Mana kičari detox dienasgrāmata un rezultāti

Pagājušajā nedēļā veicu ilgi plānoto attīrīšanās jeb detox nedēļu ar kičari. Šī nedēļa beigu beigās izvērtās 11 dienās! Izlēmu, ka katru dienu pierakstīšu savas sajūtas un pārdomas, lai jums sniegtu īsu ieskatu tajā, ar ko es saskāros un kas jums arī varētu palīdzēt, ja plānojat veikt līdzīgu attīrīšanos! Šo detox man ieteica Ajūrvēdas ārste, solot, ka tā varētu uzlabot veselību un atgriezt ķermenī balansu. Vai man to izdevās sasniegt un vai nākotnē atkārtošu šo attīrīšanos, lasi šajā rakstā!

Vairāk par iemesliem, kādēļ veicu šo attīrīšanos – lasi šeit. Kā arī galvenā detox pamatēdiena – kičari recepti un nedēļas iepirkumu sarakstu – skati šeit.

  1.diena

Pēc būtības porcijai vajadzētu būt tik nelielai kā divām plaukstām, tomēr man negribas just izsalkumu un porcijas lieku pamatīgākas. Gī sviests uzlabo visu pasākumu. Trūkstošo kafijas krūzi kompensēju ar pusotru stundu pusdienlaika snaudas. Draugs pārsteigts, ka pirmo reizi guļu siestu. Ir arī mazliet pavēsi, tādēļ saprotu, kādēļ ārste ieteica, ka labāk būtu attīrīties siltā laikā. Bet šoreiz zāļu tējas mani sasildīs. Esmu priecīga, ka šodien ir svētdiena un varu atļauties atpūsties.

2.diena

Nāk miegs un ir pirmdienas slinkums. Vispār priecājos, ka attīrīšanos sāku svētdienā un šodien nejūtos kā ar aukstu ūdeni aplieta. Visas dienas laikā nāk miegs un cenšos to kompensēt ar augu tējām. Kolēģe ieteica dzert Ugunspuķes tēju, kas esot laba kafijas alternatīva. Diemžēl Spānijā to nevaru atrast. Biju arī sennas pulvera un asafetīdas garšvielas meklējumos. Diemžēl neveiksmīgi, pārdevējas skatās uz mani tā kā esmu kārtējais trakais Guiri (no spāņu val. – iebraucējs, tūrists), kas meklē savādus pulverīšus.

3.diena

Jau možāka sajūta un nenašķoties ir ļoti viegli. 3 kārtīgas ēdienreizes ir ļoti pietiekoši. Šorīt svari rāda jau par 1kg mazāk, kas ir ļoti pārsteidzoši. Bet tas tiesa- basmati rīsi un kičari ir vērsts uz ūdens izvadīšanu no ķermeņa.
Šodien pamanu arī nelielus izsitumus uz sejas, acīmredzot detox ir sācies! Bet ļoti priecājos, ka alerģijas zonas izzūd un arī neniez. Parasti saka, ka trešā diena ir visgrūtākā, bet vēl joprojām esmu apņēmības pilna.

4.diena

Šķiet, ka esmu sasniegusi vienu no šī detox mērķiem, izslēgt no prāta traucējošu domu “Ko nu lai vēl uzēd”. Tā kā šajā nedēļā saldumi un uzkodas nav opcija – prāts nemaz netērē lieku laiku, lai prātotu, ko varētu uzkost. Un ķermenis nemaz to nevēlas! Mūžsenā tēma par emocionālo ēšanu.. Veicot šādas saplānotas attīrīšanās ir daudz vairāk brīvā laika, jo esi brīvs no izvēlēm 🙂 gribētu arī ikdienā ēst vairāk plānveidīgi, piemēram, katru vakaru ēst zupu (protams, ne gluži vienu un top pašu).

5.diena

Man ir a p n i c i s kičari. Tādēļ pusdienās un vakariņās ēdu zupu, kurai pielieku mazliet rīsus, mung dal, gī un dubulto devu kumina. Liekas, ka šķebina jau viss un gribas ko sāļāku. Tējas vietā iedomājos pagatavot arī buljonu ar Rapunzel beramo buljonu. Kurš būtu domājis, ka mani, saldumu fanātu, pēkšņi var šķebināt saldā garša? Rīt biju plānojusi veikt Virečanas dienu ar rīcineļļu un sennas pulveri, bet tā kā Sennas pulveri vēl Spāņi nav man atsūtījuši, paturpināšu attīrīšanos vēl vismaz 2 dienas. Līdz tam paeksperimentēšu mazliet ar kičari un zupu receptēm, pamainot garšvielas un dārzeņus.
Vispār jūtos daudz vieglāka, alerģija 90% ir izzudusi, galva ir skaidrāka un arī ir parādījusies iedvesma (šodien jums uzrakstīju rakstu par Ziemassvētku dāvanām) un aizgāju arī uz jogu. Kā arī patīku sev labāk, jo klausu un daru to, ko esmu sev apsolījusi 🙂  domāju, ka ikviens mēs spētu uzlabot savas attiecības ar sevi, ja cienītu savas (prātīgās) izvēles un pieturētos pie tām.

6. Diena

Piektdiena. Diena kā diena. Zupa kā zupa. Draugi piedāvā iet iedzert vīna glāzi. Saku, ka es tikai tēju. Tā nu palieku mājās, strebju buljonu. Priekšā tamlīdzīgas brīvdienas. Varētu šo vēderpriekiem veltīto brīvdienu laiku izmantot lietderīgi, jau čupiņā sakrājušās grāmatas.

7. Diena

Katru sestdienu ierasta salda kafijas krūze Starbucks.. Šoreiz malkoju piparmētru tēju. Jo vairāk laužu savas attiecības ar ierastajiem komforta ēdieniem, jo vairāk varu izbaudīt sarunas ar draugiem 🙂 Pamanu, ka ādas stāvoklis ir ļoti labs – tā izskatās ļoti tīra un mirdzoša.

8.diena

Jo tālāk, jo mierīgāks emociju spektrs. Jūtos labi, enerģijas un spēka pietiek. Jūtos gan mazliet nogurusi pēc garas pastaigas. Šodien pat pamanījos uzcept kūku, kuru man nav nekādas vēlēšanās nogaršot. Lielāku baudu pat sagādā vērot no malas, kā draugs to notiesā 😊 (vai man būtu jāsatraucas par šo manu dīvainību?)

9.diena

Šis viss pasākums jau sāk šķist kā parasta ikdienas sastāvdaļa. Rīt jau pirmspēdējā attīrīšanās diena.

10.diena – virečanas diena

Šodien veicu īpašu procedūru, lai attīrītu ķermeni pavisam – Virečanu. No rīta dzēru rīcineļļu un sennu (par proporcijām un norisi noteikti jākonsultējas ar Ājurvēdas speciālistu. Noteikti iesaku šajā sakarā speciālisti Gunu Vilku). Jo, ja kaut kas neiet pēc plāna ir drošības sajūta, ka speciālists var palīdzēt.
Ēst drīkst tikai pusdienas un vakariņas – stipri savārītus rīsus. Visu dienu jāievēro atpūta un gultas režīms. Vakarā tomēr jūtos labi un dodos uz valodas kursiem.

11.diena

Teorētiski pēdējā diena, kad jāievēro īpašs režīms. Brokastīs auzu pārslu putra vārīta rīsu pienā. Īsta bauda pamainīt ēdienkarti! Jūtos ļoti ļoti labi pēc vakardienas attīrīšanās. Sajūta, ka ķermenis ir pavisam tīrs un negribas to piesārņot ar sliktām uztura izvēlēm.
Lai arī svara zaudēšana man nebija noteicošais faktors, veicot šo attīrīšanos, esmu zaudējusi gandrīz 3 kilogramus un jūtos lieliski. Nedēļu vēl ieteicams viegls un pārdomāts uzturs, lai izbalansētu un noregulētu ķermeni. (jel, dodiet man spēku Ziemassvētkos).

Pārdomas pēc

Saprotu, ka tagad nevaru atsākt vecos ieradumus un cerēt, ka visas problēmas būs izzudušas. Vairāk šo attīrīšanos uzskatu kā palīdzēt ķermeni nostādīt tādā pozīcijā, lai būtu vieglāk veikt izvēles un saprast to, ka bez konfektēm un kafijas arī ir dzīve un lieliska! Noteikti veikšu šo attīrīšanos atkārtoti pavasarī.

Lietas un produkti, kas lika man justies labāk:

  • Šo dienu laikā dzēru daudz tējas. It īpaši Sonnentor tējas, kuru pamatā ir dažādi augu maisījumi. Kad tējas apnika, tad dzēru Rapunzel beramo buljonu, to pavisam vienkārši samaisot ar karstu ūdeni. Dzēru arī ļoti daudz tīru un siltu ūdeni, kas nomierināja ķermeni. Brokastīs gan nebija opcijas variēt ēdienu, bet pusdienās un vakariņās pamainīju dārzeņu kombinācijas, kuras pievienoju kičari un zupai.
  • Attīrīšanās laikā dzēru Ajūrvēdas speciālistes ieteiktos uztura bagātinātājus, kas veicina ķermeņa attīrīšanos.
  • Pirms dušas veicu sauso birstēšanos, par kuru blogā rakstu šeit. Un veicu arī pašmasāžu ar siltu sezama eļļu. Pēc dušas lietoju Khadi PINK LOTUS Ajūrvēdisko eļļu ķermeņa un sejas kopšanai. Tā lieliski papildināja šo Ajūrvēdisko attīrīšanos, jo tās pamatā ir dažādi augi, kas harmonizē procesus ādā, padara to starojošu un smarža veicina pozitīvas emocijas. Kā arī tā lieliski iedarbojas, ja tiek lietota uz viegli mitras ādas.
  • Kad sagribējās našķus, tad lietoju ēteriskās eļļas un smaržu kociņus. Ēteriskās eļļas lietoju ne vien aromlampā, bet arī uzpilinot uz delnas un baudot to aromātu. Manas mīļākās ēteriskās eļļas ir: Florame saldā apelsīna ēteriskā eļļa, kas uzlaboja garastāvokli un remdēja saldumu kāri; Florame ciedra ēteriskā eļļa, kas sazemēja un padarīja mierīgāku un Florame citrona ēteriskā eļļa, kas palīdzēja, kad pirmajās dienās bija nelielas galvassāpes).
  • Kā arī man ļoti palīdzēja draudzeņu atbalsts, kuras jau ir veikušas šo attīrīšanos un Ājūrvēdas speciālistes padomi! Tādēļ arī priecājos dalīties tālāk ar saviem atklājumiem, lai jums būtu priekštats par šīs attīrīšanās norisi!


Ilva Bekmane

Bloga autore

Jau vairāk kā 3 gadus esmu daļa no Biotēkas. Un esmu viena no pirmajām, pie kuras nonāk jaunākie bio produkti un tendences. ''Zaļš'' un bioloģisks dzīvesveids ir mana ikdiena. Tādēļ arī esmu izveidojusi šo blogu, lai dalītos savā kaislībā un zināšanās par ilgtspējīgu dzīvesveidu un palīdzētu arī jums izdarīt pareizās izvēles!

Cieņā pret sevi un pasauli sev apkārt,
Ilva Bekmane

Pārdomām

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti *