9 produkti, ar kuriem uzsāku pāreju uz dabīgāku dzīvesveidu

Bieži saņemu jautājumu, ar kuriem produktiem uzsākt pārmaiņas uz zaļāku dzīvesveidu? Ne reti arī saņemu jautājumu par to, vai tagad būtu jāizmet visi līdz šim lietotie produkti un jānomaina pret dabīgiem. Tādēļ esmu apkopojusi dažus no pirmajiem dabīgajiem produktiem, kurus pakāpeniski ieviesu savā ikdienā un lietoju vēl joprojām. Un aicinātu arī Tevi izvēlēties sev piemērotu pārmaiņu tempu, kas Tev liek justies labi. Ja interesē vairāk uzzināt par pašiem pamatiem, kādēļ būtu svarīgi izvēlēties dabīgus produktus, tad blogā jau esmu rakstījusi par to, vai produkti, kurus lietojam ikdienā, tik tiešām var uzsūkties mūsu ķermenī caur ādu – par to lasi šeit.

1. Trauku mazgāšanas līdzeklis

Viens no pašiem pirmajiem dabīgajiem produktiem, kurš tika ieviests manās mājās. Produkts, kas vistiešākajā veidā nonāk saskarē ar mūsu traukiem un pēc tam arī ēdienu. Un, ja vēl kārtīgi nenoskalojam 🙂  Vēl viens veicinošs faktors pāriet uz dabīgajiem trauku mazgāšanas līdzekļiem bija tas, ka manas rokas ir alerģiskas un tūlīt reaģē, ja nonāk saskarē ar ķīmiskiem produktiem. Man ļoti patīk Attitude trauku mazgāšanas līdzekļi, jo tie labi puto, ir labas konsistences, pietiek ilgam laikam un ir dabīgi! Turklāt arī hipoalerģiski. Bildē redzamais trauku mazgāšanas līdzeklis ir ar savvaļas ziedu smaržu, bet no šī paša zīmola arī ir citi veidi, piemēram – bez smaržas un vēl viens mans favorīts – ar āboliem un baziliku. P.S. Dabīgie ražotāji piedāvā arī tabletes trauku mazgājamai mašīnai.

2. Dārzeņu tīrīšanas līdzeklis

Ne visiem mums ir pieeja bioloģiskiem dārzeņiem un augļiem, tādēļ labākais draugs ir Sodasan līdzeklis augļu un dārzeņu mazgāšanai! Šī līdzekļa lietošanu esmu demonstrējusi šajā video. Lietošana ir ļoti elementāra- uz jebkādiem dārzeņiem un augļiem izsmidzina līdzekli, notur 30 sekundes un noskalo ar ūdeni – gatavs ēšanai! Vairāk par augļiem un dārzeņiem esmu rakstījusi šajā rakstā – Kurus dārzeņus var ēst arī ne-bioloģiski audzētus?

3. Dušas želeja

Arī viens starp pirmajiem produktiem, kuru bez-bēdu nomainīju uz dabīgu! Ļoti priekpilna pāreja uz dabīgajām dušas želejām ir bijusi, izvēloties Jason dušas želejas – lieli iepakojumi ar pumpējamu uzgali (kas ir super-ērti), želeju aromāti ir pasakaini (it īpaši šis, ar dzērvenēm – smaržo saldi, kā deserts), dušas želejas lieliski puto un neizsausina ādu. Šīs želejas arī rada pamatīgu putu mākoni burbuļvannai. Vēlos piebilst, ka ASV dabīgais zīmols Jason kopumā ir ļoti laba izvēle zaļās dzīves iesācējiem, jo produktu formulas, smaržas, rezultāti sajūtu ziņā ir identiski ierastajiem konvencionālajiem produktiem – tikai bez ķīmiskām sastāvdaļām.

4. Šampūns

Dabīgo ceļu šampūnu pasaulē uzsāku ar Urtekram šampūniem. Tie ļoti labi izmazgā matus, puto un ir ekonomiski. Ja arī vēl neesi gatava pilnībā atteikties no līdz šim ierastajiem šampūniem, ļoti iesaku papildus dot iespēju Urtekram Rassul šampūnu ar māliem, kas ir dziļi attīrošs šampūns un to var lietot piemēram reizi vienā vai divās nedēļās – kā labu pārmaiņu, kas palīdzēs izmazgāt no matiem laika gaitā uzkrājušos silikonus. Vairāk par savu matu kopšanu esmu rakstīju šeit un šeit.

5. Ķermeņa krēms

Arī viens no primārajiem produktiem, kuram ir vērtīgi būt dabīgam, jo tas ir saskarē ar mūsu ādu ļoti daudz stundu! Viena no dabīgākajām opcijām ļoti sausai ādai ir Organix koncentrēts šī sviests (kas, šķiet, ir visbarojošākais ķermeņa krēms, kas lietots. Āda kļūst maiga jo maiga). Vēl dabīga opcijas, ar ko mitrināt ķermeni un kas iespējams jau ir Tavās mājās ir kokosriekstu eļļa! Ja ir vēlēšanās izbaudīt izteiktākas smaržas un vieglākas tekstūras, tad kā sevis lutināšanas variantu iesaku John Masters Organics ķermeņa pieniņu.

6. Lūpu balzāms

Varu tikai minēt, cik daudz lūpu balzamu esmu ”apēdusi” savas dzīves laikā 🙂 It īpaši aukstākā sezonā, kad tiek lietoti n-tās reizes dienā. Dabīgajās aprindās jau par klasiku ir kļuvis John Masters Organics lūpu balzams, kura sastāvā ir 9 dažādas dabīgās eļļas. Turklāt šis balzāms ziemā nesacietē un vasarā nekūst. To uzklājot biezākā kārtiņā tas arī lūpām piešķir skaistu spīdumu. Ja ir vēlēšanās pēc matētāka spīduma, tad esmu iecienījusi arī Urtekram lūpu balzamu ar alveju un manderīnu eļļu.

7. Dezodorants

Paduses ir jutīga vieta mūsu ķermenī, kur notiek termoregulācija un toksīnu izvade. Lietojot ķīmiskos dezodorantus – šī dabīgā regulācija ir krietni traucēta, it īpaši – ja tiek izvēlēti antiperspiranti. Par dabīgajiem dezodorantiem vairāk esmu stāstījusi šajā video. Viens no, manuprāt, efektīvākajiem dabīgajiem dezodorantiem ir šis Coslys dezodorants. Liels pluss arī tas, ka to var uzpildīt, iegādājoties re-fill jeb iepakojumu atkārtotai uzpildīšanai. Starpcitu, viens no pirmajiem padušu palīgā saucieniem ir kairinājums, ieauguši matiņi un aizsprostojušās poras, izvēloties dabīgo dezodorantu – šīs visas sūdzības pagaist!

8. Vitamīni

Gadu gaitā esmu sapratusi, cik svarīgi ir izvēlēties labus uztura bagātinātājus, kas ķermenī spēj asimilēties! Par dabīgajiem uztura bagātinātājiem vairāk esmu rakstījusi šeit. Vieni no labiem vitamīniem ir no Higher Nature, kas atšķiras ar to, ka tajos esošās uzturvielas ir tādās pašās formās kā tiktu uzņemtas ar uzturu. Viens no populārākajiem un pilnīgākajiem uzturvielu kompleksiem ir Higher Nature Wise Woman vitamīni sievietēm.  Zīmols piedāvā arī citus vitamīnu kompleksus – vīriešiem, bērniem, enerģijai, gremošanas sistēmai, probiotikas.

9. Zobu pasta

Vēl viens produkts, kuru mēs izmantojam vidēji divreiz dienā un tam ir ļoti liela iespēja nonākt mūsu organismā. Ja esi pieradis pie konvencionālajām zobu pastām, tad iesaku dabīgo ceļu uzsākt ar Jason Powersmile dabīgi baltinošu zobu pastu. Tai ir izteiksmīgs piparmētru aromāts, laba konsistence un super-svaiga pēcgarša. Pa rokai turu arī Coslys zobu pastu-gelu ar apelsīniem, kas satur fluoru drošā koncentrācijā, turklāt pārējās sastāvdaļas ir dabīgas izcelsmes. Tas, protams, ir diskutabls jautājums – bet kā saka – dari kā nosaka Tava pārliecība!Ilva Bekmane

Bloga autore

Jau vairāk kā 3 gadus esmu daļa no Biotēkas. Un esmu viena no pirmajām, pie kuras nonāk jaunākie bio produkti un tendences. ''Zaļš'' un bioloģisks dzīvesveids ir mana ikdiena. Tādēļ arī esmu izveidojusi šo blogu, lai dalītos savā kaislībā un zināšanās par ilgtspējīgu dzīvesveidu un palīdzētu arī jums izdarīt pareizās izvēles!

Cieņā pret sevi un pasauli sev apkārt,
Ilva Bekmane

2 Komentāri

  1. Karina

    Vai ir iespēja pievienot ērtākas produktu iegādes iespējas, vietas un aptuvenas cenas?

    1. Ilva BekmaneIlva Bekmane (Raksta autors)

      Sveika, visi pieminētie produkti ir pieejami veikalā Biotēka – tostarp http://www.bio.lv, uzspiežot uz šo produktu nosaukumiem ir links, kas aizved uz internetveikalu, kur ir redzamas cenas 🙂

Pārdomām

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti *