Mans rudens izdzīvošanas komplekts

Tā vien ar katru dienu prasās no rītiem ilgāk pavārtīties siltajā un mīkstajā segā un mazliet aizsēdēties pie kūpošas kafijas krūzes. Nu skaidrs, ka nav laika melanholiski skaitīt krītošās lapas. Jāstutē sevi uz kājām. Lūk, šeit, mans rudens ‘’izdzīvošanas komplekts’’, kas uzlabo garastāvokli momentā. (Šoreiz iztiksim bez svecēm, vilnas zeķēm un romantiskām grāmatām).

Zīmols, ar kuru iemīlēt sevi vairāk

Pavisam svaigs un jauns zīmols, kas atceļojis uz Latviju no Jaunzēlandes – Antipodes. Pieder dabīgās kosmētikas luksus klasei. Esmu iemīlējusies šajā zīmolā. Produktu tekstūras, smaržas un efekts tiešām uzlabo garastāvokli. Turklāt produktu sastāvus lasīt ir kā dzeja dabu slavinošajai dvēseles pusei – vislabākās eļļas, ziedu destilāti, ogas, kivi un Jaunzēlandei īpaši raksturīgie augi. Un, kas ir labākais – produktu efektivitāte ir zinātniski pierādīta! Vairs nu nav šaubu, ka daba VAR.

Šī bija mīlestība no pirmā pieskāriena. Antipodes Joyful krēms rokām un ķermenim, kurš jau pēc sava nosaukuma vēsta par savām omu uzlabojošām īpašībām – joyful (no angļu val. – priecīgs). Tā arī 100% ir! Sastāvā ir bagātīgā un barojošā avokado eļļa, melleņu ekstrakts un hibiska ziedi. Āda pēc krēma lietošanas kļūst skaisti mirdzoša un izskatās veselīgi kopta un gardā smarža saglabājas krietni vien ilgi.

Otrs īpašs rudens favorīts ir Antipodes Grace maigs krēmveida attīrīšanas līdzeklis sejai. Par to fanoju, jo tas pēc sajūtas ir kā mitrinošs krēms, kas vienlaikus gan attīra, gan pabaro. Tā sastāvs arī liecina par to, jo otrā sastāvdaļa uzreiz pēc ūdens ir hohobas eļļa, kam seko lavandas destilāts, makadāmijas un avokado eļļa. Es to lietoju, iemasējot uz sausas sejas ādas un noskalojot ar siltu ūdeni. Reizē baudu arī maigo un sildošo smaržu.

Pašlaik testēju arī zīmola slavinātu kombināciju Antipodes Divine eļļu sejas ādas kopšanai un Antipodes Vanilla Pod mitrinošu dienas krēmu. Un tas ir zinātniski pierādīts, ka eļļa uzlabo kolagēna izstrādi cilvēka fibroblasta šūnās pat par 51%! Par to jāpateicas avokado un mežrozīšu eļļai, kas ir bagātas ar vitamīniem un spēj samazināt grumbiņas un pigmenta pēdas. Turklāt mitrinošais dienas krēms satur ļoti jaudīgu kombinācija – pasaulē slavināto manuka medu, mežrozīti un antioksidantu karalieni vīnogu (un vēl neskaitāmus labumus). Sastāvā A, B, C, E vitamīni, hlorofils, Omega 3, 6 un 9 eļļas – nu vai nav fantastiski? Lūk, ar šādu kombināciju gribas pabarot savu ādu.

Omu uzlabojoša smarža

Sarakstā nu nedrīiikst iztrūkt ēteriskās eļļas! Vakar Biotēkas instagram lapā veicu aptauju, kur jums vaicāju, kura eļļa ir vislabākā relaksācijai – lavanda vai saldais apelsīns. Lavanda uzvarēja ar 65% 😊

Jāatzīstas, ka es šogad esmu saldā apelsīna ‘’grupā’’. Ēterisko eļļu lietoju divejādi – iepilinu smaržu lampiņā vai pilienu iemasēju uz delnas. Kad apkārt ap sevi jūtu saldo aromātu – šķiet, ka dzīvē viss ir perfecto (no spāņu val. – perfekti). Turu mazo ēteriskās eļļas pudelīti arī uz darba galda, kur pa laikam to ieelpoju un atsvaidzinu smaržu uz delnas. Tā vien šķiet, ka tas stimulē arī radošumu.

Blogā jau esmu rakstījusi vairākkārt arī par citām ēteriskajām eļļām (arī par tām, kas uzlabo naudas plūsmu un piesaista mīlestību).

Plūmju krāsas lūpukrāsa

Man pašai šķiet, ka šis tonis, orpine nr.07 ir visvislabākais rudenim un piestāvēs lielākajai daļai sieviešu! Jau esmu vairāk par Dr. Hauschka lūpu krāsām rakstījusi šeit. Labam garastāvoklim un pašpārliecinātībai bieži vien man pietiek ar labu sejas ādas kopšanu un izteiksmīgu lūpu krāsu!

Dienās, kad vēlos lūpu krāsas toni mazāk izteiksmīgu, tad apakšā paklāju lūpu balzāmu, piemēram šo. Un ar pirkstu pa virsu balzāmam izpludinu lūpu krāsu, centrējoties lūpu vidusdaļā. Bet dienās, kad tieši pretēji – vēlos vēl intensīvāku krāsu – lūpu krāsu lietoju kombinācijā ar lūpu zīmuli, piemēram šo.

Detox

Lai arī vārds – detox, šķiet jau mazliet novazāts, tas ir ne mazāk aktuāls. Man ir rituāls, kuru patiesībā vienmēr gaidu ar nepacietību. Uzreiz kā mainās gadalaiki, tā pērku Herbadetox augu ampulas un dzeru 20 dienas no vietas. Zinu, ka ir cilvēki, kuri šīs ampulas dzer pat visu cauru gadu, jo jūt būtiskas izmaiņas enerģijas un dzīvesspara apjomā.

Herbadetox sastāvā 12 aktīvo augu komplekss, kas vērsts uz to, lai ķermenis izskalotu to, kas sakrājies un lieks. Daži no jaudīgajiem augiem – lielais diždadzis, cigoriņš, fenhelis, deviņvīruspēks, meža malva, lielā nātre, ārstniecības pienene, citronmelisa, dzelkšņotais artišoks, bērzs un melnais rutks.

Katru rītu pēc pamošanās un (pēc mutes izskalošanas ar eļļu, lasi par to šeit). Sajaucu vienu ampulu ar siltu ūdeni un izdzeru. Svarīgi, ka šis padzēriens ir garšīgs! Garšo pēc plūmju/vīnogu sulas.

Ne-pūkaini mati

Ar rudeni man saistās saelektrizējušies, pūkaini un nevaldāmi mati. Tādēļ manā izdzīvošanas komplektā ir ne-pūkaini mati!!! Kā to panāku? Viens no maniem trikiem ir Logona fluīds matu galiem un spīdumiem ar bio argāna eļļu. Šo produktu sāku lietot pēc Ekostudijas frizieres ieteikuma. Friziere man šo produktu noprezentēja kā sašķelto matu galiņu ‘’līmi’’. Tā arī ir. Produkts pats par sevi šķiet mazliet lipīgs un ir sajūta, ka tas katru matu nogludina un izlīdzina.

Sastāvā argāna, aprikožu kauliņu un inca inchi eļļas apvienojumā ar dabīgo kondicionētāju – augu izcelsmes betaīnu. Pēc brauciena uz Maroku esmu kā traka uz produktiem, kuros ir argāna eļļā, jo uzzināju un realitātē arī redzēju, cik nenormāli grūti ir saražot šo eļļu un cik tā ir vietējo iedzīvotāju slavināta un cienīta. Marokāņi garantē, ka argāna eļļa var padarīt skaistu ik vienu un ik visu (bet tā īstā bio argāna eļļa).

Atgriežoties vēl mazliet pie produkta – to ieteicams lietot mitros matus, uzreiz pēc mazgāšanas. Tā arī daru – bet mans triks ir tāds, ka produktu lietoju ik pa laikam arī sausos matos, kad bojātie matu galiņi sāk pūkoties vai spuroties.

Mālu-mandarīnu dušas krēms

Šo sarakstu noslēgšu ar produktu, kuram saistība gan ar detox, gan arī ar augšup minēto Marokas apceri. Un saistība ir pavisam elementāri izskaidrojama – sastāvā ir Marokas māli un produkts smaržo pēc silta un eksotiska vasaras ceļojuma. Turklāt māli ir dabīgs ādas detox, kas piesaista toksīnu molekulas. Vairāk par māliem esmu rakstījusi šeit.

Dažus var mulsināt, ka šis dušas krēms neputo, bet man tā šķiet priekšrocība! Esot dušā uzklāju to uz ādas ar rokām (nevis dušas sūklīti) un pēc noskalošanas, ir jūtams, ka āda ir mitrināta un nav nepieciešams uzklāt papildus ķermeņa krēmu. Tātad – no dušas ārā un uz priekšu pasaulē.

Lai arī jums pozitīvāks un saulaināks rudens (vismaz sirdī)!

Rakstā pieminētos produktus var iegādāties veikalu tīklā “Biotēka” un internetveikalā Bio.lvIlva Bekmane

Bloga autore

Jau vairāk kā 3 gadus esmu daļa no Biotēkas. Un esmu viena no pirmajām, pie kuras nonāk jaunākie bio produkti un tendences. ''Zaļš'' un bioloģisks dzīvesveids ir mana ikdiena. Tādēļ arī esmu izveidojusi šo blogu, lai dalītos savā kaislībā un zināšanās par ilgtspējīgu dzīvesveidu un palīdzētu arī jums izdarīt pareizās izvēles!

Cieņā pret sevi un pasauli sev apkārt,
Ilva Bekmane

Pārdomām

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti *