļoti efektīvs, ja pareizi lietots. Uzsmidzini uz virsmas, paturi pāris minūtes un noslauki ar salveti vai lupatiņu!

ATTITUDE UNIVERSĀLAIS TĪRĪŠANAS LĪDZEKLIS AR CITRUSU SMARŽU

Sekojot ārvalstu tendencēm, varu novērot, ka gandrīz ik dienas ir kādi neparasti jaunumi. Kādas Tu tendences prognozē Latvijā bio pārtikas jomā?

Tendences bio jomā Latvijā tomēr atšķiras no pasaules tendencēm. Jo visbiežāk novēroju to, ka Latvijā produkti kļūst aktuāli ar laika nobīdi. Pasaulē kokosriekstu sviestu slavināja jau pirms 5 gadiem, Latvijā to dara pēdējā gada laikā.

Bet vairāk atbildot uz jautājumu par tendencēm. Šķiet, ka vairāk vēlētos atbildēt par to, kādas tendences es tieši vēlētos! Ceru redzēt vairāk produktu, kuriem pieaug uztura terapeitiskā vērtība un ieguldījums ķermeņa balansēšanā. Piemēram, produkti, kuri jau ir bagātināti ar terapeitiskajām garšvielām un superfoodiem! Viss vienā! Jo ēdiens ir mūsu zāles! Un tādējādi arī būtu iespējams cilvēkiem ietaupīt laiku, nevis prātot, kā, lai sakombinē neskaitāmus superfoodus.

Kāds būtu Tavs ieteikums pilnīgam iesācējam, kas vēlas pamazām pāriet uz bioloģisko produkciju?

Ja cilvēks ir nolēmis pāriet uz bioloģiskiem produktiem un nezina ar ko sākt, tad mans ieteikums būtu pirmkārt saprast, kādas preču grupas ikdienā visvairāk lietojam? Varbūt, katru rītu ēd auzu pārslu putru un dzer kafiju? Sāc ar to! Un pārējo jau pamazām. Graudaugi ir visvairāk ķīmiski apstrādātie produkti, tā kā vajadzētu apdomāt to avotu.

Vai arī varbūt var pieiet no veselības puses. Piemēram, cilvēkiem ar alerģijām vai hormonālajām problēmām būtu būtiski izvēlēties dabīgās kosmētikas produktus – dezodorantus, zobu pastas, krēmus.

Iesaku arī vispirms iepazīties ar produkcijas klāstu un sortimentu internetā, neizejot no mājām. Piemēram Biotēkas veikalā www.bio.lv. Sastādīt sarakstu, kuri produkti varētu interesēt, izrēķināt nepieciešamos resursus. Un tad jau ar gatavo sarakstu var doties uz veikalu aptaustīt pašus produktus, izjautāt pārdevējas, vai arī pasūtīt turpat interneta veikalā!

 Ilva Bekmane

Bloga autore

Jau vairāk kā 3 gadus esmu daļa no Biotēkas. Un esmu viena no pirmajām, pie kuras nonāk jaunākie bio produkti un tendences. ''Zaļš'' un bioloģisks dzīvesveids ir mana ikdiena. Tādēļ arī esmu izveidojusi šo blogu, lai dalītos savā kaislībā un zināšanās par ilgtspējīgu dzīvesveidu un palīdzētu arī jums izdarīt pareizās izvēles!

Cieņā pret sevi un pasauli sev apkārt,
Ilva Bekmane

Pārdomām

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti *