Tests: Salīdzinu tonālos krēmus – Mac, Bourjois, Sante, Dr. Hauschka

Vai dabīgā dekoratīvā kosmētika var konkurēt ar selektīvo un profesionālo kosmētiku? Šoreiz veicu testu, salīdzinot trīs konvenciālos tonālos krēmus: MAC un Bourjois, kā arī trīs dabīgos tonālos krēmus: Dr. Hauschka un Sante. Šoreiz testu vēlos izvērst mazliet plašāku un objektīvāku, vērtējot arī kosmētikas sastāvu, kas principā ir primārais iemesls, kādēļ esmu pārgājusi uz dabīgo kosmētiku. Tostarp vērtēju arī piemērotību ādas tipam, tonālā krēma pamattoni un rezultātu.

Jau iepriekš blogā esmu testējusi skropstu tušas: MAC, Helen Rubinstein un Sante. Rezultātu lasi šeit.

Dr. Hauschka tonālais krēms vs. Bourjois Healthy mix tonālais krēms

Bildē: Pa labi Dr.Hauschka, pa kreisi Bourjois

Šķita interesanti salīdzināt šos divus tonālos krēmus, jo Dr. Hauschka tonālais ir ļoti populārs no dabīgās kosmētikas, bet Bourjois ir ļoti populārs no masu kosmētikas. Salīdzinu šos abus produktus, jo tie ir bagātināti ar dažādiem augu ekstraktiem un liek ādai izskatīties veselīgai. P.S. Lūdzu nenosodiet par šiem toņiem. Vasarā tie ir tieši laikā un šobrīd necenšos savu sejas toni padarīt 5 reizes tumšāku!

Dr. Hauschka tonālais krēms

 • Sastāvs: Dabīgi sertificēta kosmētika. Sastāvs uz ūdens bāzes, pievienoti minerālu pigmenti, hohobas eļļa, kokosriekstu eļļa, aprikožu kauliņu eļļa un ēteriskās eļļas. Lai arī sastāvā ir tik daudz eļļas, pats tonālais krēms nav taukains un pat šķiet nedaudz sausinošs. Tā kā man mēdz būt sausāka āda, šo situāciju laboju, sajaucot to ar dabīgu mitrinošu krēmu.
 • Ādas tips: Normālai, kombinētai, taukainai (sausai ādai apakšā prasīsies treknāks krēms).
 • Pamattonis: neitrāls, viegli silts.
 • Rezultāts: Šķiet, ka saplūst ar ādu un no malas ne maz nevar pateikt, ka tiek lietots tonālais krēms. Ja vēlos nomaskēt vairāk ādas nepilnības, lietoju konsīleri.
 • Sedzamība: viegla līdz vidēja, ja uzklāts vairākās kārtās.
 • Triki: Hauschka grima mākslinieks iesaka pirms tonālā krēma uz sejas uzklāt pūderi, kas padarīs šo tonālo krēmu maskējošāku!
 • Spriedums: Man patīk un lietošu arī turpmāk, jo jūtu, ka āda kļūst veselīgāka, lietojot šo tonālo krēmu. Labs ikdienas lietošanai.
 • Var iegādāties Biotēkā un www.bio.lv, cena: 23,95

Bourjois Healthy Mix tonālais krēms

 • Sastāvs: Nav labs. Nākamajā dienā pēc šī krēma lietošanas uz sejas man parādās izsitumi. Sastāvā atradu 3 augļu ekstraktus– ābolu, aprikožu un meloņu. Par āboliem un aprikozēm vēl okei. Bet ko tur dara melone? Pieļauju, ka šie ekstrakti vairāk kalpo smaržai nevis efektam. Sastāvā mani biedē Cyclopentasiloxane, PEG-10 Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Sodium Benzoate un Benzoic Acid. Šīs sintētiskās sastāvdaļas ir potenciāli kancerogēnas un var izraisīt alerģijas. Bet, ja kopumā vērtē šī tonālā krēma sastāvu, tad ir redzēti vēl trakāki.
 • Ādas tips: sausai āda
 • Pamattonis: silts
 • Rezultāts: glowy, mirdzošas ādas efekts + alerģija
 • Sedzamība: vidēja
 • Spriedums: Zinu, ka ļoti daudziem patīk šis tonālais krēms, jo liek ādai izskatīties veselīgai un mirdzošai. Bet uzskatu, ka tas ir tikai plāksteris, kas var tikt izmantots, piemēram, ejot uz pasākumiem. Jāpiebilst, ka patiesi veselīga āda izskatīsies, ja labi rūpēsies par savu veselību un ieviesīsi labu ādas kopšanu, kas dos rezultātus ilgtermiņā.

Sante kompaktais krēmveida pūderis vs. MAC lightful C krēms, SPF 30

Bildē: Pa labi Sante, pa kreisi Mac

Pirms pievērsos dabīgajai kosmētikai, labprāt lietoju profesionālo kosmētiku. MAC kosmētika vizāžistu aprindās ir ļoti atzīta – jo efekts ir lielisks. Bet kā tad ir ar sastāvu? Salīdzinu šo tonālo krēmu ar Sante kompakto krēmveida pūderi, kas arī piedāvā rozīgu pamattoni un glowy, jeb mirdzošas ādas efektu.

Sante kompaktais krēmveida pūderis

 • Sastāvs: Bioloģiski sertificēta kosmētika. Vegāniska. Ļoti bagātīgs un mitrinošs sastāvs ar augu eļļām – hohobas, saulespuķu, mandeļu, šī sviestu, vīnogu kauliņu. Tādēļ pat grūti spriest, kādēļ šis produkts ir nosaukts par pūderi, ja patiesībā tas ir kompaktais tonālais krēms. Šīs sastāvdaļas produktu veido biezu un mitrinoša.
 • Ādas tips: Sausai ādai
 • Pamattonis: rozīgs
 • Rezultāts: veselīgi mirdzoša un vienmērīgi izlīdzināta āda. Diezgan spēcīgs un trekns produkts, kas sajūsminās sausas ādas īpašnieces. Taukainai ādai var būt par smagu.
 • Spriedums: Pavisam ērti lietojams iepakojums ar spogulīti un sūklīti. Tomēr izvēlos šo produktu uzklāt ar tonālā krēma otiņu. Var būt nepieciešams lietot šo produktu kopā ar matējošu pūderi, jo dienas laikā āda sāk spīdēt. Īpaši patīkams produkts ziemas laikā, lai pasargātu ādu no vēja un aukstuma.
 • Var iegādāties Biotēkā un www.bio.lv, cena: 9,20

MAC lightful C krēms, SPF 30

 • Sastāvs: Pirmajā mirklī man šķita, ka šis produkts ir ‘’visnevainīgākais’’ no visiem 3 konvenciālās kosmētikas tonālajiem krēmiem, kurus testēju. Bet papētot sastāvu jāsecina, ka patiesībā šis pēc sastāva ir visnepatīkamākais. Jo sastāvā ir Oxybenzone, kas kalpo kā saules aizsardzības filtrs, bet.. Šī sintētiskā viela ir atzīstama par ļoti toksisku (8 balles no 10). Interesanti, ka Japānā šīs vielas izmantošana kosmētikā ir ierobežota. Jāpiemin, ka šī produkta sastāvdaļu saraksts ir nu ļooti garš, kas arī neiepriecina.
 • Ādas tips: visi ādas tipi
 • Pamattonis: rozīgs
 • Rezultāts: Efekts ir OK, bet nekas fenomenāls. Viegli mirdzošs un izlīdzināts sejas tonis.
 • Sedzamība: Viegla
 • Spriedums: Produkta efekts ir tieši tāds, kādu varētu gribēties ikdienas lietošanai + saules aizsardzība. Bet Oxybenzone sagrāva visas ilūzijas, kas varētu rasties par šo produktu. Tas noteikti nav tas, ko es gribētu katru dienu likt uz savas sejas.

Sante MATTE  matējošs minerālu tonālais krēms vs. MAC Longwear  tonālais krēms

Bildē: Pa labi Sante, pa kreisi Mac

Un cik konkurētspējīgs ir šis duo? Abi produkti ir ar neitrālu pamattoni un sola sedzošu efektu.

Sante MATTE matējošs minerālu tonālais krēms

 • Sastāvs: Bioloģiski sertificēta kosmētika. Vegāniska. Sastāvs bagātināts ar minerālu pigmentiem, mandeļu eļļu un ēteriskajām eļļām. Sastāvā arī aktīvajai sastāvdaļai Evermat™, kas tiek iegūta no Enantia Chlorantha koka mizas, šī sastāvdaļa ir sevi pierādījusi, dziedējot dažādus iekaisumus. Ražotājs sola arī, ka laika gaitā šis tonālais krēms var palīdzēt samazināt poras.
 • Ādas tips: ražotājs dod informāciju, ka šis tonālais krēms piemērots visiem ādas tipiem.
 • Pamattonis: neitrāls
 • Rezultāts: viegli matējošs un pūderīgs, pati produkta konsistence atgādina suflē. Tas nav tik matējošs kā varētu sagaidīt. Ļauj ādai viegli mirdzēt.
 • Sedzamība: viegla līdz vidēja
 • Triki: Vēl cenšos piešauties šim tonālajam krēmam un saprast, ar kādu uzklāšanas tehniku tas sniedz vislabāko rezultātu. Šķiet, ka vislabāk šo produktu uzklāt ar pirkstiem vai sūklīti.
 • Spriedums: Tā kā man nav nepieciešams matējošs tonālais krēms, mēģināju šo tonālo krēmu klāt uz treknāka sejas krēma, kas nebeidzās pārāk veiksmīgi. Domāju, ka kombinācijā ar vieglu sejas serumu vai fluīdu var iegūt daudz labāku rezultātu.
 • Var iegādāties Biotēkā un www.bio.lv, cena: 9,10

MAC Pro Longwear tonālais krēms

 • Sastāvs: Kopumā šis tonālais krēms nav pēc sastāva ārkārtīgi traks, bet nav arī dabīgs, jo sastāvā ir šādas tādas šaubīgas sintētiskās vielas, kas var izraisīt alerģijas un nav vēl kārtīgi izpētītas: Phenoxyethanol, PEG-10 Dimethicone, Cyclopetasiloxane, u.c. Domāju, ka jābūt ļoti uzmanīgam ir šādām vielām, par kurām ir ļoti maz informācijas un tiek rakstīts, ka tās iespējams ir kancerogēnas. Man personīgi ir mierīgāks prāts, ja šādas vielas cenšos izslēgt.
 • Ādas tips: sausai un kombinētai ādai
 • Pamattonis: neitrāls
 • Rezultāts: glowy, viegli mirdzošs
 • Sedzamība: vidēja līdz pilnas sedzamības
 • Spriedums: Man šis tonālais krēms ir paticis ilgus gadus, jo liek ādai izskatīties veselīgai, mirdzošai un perfektai. Tomēr, tāpat kā Bourjois gadījumā, šis var kalpot kā īstermiņa plāksteris. Noteikti neieteiktu ikdienas lietošanai.


Ilva Bekmane

Bloga autore

Jau vairāk kā 3 gadus esmu daļa no Biotēkas. Un esmu viena no pirmajām, pie kuras nonāk jaunākie bio produkti un tendences. ''Zaļš'' un bioloģisks dzīvesveids ir mana ikdiena. Tādēļ arī esmu izveidojusi šo blogu, lai dalītos savā kaislībā un zināšanās par ilgtspējīgu dzīvesveidu un palīdzētu arī jums izdarīt pareizās izvēles!

Cieņā pret sevi un pasauli sev apkārt,
Ilva Bekmane

14 Komentāri

 1. Anna

  Kāpēc silikonu savienojumu ir slikti? Vai visi silikonu saturoši savienojumi ir vienādi kaitīgi?
  Redzēju tos arī šampūnos, kas pārdodas biotekā. Līdz galam nesaprotu kādas var būt sekas. Bet īstenībā tie ir gandrīz visas krēmveida dekoratīvās un kopšanas kosmētisko līdzekļu sastāvā, vismaz tāpēc ka tie ir lēti un pieder patīkami konsistenci.

  1. Ilva BekmaneIlva Bekmane (Raksta autors)

   Sveika, saki, kuros šampūnos šie silikoni ir? Man ir zināms tikai viens zīmols, kurā agrāk lika silikonus, bet vairs nē.
   Ja runa ir par šampūniem, tad es ieteiktu pamēģināt Urtekram šampūnus. Tiem ir ļoti laba konsistence, labi puto un tas viss bez silikonu klātesamības 🙂

   1. Anna

    Piemēram, šampūns firmas Jason ar hohobu (https://bio.lv/index.php?id_product=985&controller=product&id_lang=6)
    Ar ko Urtekram šampūni atšķiras no citiem?
    Vispār vairāk jau krēmi interesē.

    Kāpēc silikonu savienojumu ir slikti? Vai visi silikonu saturoši savienojumi ir vienādi kaitīgi?

   2. Ilva BekmaneIlva Bekmane (Raksta autors)

    Urtekram šampūni manā izpratnē ir ar visvienkāršāko sastāvu un nekad mani vēl nav pievīluši 🙂
    Esmu blogā rakstījusi vairākkārt par tiem. Šeit ir raksts par visu zīmolu https://bioblogs.lv/iespejams-visdabigakais-kosmetikas-zimols-urtekram/

    Ja par silikonu Jason šampūnā, tad skatos, ka ir šāds info – Silikons amodimethicone formā ir ūdenī šķīstošs. Nevajag īpašus šķīdinātājus, lai dabūtu to ārā no matiem. Līdz ar to sanāk, ka viņš vienkārši “apvijas” ap matu, nekur dziļāk netiekot un pēc tam nomazgājas.
    Par silikoniem kopumā – esmu lasījusi, ka tie nav kārtīgi izpētīti un to ietekme pašlaik nav 100% skaidra. Un tieši tāpat ir patiesībā ar lielāko daļu nesaprotamo un sintētisko vielu. Tā kā neesmu tiesīga apgalvot, ka silikoni ir slikti vai labi. Varu tikai teikt, ka pēc savas pieredzes es izvēlos produktus, kuros ir pēc iespējas labāks sastāvs :). Šķiet, ka silikoni ādas kopšanas produktos un krēmos mani biedē vairāk nekā matu kopšanas produktos. Bet tā ir mana personīgā pārliecība.

 2. Laura

  Forši! Man pilnīgi pašai tagad prasās pievērst uzmanību sastāviem!! Zinu ka selektîvà un profesionālā kosmētika nav pārāk laba sastāvu dabīguma ziņā, bet jācenšas atrast mazākais ļaunums no visiem! 🙂

  1. Ilva BekmaneIlva Bekmane (Raksta autors)

   jā, tā man arī šķiet 🙂 bet tagad dabīgā kosmētika kļūst aizvien labāka un efektīvāka..

 3. Anete

  Es nesaprotu, kāpēc salīdzinājumam ir izvēlēti organiskie un “ķīmiskie” krēmi? Kādu rezultātu jūs vēlējāties panākt? Jā, MAC, Bourois nav organiskās kosmētikas preces? Tas jebkurā gadījumā ir skaidrs. Kāpēc nevarēja salīdzinājumam paņemt kādu no Douglas un Drogas veikala precēm, kuru tie nostāda kā biokosmētiku?

  1. Ilva BekmaneIlva Bekmane (Raksta autors)

   Paņēmu to, kas man ir mājās un ko kādreiz esmu pirkusi 🙂 Mērķis bija salīdzināt produktu sastāvus un rezultātus. Un parādīt, ka dabīgā kosmētika var būt līdzvērtīga un efektīva! Kā arī varbūt atvērt dažiem acis un paskaidrot, kas tad īsti ir tajos sastāvos.

 4. Emīlija

  Sveika! Vēlējos pateikt Tev lielu paldies par to, ka dalies ar mums. Tieši pēc Taviem instagram storijiem un blogiem momentāli izmetu Mac tonālo krēmu un iegādājos Santes. Man visu dzīvi sejas āda ir ļoti jūtīga un tiešām drausmīgā stāvoklī, reaģē uz VISU! Tieši tāpēc jau gadus 4 atsakos no saldumiem, fast-foodiem, piena utt. Bet tas līdz galam nepalīdzēja, nevarēju saprast, kur ir vaina. Nomainīju uz dabīgo kosmētiku un IR redzami rezultāti, nekad iepriekš pat neiedomājos, ka kosmētikā varētu būt kas tik slikts. Šķiet tikai, ka varētu būt vēl labāk. Kuru tonālo krēmu no biotēkas Tu ieteiktu patiešām jūtīgai ādai? Katru reizi kad dodos uz biotēku ir vai nu ļoti aizņemtas pārdevējas, vai nu pilns ar maziem bērniem un mammām, kad nu tiešām nesanāk pavaicāt, kas būtu vislabāk. Paldies Tev liels, tieši Tu mudini pamēģināt ko jaunu un veselīgu, dzīvei labāku!

  1. Ilva BekmaneIlva Bekmane (Raksta autors)

   Emīlij, paldies Tev, mīļš, par komentāru! Prieks, ka varu palīdzēt 🙂
   Varbūt ir vērts pamēģināt tonālo krēmu vai kompakto krēmveida pūderi no zīmola Sante? Man šķiet, ka šo produktu sastāvs un formula ir pietiekoši maiga un viss sastāvā ir dabīgs.

 5. Annija

  Esmu jau vairākus gadus pārgājusi uz bio kosmētiku (šobrīd dr.Hauschka tonālo krēmu). Esmu ļoti apmierināta, un patīk tas, ka ikdienā sejas āda izskatās dabiska! Paldies par šo rakstu, interasanti bija lasīt, prasījās vēl foto ar seju, piem, dienas sākumā un beigās.

  1. Ilva BekmaneIlva Bekmane (Raksta autors)

   Paldies Annija!
   Ne-reti http://www.instagram.com/bioblogs demonstrēju dekoratīvo kosmētiku un tās noturību! 🙂

 6. RS

  Sveika! Kurš no šiem dabiskajiem tonālajiem ir vissedzošākais/vismaskējošākais? Paldies par atbildi.

  1. Ilva BekmaneIlva Bekmane (Raksta autors)

   Sveiki!
   Manuprāt Sante kompaktais krēmveida pūderis ir vissedzošākais 🙂 bet atsevišķām ādas nepilnībām tiešām ieteiktu izmantot konsīleri un tonālo krēmu izmantot kā vienmērīga ādas pamattoņa iegūšanas līdzekli.

Pārdomām

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti *